Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Znaci cestobrodica ociscena i ok? To mi treba.

U ovim situacijama bolje prođu lokacije koje ako ne čiste nema nikakvog prolaza.Za ove "ide se ali polako" ih zabole!
Link to comment
  • 3 weeks later...

A za jubilarni post, da se popnem gore malo i  pozdravim komšinice i komšije  :)

 

ne mogu da razaznam da li se vidi moja zgrada. stepenicasta  jeste ali...nesto mi cudno, mozda zbog perspektive

Edited by gagilija
Link to comment

kako jug kada se desno vidi crkva i bežanija ?

 

meni je dilema da li je slikano iz 62s ili 63s (recimo prva zgrada do nehruove)

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Dok vi slikate ON radi...

 

Ministar Stefanović otvorio policijsku ispostavu u novobeogradskom bloku 45

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srbije dr Nebojša Stefanović otvorio je danas policijsku ispostavu u novobeogradskom Bloku 45 istakavši da Ministartvo na ovaj način želi da pokaže građanima da maksimalno brine o njihovoj bezbednosti i da približi policiju građanima.

Otvaranju policijske ispostave prisustvovali su i gradski menadžer Goran Vesić i predsednik opštine Novi Beograd Aleksandar Šapić.


- Ispunili smo dato obećanje, i samo nekoliko dana od početne ideje u saradnji sa gradom Beogradom i opštinom Novi Beograd otvorili smo prvu policijsku ispostavu u Bloku 45, koja će u narednom periodu biti preseljena u veći prostor u neposrednoj blizini - naveo je Stefanović.


Prema njegovim rečima, obezbeđen je dovoljan broj policajaca koji će se u ovom Bloku, dvadeset i četiri sata dnevno, starati o bezbednosti građana.


- Bitno je da građani osećaju veću sigurnost, da vide uniformisanu policiju koja je tu zbog njih. Mi sve ovo radimo zbog naših sugrađana, pre svega u Bloku 45, ali ova ispostava pokrivaće i značajan deo novobeogradskih blokova - istako je Stefanović.


Ministar je napomenuo da će u reonu ovog bloka zajedničke patrole Policijske stanice Novi Beograd i Žandarmerije nastaviti da brinu o bezbednosti.


Gradski menadžer grad Beograda Goran Vesić zahvalio Ministarstvu unutrašnjih poslova što je izašlo u susret zahtevim građana Bloka 45, u kome je bezbednosna situacija pogoršana, i pronašlo model da obezbedi dovoljan broj policajaca kako bi se građani osećali sigurno.


- Kada pitate građane Beograda koji su njihovi najveći problemi, problem broj jedan je bezbednost - rekao je Vesić ukazavši da potreba za ovakvim policijskim ispostavama postoji i u drugim delovima prestonice.


Vesić je najavio da će ovakve policijske ispostave sukcesivno biti otvarane i u drugim delovima grada i da se u svakodnevnoj komunikaciji sa ministrom Stefanovićem rešava problem po problem.


Prema njegovim rečima policijska ispostava u Bloku 45, za koju je prostorije obezbedila opština Novi Beograd i grad Beograd, je trajno rešenje koje će obezbediti da se građani ovog dela prestonice osećaju bezbedno.


Predsednik opštine Novi Beograd Aleksandar Šapić ukazao je da će otvaranjem ove policijske ispostave, bezbednost ne samo građana Bloka 45, već i značajnog dela blokova u ovoj opštini biti značajno povećana.


Zahvalivši ministru Stefanoviću i gradskom menadžeru Vesiću na brzo realizovanom projektu, Šapić je istakao da kada postoji dobra volja i kada su ljudi spremni da rade veliki broj problema može biti rešen.
 

2015 © - blic.rs

 

Link to comment

'ajd mi samo recite da je tolika drama oko bloka 45 u tome što je Vučić tu nekad živeo ?

pre neki dan obilazi sa žamndarmerijom, danas otvara stanicu koja će brinuti samo o tom bloku (bar se nadam da neću non stop viđati uniformisanog policajca i u "mom" 70.)

Link to comment

pa jeste, obišao sa žandarmima i zaključio da su se krimosi uplašili i zato ih nije bilo na svakom koraku. po drami koja se diže, mislim da prosečan nestanovnik blokova ovako zamišlja 45.

wire0405.jpg

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Tamni vilajet 45. Here be dragons.
Ministar hrabro ulazi u ovaj geto, ovu no-go-zonu koje se plaše svi. Bez straha i mane, patrolira peške, ne plašeći se nagaznih mina i urokljivih pogleda musave dece.

Uspostavlja se outpost, ispostava policije, koja će pokušati da donese mir i bezbednost ovom zabačenom delu Imperije.

 

To što je ovo jedan od najprosperitetnijih, najbezbednijih kvartova u gradu, što postoji ulično svetlo i što je kriminal u ovom mikro-rejonu minimalan, ne dajte da vas zavara. Percepcija da je ovo bezbedan kraj, dobro isplaniran, sređen, u kome živi srednja i radnička klasa koja to može da priušti, u kome se može bez brige šetati u gluvo doba noći i đavolje sate u 3 ujutru. To što se čini da je bezbedniji od centra grada i mnogih siromašnih i nesređenih kvartova, nastalih divljom gradnjom, je lažna slika, nastala prostim uvidom u policijsku statistiku.

 

Ne dajte da vas brojke zavaraju. Zna se da ovde živi polusvet, orci nekakvi, možda i lumpeni. Njima uvek treba pred očima da igra snažna palica reda, oličena u čiki u plavom. Dosta je bilo sa krađom bicikala iz podruma! Tome se mora stati na put.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...