Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

verovatno nisi obratio pažnju. i ja sam slučajno primetila. pre nekoliko dana dva polomljena u bloku 44, a danas vidim 4-5 u bloku 45. to su ona manja stabla, nije ih teško prelomiti.

Link to comment

Ima ih sa leve i desne strane nasipa... još danas razmišljam kako će super biti drvored u dva reda (bliže reci) za par godina kad se još malo razgranaju krošnje.

Link to comment

Pogrešan metod. Treba kao u Lukasovom THX 1138, štapovi sa elektroškovima. Mali učinkoviti dodir, vrlo civilizirajuće. Nažalost, to tek u dalekoj budućnosti.

Link to comment

A kamere za nadzor stoje u podrumu opštine nbg...

A da jebo bi im mater samo da ih navatam.

Nema mi smo takav narod trebalo je da kupe ona veća stabla koja ne mogu da se slome i da ih plate papreno jer smo ološ...

E sad se setih pa taj drvored je donacija...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

1928 godine lokalna vlast u Zemunu je došla na genijalnu ideju. Sačekaće da grad Beograd napravi most, zatim će isparcelisati Novi Beograd, dati ga u zakup jednoj američkoj firmi i ubirati lovu od svega što ovi izgrade. Posle nešto prepirke Beograd je pojeo Zemun koji je od tada gradska opština. Bilo bi zanimljivo razmišljati na temu da li bi Zemun opstao kao grad duže (recimo do 1945.) da su odlučili da se šire prema Inđiji ili Savi preko Surčina?

 

2e0oeq0.jpg

 

 

 

 

btw. ovo mi je prilično konzervativan plan (iz 1930.), namenjen malom gradu. 

Link to comment

Samo gde nalazis te falsifikate u doba koje pominjes je vec otvoren flugplatz semlin koga nema na karti, a u vreme datuma na karti zemun je pod upravom beograda. nema ni zeleznickog mosta kao ni temelja novog mosta koji se u to doba vec gradi.

Link to comment

Lepo piše Regulacioni plan , dakle, ono što nije regulisano a treba da bude regulisano. Močvare. Aerodrom nije deo toga, on je pored, uokviren zelenim, piše aerodom. Plan je iz 1930 a slika pokazuje kako bi oni voleli da se to reši 1932. Primetićeš da fali sajam a nije planirana ni železnička pruga. 

Link to comment

Ovi debili ce da "obriju" ona  zelena ostrva izmedju traka u bul N.Tesle da mogu tenkovi da menevrisu....

Kako ce kvalitetno sjebati tu ulicu....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...