Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

hromatografijom dobijes sastav cvrste materije

kod ljudi je pronadjen fenol koji je unesen isparenjima

trazis fenol hromatografijom i nadjes ga

 

ako je fenol ravnomerno rasporedjen u preseku betona onda je problem do betona

ako je veca koncetracija u povrsinskom sloju onda je optalol u pitanju (ili nesto sto se koristilo farba sl.)

mozda je fenol imao dovoljno uslova da se ravnomerno rasporedi u betonu (e to je malo nezgodno)

 

uzorkovanje otpadne ambalaze je sasvim ok, a moguce je negde mozda i naci proizvod iz problematicne ture koji stoji negde neprodat

 

moglo bi se ako se hoce

Link to comment

ne znam dal postoji razlog sto se o bas forsira fenol, koliko sam ja preleteo preko rez. iz vazduha tu je bio benzen, akrolein, formaldehid itd. nisam se unosio posto se apsolutno ne razumem u tu problematiku, ali mislim da je fenol u krvi a ova ostala sranja u vazduhu (ostavljam mogucnost da lupam)

Link to comment

ne znam dal postoji razlog sto se o bas forsira fenol, koliko sam ja preleteo preko rez. iz vazduha tu je bio benzen, akrolein, formaldehid itd. nisam se unosio posto se apsolutno ne razumem u tu problematiku, ali mislim da je fenol u krvi a ova ostala sranja u vazduhu (ostavljam mogucnost da lupam)

 

gde ima tih rezultata, ako imaš baci neki link

Link to comment

Jel bilo ono da su te firme koje su radile posao zapravo vlasništvo onog ogavnog Nebojše Atanackovića, predsednika unije poslodavaca, i još nekih članova njegove porodice?

 

 

 

Suvlasnik firme "Ekosekund" Nebojša Atanacković izjavio je danas da ne snosi odvornost za rad te firme za čiji se "oplatol" sumnja da sadrži otrovni fenol, i istakao da ga je direktor uverio da je taj proizvod ispravan.

 

- Nemam veze sa tim. Moja biografija je jako čista. Trudio sam se uvek da budem koristan član društva - istakao je Atanacković, dodajući da "ovo društvo napada one koji bi trebalo da budu perjanice".  :fashisto:

 

Nebojsa_Atanackovic.jpg

 

 

Dodao je da je njegova kompanija Centar-Boban ušla u Ekosekund, jer je procenjeno da se može ostvariti profit kroz poslove reciklaže.
 
Prema Agenciji za privredne registre, Centar-Boban je vlasnik 90 odsto Ekosekunda, dok 10 odsto pripada firmi Trigema. Atanacković je rekao da je, ipak, kad se u medijima pojavila afera sa "otrovnim zgradama" na Novom Beogradu, pozvao direktora Ekosekunda, koji ga je uverio da je taj proizvod isravan i da ne bi trebalo da je izvor zagađenja.
 
Direktor Ekosekunda (Rade Petrović), kako je istakao Atanacković, odbija svaku mogućnost da je "oplatol" izvor neprijatnog mirisa u zgradama u naselju "Dr Ivana Ribar" na Novom Beogradu.
 
"Pitanje je da li je izvor takvog mirisa neki drugi proizvod koji se koristio u tom zgradama", rekao je Atanacković i dodao da je Ekosekund "pribavio naknadno sve moguće sertifikate" za proizvod "oplatol".
 
Suvlasnik Ekosekunda je napomenuo i da sadašnji direktor nije bio na tom mestu u vreme kada je prozveden "oplatol" koji je korišćen za izgradnju zgrada na Novom Beogradu.
 
- Tadašnji direktor se iselio u Kanadu, i ako bi eventualno bilo odgovornosti, tada bi bila na njemu", rekao je Atanacković.  :nobles:
 
 
Beogradsko naselje u Ulici Mileve Ajnštajn, gde u u izgradnji dve zgrade sa 22 stana korišćen proizvod "oplatol" kupljen od Ekosekunda, napustili su skoro svi stanari zbog opasnosti po zdravlje.
 
Toksikološke analize potvrdile su prisustvo velike količine stanafenola u urinu kod većine stanara tog naselja.

 

 

Linkovanje zabranjeno dekretom forumskog režima.

Edited by Filipenko
Link to comment

za uzorke vazduha prvo kazu niske koncetracije, a posle ispod granicnih vrednosti

kanda nisu imali granicne vrednosti prvi put

 

za optalol rezultati se razlikuju, nema misljenja i nema granicnih vrednosti

nezgodno je sto je uzorak donet od strane gds

 

mozda ono uzorkovanje betona po dubini (preseku) da se mozda definise zona zagadjenja ali

ne vidim bas neko resenje za situaciju

mozda nesto sa penetratima nekim

Link to comment
  • 3 weeks later...

Uzeh danas politiku da procitam, ajd subota je...

Ajd kulturni dodatak i izmedju mnostva tekstova  koji su mi digli pritisak nabasam i na onaj arhitekte M.M. "o kranovima"...Poenta je kao eto opet se gradi i kao obisao on dva gradilista i za razliku od dosadnih blokova ovo ce da budu prelepe gradjevine , prostor ekologija ovo-ono sve sto ti blokovi nisu ovo ce biti...A pisac dovoljno pametan da se ne moze vaditi na neznanje.Kako se lepo ususka placeni tekst u oblandu sopstvenog misljenja...

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam da li se sećate u vreme privremene BG uprave, jedan od mega giga poteza iste je bio da spreče izlazak kola u pešačku zonu Gospodske ulice u Zemunu, tamo kod murije tj pijace.

Mali je tada zajedno sa Vesićem otišao da se slika kako ekipa nekog javnog preduzeća zavaruje šipku tj. prvo kopa rupu za nju pa je onda zavaruje i slično. To je bilo prokomentarisano kako privremena uprava rešava sve probleme za koju Đilas nije imao sluha i njegova bagra...

 

Elem, ta šipka je bila postavljena samo tad, da snimi studio B i nikad više. Svaki put kad odem na zemunsku pijacu pogledam na to mesto a ono samo razjebanije i razjebanije a kola, po već razrovanoj Gospodskoj, koliko hoćeš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...