Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

u gajbama smrdi ko džavo, u celoj zgradi smrdi ko džavo. a taj iz koteža-ovče-borče što je valjao taj oplatolbi trebao da zaglavi robiju samo tako + da mu se zapleni imovina i od tog dela novca refundira štemajz dok se ne skine smrad.

 

edit

2ordi, a u srbiji je sve to prilično zakonski regulisano i primenljivo tako da je mukica apsolutno u nemogućnosti da uveze otpadno ulje i od istog pravi oplatol

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

kumse, ne lupam napamet.

daću ti dokaze iz prve ruke da nijedan litar otpadnog ulja ne potiče iz uvoza.

rad postrojenja za preradu je gotovo pod stalnim inspekcijskim nadzorom ministarstva zžs i ovo o čemu ti govoriš je u praksi sto posto neizvodljivo.

Link to comment

alo bre, živimo u srbiji.

zar je bitno za te stanare da li je ulje uvezeno ili ne. taj proizvodjač je napravio oplatol od korišćenog motornog ulja. tačka. robija. tačka.

ja u ovoj zemlji nemam poverenja niti u jednu instituciju. pa tako ni u tu što proverava da li je ulje reciklirano ili otpadno.

Link to comment

naravno da je za stanare to potpuno nevažno, samo mi zabolo oči kako to što mašinko prenosi "reče mi jedan čoek", taj rad. rekla, kazala, jebeno vrzino kolo.

ja bih volela da vidim izveštaje o ispitivanju svakog pojedinačnog materijala korišćenog pri izgradnji. dotle, psi laju itede

 

edit: obrisah poslednju rečenicu, ipak je ovo otključani deo foruma, frka mi

Edited by ordi
Link to comment

Koga boli q da li je otpadno ili reciklirano ili ganc-novo, bitno je da smrdi ko Sotoni iz bulje i da to ne može tako. Novo, polovno, kako god, ima da zatvaraju fabriku dok se ne utvrdi gde su zajebali.

Do tada zna se staro pravilo - nikad ne kupuj domaće kad god možeš strano.

Opasan gas fenol otkriven je u zgradama različitih izvođača radova i upravo je to razlog za dodatni oprez.

 

Podsećamo, život ljudi nije bezbedan u nekoliko stambenih objekata na Vračaru, Crvenom krstu i Novom Beogradu gde je otkriveno prisustvo štetnog gasa.

 

Materijal oplatol bilo je juče teško naći u slobodnoj prodaji. Samo nekoliko beogradskih stovarišta građevinskog materijala imalo ga je u ponudi. Trgovci su saglasni u dve stvari - atesti moraju da postoje i sve manje se zida u Beogradu.

 

"Pre nego što kupe bilo koju robu, svi traže da vide deklaracije, koje su i inače obavezne", kažu trgovci sa "Džavić stovarišta“. Taj oplatol se kupuje namenski za velike objekte. Od majskih poplava znatno je opala prodaja. Takođe, zbog manjka novca, kupci su dodatno na oprezu. Od kada su čuli za problem sa oplatolom, niko ne sme da rizikuje da kupi nešto što ne valja, pa onda da odgovara.

 

Pomalo uplašeni da se materijal koji oni preprodaju ne nađe na crnoj listi materijala štetnih po zdravlje ljudi, većina prodavaca je rekla da oplatola "nema u ponudi već godinama“. Navodno, zbog slabe tražnje, prestali su da ga nabavljaju, dok ga drugi nikad nisu ni imali u asortimanu.

 

"Za godinu dana jedan čovek mi je tražio oplatol", objašnjavaju s "Tanović stovarišta“. "Odlučili smo da ga sklonimo i već dve godine ga ne prodajemo."

Link to comment

e fala kurcu da je neko rekao, bez ironije

 

lakše im napujdati javnost na sitnoga proizvođača no li na one što obrću milijune.

nijedna laboratorija ne radi analizu fenola u ulju već samo u vodi. mislite o tome kako se ovde spravlja šoder, npr.

Link to comment

Па колико су кркнули тог лубриканта кад зграде смрде месецима после?

Ваљда би требало да ставе танак слој уља на шалунг.

Link to comment

a vala ne bi bilo prvi put da se neka vladina agencija vadi prebacujuci odgovornost na dobavljaca/(pro)izvodjaca i sl

imam lokalne primjere, za posao koji kosta cca 20 miliona i u koji se ugradio ko je htjeo u opstini i drzavi, no ne bi nikom bili zanimljivi na ovom forumu. a mediji naravno cute, boli ih patka da se konfrontiraju.

Edited by morgana
Link to comment

poreklo i sastav mirisa je tesko odrediti generalno

jedared sam se namucio valjano

 

nije mi jos jasno sta se desilo, ali izgleda da je malter povukao miris iz oplatola

Link to comment

naravno da je za stanare to potpuno nevažno, samo mi zabolo oči kako to što mašinko prenosi "reče mi jedan čoek", taj rad. rekla, kazala, jebeno vrzino kolo.

ja bih volela da vidim izveštaje o ispitivanju svakog pojedinačnog materijala korišćenog pri izgradnji. dotle, psi laju itede

 

edit: obrisah poslednju rečenicu, ipak je ovo otključani deo foruma, frka mi

 

 

Jasno, nisam ni ja za spekulacije, zato sam se i ogradio da je moguće da nisam dobro razumeo, ili još verovatnije, da se čovek ispizdeo od svega, nije najpreciznije odrazio.

Poenta mog posta, tj akcenat u njemu, je kao i u celoj priči ono što svi ističu - manjak kontrole kvaliteta i bilo kakve odgovornosti pomenute direkcije, sa kojom imam ličnog lošeg iskustva u pokušaju da kupim stan na istoj lokaciji. Ironije, istom tom javašluku koji je doveo do ovoga mogu zahvaliti bar što ja nisam u istoj situaciji kao stanari zgrade.

Link to comment

patotikaem, ne~mo~gu~će je.

ima li građevinskih inžinjera na forumu?

A čekaj ordi šta je u pitanju?Dakle odakle smrad i fenol?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...