Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ja kao nekadasnji stanovnik bloka 1 koji pamti izgradnju vojnih blokova preko puta ulice jos nepristrasnije se slazem sa tobom :Da ovo o istoriji staaarooog beograda, kako primecujem svakodnevno na vracaru, on se urbanisticki a bogme i kulturno, vrlo uspesno vraca u to stanje pre 1904 kada nije bio beogradska opstina :D

Link to comment

saglasan :fantom:1. Blok Fontana - da dominira svima. Za upucene "papagajka" sa ulaza u Pariske komune i "tri sestre" u nicanju.

1blok.jpg

Edited by Singer
Link to comment

kako je to lepa arhitektura :) ja sam bio u A1 soliteru :) steta sto su zgrade estetski naruzene neodrzavanjem drvenarije i metalnih ograda balkona na tri brata i tri sestre. da, na fb ima sjajna grupa, stare slike novog beograda, verovatno znas za to

Link to comment

Znam sa grupu - ekstra je! :)Ja sam rodjen i odrastao u papagajci a samostalni zivot, tj. cimerski sam zapoceo bas u A1.Arhitektura je diskutabilna u smislu estetskog dozivljaja al je zato funkcionalnost stanova brutalno dobra. Kako je dobro iskoriscen prostor to je za svaku pohvalu. Prvi ugradni plakari su nicali u stanovima ovih zgrada. Generalno, ceo kraj je gradjen vrhunski - 60tak godina kasnije nemas pukotinu na zidu/plafonu. Sto su u vreme hladnog rata krljali u bunkere od nuklearne katastrofe to su isto koristili i za zgrade :)Vecita fora je ono da je instalacija klime u nekim delovima NBG-a skuplja 50 EUR nego u ostalim delovima grada :D

Link to comment
kako je to lepa arhitektura :) ja sam bio u A1 soliteru :) steta sto su zgrade estetski naruzene neodrzavanjem drvenarije i metalnih ograda balkona na tri brata i tri sestre. da, na fb ima sjajna grupa, stare slike novog beograda, verovatno znas za to
Može link za fb?
Link to comment

haha sto je svet mali :D u kom ulazu si bio u A1? ja sam bio u broju 4 na prvom spratu i to u dva stana, mislim ne odjednom, prvo u onom koji je na uglu zgrade, sa dugackom terasom a posle na juznoj strani u stanu br 2. letos sam video otkljucan ulaz i usao u ulaz svog detinjstva i tinejdzerskog doba, sve isto, cak je blago rasklimatana ograda na prvom spratu kao i pre 40 godina, klimala se par cm i tako i ostalo. ustvari, ko nije ziveo tamo ne moze da shvati ovo sto ti pises ili zasto se ja odusevljavam starim novim beogradom, eto, iz svog sadasnjeg stana vidim delic bloka 1, zaklanjaju mi pogled ona tri solitera u 28om bloku :)i da, na toj fb stranici u komentarima ispod fotke A1 sam i procitao od starijih da je tu u broju 6 ziveo mladi arkan koji tada nije imao taj nadimak nego bata glavonja :D da, u papagajci je ziveo kao klinac tadasnja decja tv zvezda, igrao sina borka u seriji pozoriste u kuci, isli smo u isti razred, interesantno je da ga gluma nije interesovala kada je odrastao, nije mu palo na pamet da upise glumacku akademiju, postao pravnik. ja i danas kada vidim fasadu papagajke i srodnih zgrada u tom kraju, otkinem koliko mi se svidjaju fasade a tek ulazi i onaj teraco pod, auh lepote. i one telefonske govornice u ulazima, mislim ostaci telefonskih govornica, ozidane bile. ma. novi beograd :wub:

Edited by Pontijak
Link to comment

ulaz do terenceta, br. 8 a stan je bio na cosku pa je gledao malo na teren a malo ka sadasnjem erport sitiju.istina je za arkana a lista selebritija iz prvog bloka je poduza... od pokojnog premijera djindjica do skoropocivajuceg tijanica

Link to comment
ulaz do terenceta, br. 8 a stan je bio na cosku pa je gledao malo na teren a malo ka sadasnjem erport sitiju.istina je za arkana a lista selebritija iz prvog bloka je poduza... od pokojnog premijera djindjica do skoropocivajuceg tijanica
haha mi smo znaci komsije ali u nekom paralelnom svemiru :D legendarni teren bio i kada sam ja bio klinac a vidim da su ga osvetlili i ogradililezilebovichA1 je zgrada u omladinskih brigada sa tri ulaza, bliznakinja joj je A2, tzv. kafe-soliter, u narodnih heroja :)treba da se napravi kompletna lista selebritija iz bloka1. pade mi na pamet, mlada neda arneric je zivela u C7ama, pa i mi smo ziveli tamo, valjda smo i mi neki selebritiji :D Edited by Pontijak
Link to comment

Neda Arnerić živela u mojoj zgradi, u C7? Gde, u Bodrumu, tj. podrumu?Inače, jel beše pukovnik Ražnatović živeo u A1 sa sinom Željkom?

Edited by Filipenko
Link to comment

zivela tamo pre tvog rodjenja :) znaci ti si iz c7 :) da, raznjatovici ziveli u broju 6. u tri brata ziveo ante bakrac, ocev kolega u diplomatiji posle rata bio oznin hitmen u rimu, bio vest da pronadje koga treba od emigranata zlocinaca i makne ih i utekne us vojnoj policiji i dodje do ambasade i onda sve fino, diplomatski status i tako, fin gospodin, mada me uvek malo mrko gledao, druzio se sa njegovom cerkom, isti razred :)

Link to comment

Branka Katic zivela u kafe soliteru. U mojoj zgradi na petom spratu KK Partizan (koji je tad trenirao u Hali sportova, NBG) je imao u vlasnistvu/zakupljivao garsonjeru u kojoj je smestao svoje zvezde. Jedno vreme mi je Vlade Divac bio komsija a duze vreme, do odlaska u Grcku to je bio Zarko Paspalj. Matori komsija sa sestog sprata mu uvalio cerku za zenu i dobro se uhlebio.Na basket terenu u kraju se igrao nikad jaci basket i nema ko ga nije igrao. Tijanic, Jaric i Pasanski Senior. To je grmelo od napusavanja gentijalijama i okolinom. Divac, Djordjevic, Paspalj i ekipa umeli da odigraju po neku... Igrao sam basket sa Kecmanom, 3 na 3 a supruga Adrijane Lime sam dobio 1 na 1. :)Manda je ziveo u mojoj zgradi, ulaz br. 5. :P

Edited by Singer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...