Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Kad su budale iskasapile Oml. brigada i Treci bulevar sa semaforima umesto kruznih tokova... :frust:
Semafori su danak hipermarketima...
Link to comment

Ima tu jos nesto...kao da neko ima firmu koja diluje semafore.... E, kad se setim davnih vremena kad je Oml. Brigada imala samo jedan semafor od autoputa do Jurija Gagarina... Doduse tad je bilo duplo manje kola u gradu...

Link to comment
Kad su budale iskasapile Oml. brigada i Treci bulevar sa semaforima umesto kruznih tokova... :frust:
Gde god mozes kruzni tok ti posadi. Gde su to uradili, manji je broj saobracajki.Mnogo su bezbedniji od semafora, a to da neko diluje semafore moguce.
Link to comment
Fina lokacija, dok je projekat najblaže rečeno nemaštovit. Bila je i šumica između Sava Centra i Dejtona.
Taj plac je poslednji koji ima kakvu takvu mogućnost "izlaska" na Savu normalnim pravcem, posle ka mostu se isprečila industrijska zona, sa malim šansama za pomeranje.Send from WC solja by BVK
Link to comment
Gde god mozes kruzni tok ti posadi. Gde su to uradili, manji je broj saobracajki.Mnogo su bezbedniji od semafora, a to da neko diluje semafore moguce.
Nisam siguran da bi ovde bilo moguće rešiti sa kružnim tokovima.Send from WC solja by BVK
Link to comment
Taj plac je poslednji koji ima kakvu takvu mogućnost "izlaska" na Savu normalnim pravcem, posle ka mostu se isprečila industrijska zona, sa malim šansama za pomeranje.Send from WC solja by BVK
Taj deo oko toplane je idealan za vertikalne farme, dvadesetospratnice za uzgajanje povrća. Novi Beograd će biti povrtarski nezavisan.
Link to comment
Nisam siguran da bi ovde bilo moguće rešiti sa kružnim tokovima.
Zasto? Raskrsnice u Oml. brigada su idealne za kruzne tokove. Ima dovoljno mesta, nista ne zaklanja pogled, zgrade dovoljno daleko... Jurija Gagarina je vec komplikovanija zbog tramvaja, ali i to se moze resiti...
Link to comment
Gde god mozes kruzni tok ti posadi. Gde su to uradili, manji je broj saobracajki.Mnogo su bezbedniji od semafora, a to da neko diluje semafore moguce.
Verovatno si video da su se u Hrvatskoj prilježno držali ove poslovice :) Ume da bude zabavno kada se šofer iz neke od ex-YU provincija nađe u moru rotora, kako tamo zovu kružne tokove, posebno kada traži neko zeznuto skretanje u kraju koji načisto ne poznaje.
Link to comment

Ala se u 45-om pre neku noc culo neko zavijanje/pokusaj pevanja majko mila.Meni je blizu J.Gagarina da sam blize reci zakleo bih se da je neki splav....

Link to comment
Ala se u 45-om pre neku noc culo neko zavijanje/pokusaj pevanja majko mila.Meni je blizu J.Gagarina da sam blize reci zakleo bih se da je neki splav....
Ja mislim da to onaj noćni čuvar pušta sa radija, tako nešto.
Link to comment
Verovatno si video da su se u Hrvatskoj prilježno držali ove poslovice :) Ume da bude zabavno kada se šofer iz neke od ex-YU provincija nađe u moru rotora, kako tamo zovu kružne tokove, posebno kada traži neko zeznuto skretanje u kraju koji načisto ne poznaje.
nisam kod komsija video, nego u austriji i to mnogo davnovecinom na ulazima u naselja, cak i na pravcueno pancevci uradise unutar grada jednu i to je oksamo bih ubacivao po celoj kaldrmu, ma i na pravcima za brze vozace
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...