Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

I ti sad mislis da je u zastareloj podstanici problem?U mojoj zgradi je ove sezone stavljena nova, a grejanje je BTW lose u celom nizu zgrada...Tesko da je do pumpe/podstanice...

Link to comment

I ti se negde procitao da sam ja pomenuo zastarele podstanice?Gde stoje automatski kaloriometri koji se po ko zna kom se principu podesavaju? to ne moze ni termalna da ti proracuna ali oni znaju jebeni kadar SPSa.

Link to comment
umesto dizanja frke nadjite ko vam odrzava podstanicu i platite da je sredi. jedino dizanje frke koje bi malo pomoglo je da obarate djilasa, a to je kao samoubistvo iz zasedei dalje bi u gradu na vlasti bili krka i mrka i ostali drka plus netko kome je cmarousti idol.
Mora da sam nesto pogresno razumeo....
Link to comment

naravno da si pogresno razumeo ja nikad nisam ziveo u zgradi sa zastarelom podstanicom. zato su nam i skidali dobre pumpe. i sad u ovoj zgradi iz 1930ih nova je podstanica sveze uvedeno grejanje.

Link to comment
pa što se raspravljaš sa telefonom kad znaš da jeon najpametniji
i ti si pogresno razumeo fon je najlepsi. Zasad mi nije zima ni po novom rezimu to ne znaci da drugima ne treba da se podesi. grejanje je preskupo,na struju bih trosio duplo manje u prethodnom stanu. i sad sam se dogrevao na struju prosli mesec, jer su idioti smislili da mere temperaturu u podne,a nocu je bilo znatno ispod 12. Srednja dnevna maksimalna temperatura u novembru je bila znatno vise iznad proseka od srednje dnevne temperatureznaci bilo je jako puno dana kad zbog par toplijih sati u toku dana nisu grejali, a ljudi su se tih dana svejedno smrzavali od popodne u stanovima i bacalipare na dogrevanje.
Link to comment
naravno da si pogresno razumeo ja nikad nisam ziveo u zgradi sa zastarelom podstanicom. zato su nam i skidali dobre pumpe. i sad u ovoj zgradi iz 1930ih nova je podstanica sveze uvedeno grejanje.
Ajd sad da razjasnimSve je u redu sa podstanicom nadstanicom pumpama cevima, jednostavno lopovi ranije gase, kasnije pale.Gde si ti živeo i šta su ti skidali su stvari koje su se tebi dešavale nema veze sa očigledno manjim intezitetom energije koji isporučuju.Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Link to comment
Ako ti je sve jasno nastavi sa smrzavanjem.
Al prvo da promenim pumpu i podesi podstanicu u zgradi biće mi lakše...Послато са U8815 користећи Тапаток 2 Edited by Frank Pembleton
Link to comment

ako uspes da izdilujes sa nekim iz tehnicke sluzbe bice toplije u vasoj zgradi, ne moze to da vazi za sve niti je lako naci ljude koji to mogu da urade mada se najcesce uvek izlete sa pricom. muda su im prilicno u procepu slicno kao rts-u pucaju ljudi sa redovnim placanjem komunalija. pretplatu placa sve manje ljudine zbog krmka i bojkota njegovih plavuse vec sto nema para i za pretplatu i za kablovsku tako i za grejanje. danas kuka da ce da crknu sa rts do marta ma nek crknu odmah.

Link to comment

bili sad ovi iz toplane. sve je u redu sa mojim radijatorima, ali kazu da smo mi nisko, a podstanica je bla, bla, bla, pola nisam ni razumeo. izmerili su temperaturu u sobi gde radijator prakticno ne radi - pogadjate, temperatura je 19C. rekli su nam da oni nista tu ne mogu da i da ce nam temperatura biti ovakva. posto je donji deo radijatora skoro skroz hladan (u drugoj sobi prakticno uopste ne greje) rekli su mi da mogu da angazujem nekog privatnika da mi ugradi neko sranje gde mogu da ocistim mulj iz radijatora. dakle odgovor je - jbg, nasa je krivica, ali mi tu ne mozemo nista. strasno...rekli su da ce otici do podstanice da urade nesto "da se voda zavrti" pa ce trenutno biti malo bolje, ali kurac je bolje. verujem da nisu ni bili tamo. na kraju cu morati da kupim grejalicu.trenutno jednu sobu grejem klimom. jel znate mozda da li klima moze da rikne ako je temperatura napolju previse niska? negde sam procitao da se ispod -5C ne pali.jebem ti sranje, kako bih voleo da je ovo moj stan, boleo bi me kurac da im platim grejanje.

Link to comment

Za klimu zavisi od proizvođača. Stare serije Tadirana su šljakale na -10 bez problema ali u principu se ne preporučuje. Pogotovo jer sada pada vlažan sneg koji se brzo smrzava, može lako da se napravi ledenica unutar spoljne jedinice.

Link to comment

klima je LG. jbg, moram da palim pa neka crkne.imate neku preporuku za grejalicu da nije previse skupa a da dobro greje? ne sme da bude ni mnogo velika zbog prostora.

Link to comment
ja redovno cistim taj mulj iz radijatora, jednom u godinu dana i ne zalim se na grejanje.
videcu to sa gazdom, ali strepnja mi je dublja od nade da ce to mnogo pomoci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...