Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Ja u Zemunu ne prelazim 18C, tih njihovih famoznih 19C postizem uz dogrevanje. A skoro sam dobila od elektrane neki papir na kome pise da oni greju do 20C, samo me zanima gde ih mere? Meni zaista ne treba da bude 30C u stanu i da mi je vruce u donjem vesu ali ne vidim ni poentu sedenja u debelim dzemperima i jaknama.
rekla sam vec, ovde ili drugde. mere izmedju 12 i 14 h, kad si se ti vec nakuvala ruchka i nadisala vazduha i naizdavala toplote kolko si mogla. a onda se popnu pa mere na plafonu, gde je toplije. dolaze naravno nenajavljeni, da bi uspeli da u proces merenja urachunaju i tvoje dogrevanje, jer ne znash kad ce doci pa da ne palish grejalice tog dana. i mozesh da se objashnjavash 500 puta, nema priche. dodju, izmere ti 19 i odu. i uvek izmere 19 i nema boba da ne izmere 19. ja ne znam nikoga kome nisu namerili 19-20. deda se akao s njima preko 2 godine, sve gledajuci tv ispod jorgana u 4 popodne. nakon sto je napisao 20 pisama kojekome, trazeci da mu se smanji cena grejanja jer mora da se dogreva. poslednjim delom je obavestio elektrane da je nezadovoljan uslugom i da njihovih 17 stepeni vredi pola novaca i da ce od sada dobijati toliko. te sad samoinicijativno ne placa pola greajanja i cheka da ga tuze. odgovor razuman nije dobio nikad, samo su se smenjivali majstori sa uredjajem koji govori ping meri 19 celzijusa. da se raskachi sa sistema ne moze, isto kao sto oni ne zure da uvedu sistem lokalnih ventila i merenih instrumenata, zato sto je bogaoca komplikovano...morao bi veci broj ljudi sistematskije da pristupi pobuni i/ili neplacanju, pa bi se mozda video neki autput. ili bi se bar malo manje lagalo <_< Edited by thermal bug
Link to comment

Ovde si pisala, mislim o tome od tad... Naravno, kod mene je fora sto iz kuce izlazim izmedju 7 i pola 8 dok se jos nije ni ogrejalo, a vracam se kad vec zavrcu grejanje, i to je vec neko komnetarisao, tako da ja zapravo nemam skoro nista od tog punog grejanja, doduse sigurna sam da macori to cene. To za merenje je hit, i volela bih da dodju kod mene i kod plafona izmere 19 kad sam ispod ploce pa da ih cisto malo davim da mi objasne kako su to izmerili :P

Link to comment
Ovde si pisala, mislim o tome od tad... Naravno, kod mene je fora sto iz kuce izlazim izmedju 7 i pola 8 dok se jos nije ni ogrejalo, a vracam se kad vec zavrcu grejanje, i to je vec neko komnetarisao, tako da ja zapravo nemam skoro nista od tog punog grejanja, doduse sigurna sam da macori to cene. To za merenje je hit, i volela bih da dodju kod mene i kod plafona izmere 19 kad sam ispod ploce pa da ih cisto malo davim da mi objasne kako su to izmerili :P
i moji su ispod ploche i ispod ploche je 19 -_-
Link to comment
Trazis im da ti pokazu atest termometra i kad nemaju posaljes im krivicnu tuzbu tehnickom direktoru.
alaj si naivan. kazu ti da platish iz dzepa nezavisno veshtachenje, ako ti se ne svidja njihov instrument. ili da napishesh pismo. ili oba. ili ni jedno. ili ipak pismo. samo se nadam da za to ocino grejanje necu morati opet da lektorishem za ustavni sud :s_w:iskreno strepim za velike gracke sisteme. ne mogu da reshim da li je bolji 1 pravi i jedini monopol, ili 5 kvazi-nezavisnih burazera koji su se dogovorili unapred. mi smo prodati za kusur, i ovako i onako <_< Edited by thermal bug
Link to comment

upravo i na beogradskoj hronici ide prica o tome da se gradjani zale na grejanje. nekoj baki su izmerili 22C dok su snimale kamere. grejanje definitivno nije dobro, stekuje se djitler umesto da odvrne do daske sad pre smene.

Link to comment

to kod vas preko reke, na bulevaru greje sve u 16, ne znam da li zbog toga sto su sredili konjarnik toplanu ili nesto drugo, ali do danas nikad nije ispod 21-22. danas je minus nula, posto ga nema od jutros zbog nekog kvara.

Link to comment
rekla sam vec, ovde ili drugde. mere izmedju 12 i 14 h, kad si se ti vec nakuvala ruchka i nadisala vazduha i naizdavala toplote kolko si mogla. a onda se popnu pa mere na plafonu, gde je toplije. dolaze naravno nenajavljeni, da bi uspeli da u proces merenja urachunaju i tvoje dogrevanje, jer ne znash kad ce doci pa da ne palish grejalice tog dana. i mozesh da se objashnjavash 500 puta, nema priche. dodju, izmere ti 19 i odu. i uvek izmere 19 i nema boba da ne izmere 19. ja ne znam nikoga kome nisu namerili 19-20. deda se akao s njima preko 2 godine, sve gledajuci tv ispod jorgana u 4 popodne. nakon sto je napisao 20 pisama kojekome, trazeci da mu se smanji cena grejanja jer mora da se dogreva. poslednjim delom je obavestio elektrane da je nezadovoljan uslugom i da njihovih 17 stepeni vredi pola novaca i da ce od sada dobijati toliko. te sad samoinicijativno ne placa pola greajanja i cheka da ga tuze. odgovor razuman nije dobio nikad, samo su se smenjivali majstori sa uredjajem koji govori ping meri 19 celzijusa. da se raskachi sa sistema ne moze, isto kao sto oni ne zure da uvedu sistem lokalnih ventila i merenih instrumenata, zato sto je bogaoca komplikovano...morao bi veci broj ljudi sistematskije da pristupi pobuni i/ili neplacanju, pa bi se mozda video neki autput. ili bi se bar malo manje lagalo <_<
cekaj, deda-car placa pola cene i cega da ga tuze, sto ovi jos uvek nisu ucinili? molim te me upoznaj sa njim da mu stegnem junacku ruku.
Link to comment
cekaj, deda-car placa pola cene i cega da ga tuze, sto ovi jos uvek nisu ucinili? molim te me upoznaj sa njim da mu stegnem junacku ruku.
a kako da ti kazem. izgubio je edb na ustavnom sudu proshle godine (povodom naplacivanja aktivne snage pri nultoj potroshnji, kazu momci da je sa tim sve u redu i da je tako svuda u svetu, da placash neshto sto nisi potroshio), pa poshto sam ga junachki ubedila da se mane strazbura, da ne bi junachki archio moje vreme i resurse, reshio je da se posveti beogradskim elektranama. on je najbolji izdanak socijalistichkog samoupravljanja i najpraviji komunista kog sam u zivotu srela. shteta sto nam drug tito nije ostavio vishe takvih!u listi pobeda knjizi i gashenje 1 bilborda u munzeu, poshto mu je sijao direktno u vecheru. isto je bilo drndanje sa nosiocima instrumenata za merenje, nezavisnim veshtachenjima, opshtinarima i inspektorima, ali su mnogo vece privatne advertajzerske zverke bile u igri, i dan danas ne kapiram kako ih je ubedio, bez suda i zezanja. mora da se svideo nekom :Pedip. tom prigodom sa osvetljenjem, glavna igranka je bila da u nekom zakonu o rasveti iz 1962 godine, koji je josh na snazi, stoje raspisani intenziteti i merljivi parametri, a tehnologija otishla u 3 lepe. ova nova svetla naravno upadaju u te dozvoljene opsege, dok ti sedish u kujni u mraku i gledash u sopstveno jelo, kao ono kad na animal planetu uteraju ic kameru jazavcu u rupu, pa ga gledaju, a on shljashti sivo-zeleno. i malo te boli mozak, al sta sad! i sa tim je naravno bilo sve ok. spustite roletne, sto vam je to toliki problem.ljudi, vi nemate prokletog pojma kakav olosh se namerio na nas :ph34r: Edited by thermal bug
Link to comment
a kako da ti kazem. izgubio je edb na ustavnom sudu proshle godine (povodom naplacivanja aktivne snage pri nultoj potroshnji, kazu momci da je sa tim sve u redu i da je tako svuda u svetu, da placash neshto sto nisi potroshio), pa poshto sam ga junachki ubedila da se mane strazbura, da ne bi junachki archio moje vreme i resurse, reshio je da se posveti beogradskim elektranama. on je najbolji izdanak socijalistichkog samoupravljanja i najpraviji komunista kog sam u zivotu srela. shteta sto nam drug tito nije ostavio vishe takvih!u listi pobeda knjizi i gashenje 1 bilborda u munzeu, poshto mu je sijao direktno u vecheru. isto je bilo drndanje sa nosiocima instrumenata za merenje, nezavisnim veshtachenjima, opshtinarima i inspektorima, ali su mnogo vece privatne advertajzerske zverke bile u igri, i dan danas ne kapiram kako ih je ubedio, bez suda i zezanja. mora da se svideo nekom :Pedip. tom prigodom sa osvetljenjem, glavna igranka je bila da u nekom zakonu o rasveti iz 1962 godine, koji je josh na snazi, stoje raspisani intenziteti i merljivi parametri, a tehnologija otishla u 3 lepe. ova nova svetla naravno upadaju u te dozvoljene opsege, dok ti sedish u kujni u mraku i gledash u sopstveno jelo kao ono kad na animal planetu uteraju ic kameru jazavcu u rupu, pa ga gledaju, a on shljashti sivo-zeleno. i malo te boli mozak, al sta sad! i sa tim je naravno bilo sve ok. spustite roletne, sto vam je to toliki problem. ljudi, vi nemate prokletog pojma kakav olosh se namerio na nas :ph34r:
:Hail:moj pokojni pradeda, covek uz koga sam odrastao, nakon sto je otisao u penziju posvetio se pisanju tuzbi, zalbi i ostalim pravnim zafrkancijama. uglavnom je stitio rome iz komsiluka koji nisu imali lovu da angazuju advokata, deda je to radio za dz. najveci uspesi su mu to sto je nekoliko puta uspeo da natera policiju da im vrate robu koju su im oduzeli na pijaci. neverovatno koliko mu je to pricinjavalo zadovoljstvo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...