Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Ja bih ga stavio ispred robne kuće. A rusi bi baš mogli da se isprse za rekonstrukciju onog pokušaja od parka ispred iste. Pa nisu valjda gori od azera? I da se zasadi kedar, to je bilo Gagarinov callsign za vreme misije Vostoka 1. Može i varijanta da mi napravimo spomenik a oni rekonstruišu park i donesu drveće.Što se tiče Armstronga, više naginjem Drugom Bulevaru. I Popović i Đinđić su bili političari, ovaj je istraživač. Lepo bi se složio sa Teslom, Gagarinom, Milankovićem i Pupinom.Naravno ostajem pri tvrdnji da je najbolji sistem onaj gde bi se na lokalnim izborima građani opredeljivali za jedan od svih naziva koje je neka ulica imala a u sledećem periodu nazivi ulica bi mogli da se menjaju samo ako 10% birača u ulici potpiše inicijativu za promenu naziva a zatim 50% na opštinskom mini-referendumu glasa za promenu naziva.hmm, ovaj kedar uspeva na našim geografkim širinama, naraste do 40m visine i može da doživi 800 godina. Možda bi bilo bolje da zasade drvored duž obe strane bulevara, umesto ovih kržljavih koji su tu sada.

Edited by bigvlada
Link to comment
  • 2 weeks later...
Sve, sve, samo da se kojekakvi Zorani Đinđići i kneginje Milice vrate u svoje smrdljive krugove dvojke. Stara imena, nego šta.
Djindjic je novobeogradjanin.
filip i ja se dakle zalazemo da se nama vrati avnoj, nama se avnoj mnogo svidja (bice ulica i za zorana!). chak se i ovim naprednim radikalima mnogo svidja avnoj, samo da ne bude djindjic :isuse:i da se ne izmishljaju budalasta imena kao proleterska solidarnost, sta je to proleterska solidarnost? imamo proletere i imamo proleterske brigade, i prvu i n+1 proletersku i avnoj i zna se tachno shta je to, pa taman naglavu svi da se postavimo. antifashistichke borbe, ajd i nekako, da ostane bar neki antifashizam, makar u nashe selo na periferiji, da se fashisti ne uvrede sluchajno <_<.a kneginjama mesto preko, izvolte, skracujte chika jovu zmaja da kraljevskim snajkama date ulice, nije problem, nek su zive i zdrave na onom svetu. pitanje je gde ce sad da uvale rehabilitovanog kneza pavla, pretpostavljam da je to sledeci korak, i za njega bi esencijalno bilo da ostane sa one strane, da ne rechem - sa svojima ^_^a autoput ce da iskasape na 16 imena, samo da se svi naguraju <_<@ dig. zubare, shta je to? :o
Link to comment

Pazi, arhitekta koji je dizajnirao Ratka je ozbiljan bog. Svaka ucionica po ceo zid u staklu, a iza stakla maleno dvoriste gde mozes da izadjes kad je lepo vreme i imas nastavu u prirodi. Jedino se zajebao sa nekim stubicima u tim dvoristancima, bilo je jako lako popeti se na krov al vrlo zajebano sici, mnoge noge su tu polomljene.

Link to comment
sad sam nedavno uochila vrtic slavuj u bloku 28, kakav je sladak, kao hobitska kucica :wub:
Eh, koliko smo se samo sankali u tom dvoristu, nije nam bilo bitno sto je to jedva brdasce :wub:Ova skola izgleda uau :ziga:
Link to comment
filip i ja se dakle zalazemo da se nama vrati avnoj, nama se avnoj mnogo svidja (bice ulica i za zorana!). chak se i ovim naprednim radikalima mnogo svidja avnoj, samo da ne bude djindjic :isuse:i da se ne izmishljaju budalasta imena kao proleterska solidarnost, sta je to proleterska solidarnost? imamo proletere i imamo proleterske brigade, i prvu i n+1 proletersku i avnoj i zna se tachno shta je to, pa taman naglavu svi da se postavimo. antifashistichke borbe, ajd i nekako, da ostane bar neki antifashizam, makar u nashe selo na periferiji, da se fashisti ne uvrede sluchajno <_<.a kneginjama mesto preko, izvolte, skracujte chika jovu zmaja da kraljevskim snajkama date ulice, nije problem, nek su zive i zdrave na onom svetu. pitanje je gde ce sad da uvale rehabilitovanog kneza pavla, pretpostavljam da je to sledeci korak, i za njega bi esencijalno bilo da ostane sa one strane, da ne rechem - sa svojima ^_^a autoput ce da iskasape na 16 imena, samo da se svi naguraju <_<
Preme nekim izvorima cestiti knez je bio vlasnik bloka 17 i on je prodao zemljiste precima sadasnjih vlasnika.BEOGRAD, 29. februar 2012, (Njuz) – Mladi fizičar iz Beograda Andreja Pešić, uspeo je da pre nekoliko dana pronađe logiku kojom su davana imena blokovima na Novom Beogradu.Neposredno nakon što je došao do otkrića, Andreja je dobio visoku temperaturu i već dva dana ga trese groznica, tokom koje je počeo da bunca, zbog čega se trenutno nalazi u Urgentnom centru.Najbolji Andrejin prijatelj, inženjer Rastko Arsić, kaže da je ovaj godinama bio opsednut idejom da otkrije kojom logikom su davani nazivi blokovima na Novom Beogradu.- Stalno je pričao da ne bi tek tako Blok 70 bio pored Bloka 44, preko puta kog je Blok 63. Ili, zbog čega se Blok 66 nalazi pored Bloka 41, pored kog je Blok 28? Smatrao je da mora da postoji neki razlog za sve ovo i vremenom ovo je postala njegova opsesija. Sve je manje izlazio iz kuće, zapostavio je i posao i svaki dan je satima pokušavao da razotkrije ovu misteriju – izjavio je njegov prijatelj.- U ponedeljak me je pozvao i zvučao je kao da je u delirijumu. Užasno je brzo pričao, više od pola ga nisam razumeo, samo znam da je više puta ponovio „uspeo sam!“. Kasnije je spominjao neke algoritme, položaj piramida u Gizi, Kejli-Hamiltonovu teoremu, raspored zvezda u sazvežđu Orion, kao i položaj šahovskih figura u otvaranju Kraljev gambit – kaže Rastko i dodaje da mu je prijatelj rekao mi je da odmah dođe do njega i da će mu sve objasniti. Prema njegovim rečima, Andreja je već tada imao visoku temperaturu kada ga je posetio, i on je odmah pozvao lekara, nakon čega je njegov prijatelj hospitalizovan.Nakon vesti da postoji čovek koji je otkrio logiku u nazivima Blokova, Skupština grada je oformila specijalni tim koji je 24 časa dnevno pored Andreja, čiji je zadatak da zabeleži njegovu teoriju čim mu to zdravlje bude dozvolilo.Prema nezvaničnim informacijama, ako se teorija pokaže tačnom, ovaj mladi fizičar će dobiti Oktobarsku nagradu, nacionalnu penziju, ulicu na Novom Beogradu, kao i besplatnu Bus Plus kartu do kraja godine.

Marko Dražić

Edited by fonTelefon
Link to comment

pa di si ti dosad? ^_^edip. gospode dobri partenone, bar je prodao. da ne kazem uzeo novce. zlo bi bilo da je drugachije...

Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...