Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ne, mislim da je jedan sprat niže.a i tehnički gledano, to nisu terase već ravan krov u nivou patosa na koji može da se izađe samo iz zajedničke ostave. zgodno je to što se na poslednjem spratu zgrada u 70a nalaze samo dva stana jedan nasuprot drugom i oba imaju mogućnost da izađu na sopstveni deo krova, tj. da ga uzurpiraju bez bojazni. krov je vrhunsko ludilo, ogradiš ga i imaš dodatnih 40 kvm jebačke terase.pre dve godine sam gledao baš takav stan da kupim, beše 55kvm 86.000 ali nisam imao keš love za brzu reakciju.

Link to comment

Ima do jaja stanova na vrhu zgrada i u zgradama preko puta YUBCa. Drugar mi tamo ima stan super sređen od ~100 kvadrata, i izlaz na krov gde može da radi apsolutno šta hoće, boravi, izležava se, pravi žurke, šta god. Prostor - praktično neograničen. Potpuno fenomenalno.

Link to comment
Hydrofoil je brod koji ispod vode ima dva para krila. Kada motori daju pun gas, brod kompletno izađe iz vode. Najbrža plovila u gradu. Jedan Voskhod je godinama čamio u bloku 64 da bi na kraju bio isečen a jedna raketa i dan danas pluta u rukavcu kod Ade (ako vozite bicikl, možete je videti čim siđete sa novog mosta, bele je boje).Voskhod_24.jpgRodžer verovatno bolje zna šta se desilo sa primercima sa Jadrana, znam da sam ih viđao u splitskoj luci.
U to vreme oni su bili poznati kao "hidrogliseri". Bila su ako se secam 2 u Beogradu i bar 2 ili mozda vise na Jadranu. Sad nekom igrom slucaja bar 6-7 puta sam se vozio onim jadranskima (isli su od Splita do nekih blizih ostrva), a samo jednom jednim od ovih beogradskih sto su mi celo vreme bili pod nosom. Mislim da su tada bili na Savi prema Uscu, cesto si mogao da ih vidis sa Brankovog Mosta. Ako se dobro secam, jadranski i beogradski hidrogliseri su bili veoma slicni ali nisu bili sasvim isti. Spolja su se razlikovali u malim detaljima, a unutra jos vise.
Link to comment
pogled sa terase Baneta Bojovića
Tamo je bio voskhod
Jedan Voskhod je godinama čamio u bloku 64
lapsus, blok 70aI jedan i drugi model mogu da se koriste i na moru i na rekama. Ovi naši su išli do Kladova i Golupca. Da se nisi vozio u raketi?Ovako treba da izgleda rečna komponenta GSP-a a ne ona korita koja su koristili pre neku godinu. Raketa_234.jpg
Link to comment

Koja salva oduševljenja zbog sekvoja spomen ploče... Taj parkić je sad pretežno zbunište za after midnight public urinators, ali danju je (makar nekada bio) zgodan za nalaženje pred čoporativni odlazak u školu, čekalo se kod Race ili kod Sekvoje (Immo je tada bio zarasla ledina, kasnije je tek dobio dijagonalnu betonsku stazu).

Link to comment
sad mi nešto palo na pamet. Da li je bilo ove godine NBG Leto, oni koncerti ispred Teatra na Savi ?
nije i izgleda ga neće biti u budućnosti jer se Ganguli ne dopada koncept
Link to comment
ne, mislim da je jedan sprat niže.a i tehnički gledano, to nisu terase već ravan krov u nivou patosa na koji može da se izađe samo iz zajedničke ostave. zgodno je to što se na poslednjem spratu zgrada u 70a nalaze samo dva stana jedan nasuprot drugom i oba imaju mogućnost da izađu na sopstveni deo krova, tj. da ga uzurpiraju bez bojazni. krov je vrhunsko ludilo, ogradiš ga i imaš dodatnih 40 kvm jebačke terase.pre dve godine sam gledao baš takav stan da kupim, beše 55kvm 86.000 ali nisam imao keš love za brzu reakciju.
Zar bane sunshine nije bio iz 70-og?BTW stanovi u 70a odskaču za klasu od svih blokovskih stanova...
Link to comment

muva se tu po kraju otkad znam za sebe.kod 70a mi se sviđa to što je izdvojen i izolovan, kao u nekoj varošici da živiš... i stanovi su dobri.elemBRANISLAVA KOVAČEVIĆ, PhD student, Faculty of Philosophy, University of BelgradeANA SPASOJEVIĆ, PhD student, Faculty of Architecture, University of BelgradeBLOCKS ALONG YURI GAGARIN ST. – LAYER BY LAYERidem sutra da slušam ovo predavanje :)

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...