Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Sinko, pa tebe su kao bebu u kolicima vodili na Najveći Srpski Miting svih vremena! Imao si godinu dana kada ti je Milovan (Av, av) Vitezović objasnio da se Dogodio Narod? Teeeeško detinjstvo, vaistinu.

Link to comment
Pricamo od kad se jos islo u zemun trolejbusom pored vasih fuzbalskih igralista pa do danas.
a kako ti to možeš da znaš ako imaš 25 godina? Ili su lagali tebe ili ti lažeš nas, u svakom slučaju laž
Link to comment
a kako ti to možeš da znaš ako imaš 25 godina? Ili su lagali tebe ili ti lažeš nas, u svakom slučaju laž
imam pristup arhivskim satelitskim snimcima cia koji su nadgledali prostor izmedju CK i SIVa. nigde utabanih livadica. Zasto su to radili. Pa prva HARRP stanica je je bila preko puta Parka prijateljstva to ce ti potvrditi i ovi fuzbaleri ako su stvarno tamo setali. Stalno je ispustala cudne zvuke. Sad vise ne postoji.
Link to comment
Cuti tad Filipenko zamalo nije zbog Katarine Gojkovic pogazio pionirsku zakletvu i presao u revizioniste.
gledam ovo i mislim se: šta je jebena poenta ovog posta? koliko ovde ima različitih nivoa štreberskog kurčenja? koliko nebitbih informacija je smešteno u rečenici namenjenoj temi o novom beogradu i zanimlljivostima i servisnim informacijama vezanm za njega? da li neko ovo razume? da li ikog boli ćošak za ovakve postove?
Link to comment
imam pristup arhivskim satelitskim snimcima cia koji su nadgledali prostor izmedju CK i SIVa. nigde utabanih livadica. Zasto su to radili. Pa prva HARRP stanica je je bila preko puta Parka prijateljstva to ce ti potvrditi i ovi fuzbaleri ako su stvarno tamo setali. Stalno je ispustala cudne zvuke. Sad vise ne postoji.
lolo bekrijo ^_^
Link to comment
gledam ovo i mislim se: šta je jebena poenta ovog posta? koliko ovde ima različitih nivoa štreberskog kurčenja? koliko nebitbih informacija je smešteno u rečenici namenjenoj temi o novom beogradu i zanimlljivostima i servisnim informacijama vezanm za njega? da li neko ovo razume? da li ikog boli ćošak za ovakve postove?
#1 uporan idiot#2 izuzetno bezobrazan, bezobziran lažovDakle ili glup ili bezobrazan. Možda i oba.
Link to comment
Mislis na koseve na kraju zgrade? Ali nije tu obitavao Boza. Njemu su blizi bili kosevi kod solitera jer je ziveo u osmoj lameli.
Na kraju bližem streljani. Mislim da sam gledao jedan intervju sa njim tamo.
Koji ste optereceni smorovi. Tamo i onda i sad skoro niko se ne seta.
Ja i dan danas tamo šetam i vozim bicikl. Oaza tišine u sred NBGD-a.Hvala na pitanju. :)
O pravim parkovskim sadrzajima kao staze i klupe i cesme i danas mogu posetioci zelene povrsine od Save do Hotela Jugoslavije da sanjaju.
Staza i klupa je bilo. Dve česme su došle kasnije. Bilo je mnogo manje mobilijara, ali su ljudi više čuvali ono što imaju.Brojne skulpture razbacane oko muzeja savremene umetnosti su bile idealno mesto za igru. Dečija pitanja: :)Zašto su onim ribama glave u zemlji?Zašto se onom medvedu ne vidi glava?Pa provlačenje kroz metalno prstenje i penjanje na skulpturu koja je ličila na ogroman presto.Puštanje zmajeva i gledanje avio i raketnih modelara.Ili sedneš na klupu, gledaš kalemegdan i čekaš kada će sledeći hydrofoil brod da krene ili pristane.Za mlađu populaciju:Hydrofoil je brod koji ispod vode ima dva para krila. Kada motori daju pun gas, brod kompletno izađe iz vode. Najbrža plovila u gradu. Jedan Voskhod je godinama čamio u bloku 64 da bi na kraju bio isečen a jedna raketa i dan danas pluta u rukavcu kod Ade (ako vozite bicikl, možete je videti čim siđete sa novog mosta, bele je boje).Voskhod_24.jpgRodžer verovatno bolje zna šta se desilo sa primercima sa Jadrana, znam da sam ih viđao u splitskoj luci. Grupno šetanje parkom sa vaspitačicama iz vrtića i skupljanje lišća za lepljenje i presovanje po sveskama. Skupljali smo i divlji rogač i kestenje, koje smo kuvali i od njega i čačkalica pravili figure životinja. Pored svakog zasađenog drveta u parku prijateljstva je bio bronzani hmmm, ekser sa velikom glavom koja je glumila plaketu, sa imenom državnika koji je posadio drvo, zemljom i datumom.
Hint poznata Shportna marka.
Ako misliš na blok 30 i elanovu prodavnicu, nisam siguran da je ta zgrada bliža, ali jeste jako blizu. Da ti nisi pomešao park prijateljstva sa tada praznom ledinom, blokom 26?
Tamo ne dolaze ljudi da se bezbrizno setaju sa malom decom kao na onoj propagandnoj slici.
Ja u mom porodičnom albumu imam 300+ takvih i sličnih kolornih i crno belih slika, kao i svi ljudi koje sam tada znao. Neki to rade i dan danas, sa sopstvenom decom.
Link to comment
:lol:Gđo Bug, vi ste meni kao neki forumski Ljuba Živkov ^_^
blagodarim, to izgleda da sam komplementirana! a gosn ljuba ce se zahvaliti kasnije :lolol:on. obratite paznju na fantastichan drvored u 3 reda u djordja stanojevica izmedju kolovoza (a kontra od erport sitija), ali ne samo ochicama, stanite unutra, na bilo koji od pochetaka, i gledajte niz dimenziju, dok josh ima lishca. neverovatno mesto, jedno od chudnijih na nbg, ni krivo ni duzno :wub: Edited by thermal bug
Link to comment

Novi Beograd je pun čudesa... npr. tek sam pre par godina provalio spomen-ploču postavljenu u čast prvih slobodnih i demokratskih izbora 1990. godine i tom prigodom posađenu sekvoju koja se izgleda nije primila u 64. bloku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...