Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Dobrodošao u Blok 26. Firma je crkvi ustupila zemljište, pa tako umesto besixa i kasnijih projekata poslovnog srca Novog Beograda sa oblakoderima imamo crkvu i parohijski dom. Ta građevina je ne prst nego motka od pet metara u oko naroda i najgori primer bahatosti Srpske Pravoslavne Crkve u Beogradu.ako te detaljnije interesuje problematika, procunjaj malo po beobildu, ima jedna stara tema o crkvi u bloku 26.btw. prvobitno je trebalo da bude manja crkva, i okolo soliteri, a onda su rešili da dozidaju još. Samo još fali tor za ovce i manastirski vinograd da se vratimo u ruralni 12. vek.
to sa crkvom je stvarno ludilo. ima ona ogromna kod merkatora, ovda sam video neku zgradu, valjda su je predvideli za parohijski dom (štagod to značilo).ja sam ovo pomenuo jer mi je nepojmljivo da se dozvoli da vlasnik zemljišta koje je svima dostupno ne vodi računa o njemu. pejsi je pomenuo onaj plac blizu enjuba, znam za njega, tamo mi je veterinar no, on je bar ograđen. svojevremeno sam pomenuo negde nastajanje ciganmale uz magistralu od belih voda ka petlovom brdu pre skretanja za vidikovac. pa to je vlasništvo opštine. neka ne dozvoli naseljavanje.
Link to comment
to sa crkvom je stvarno ludilo. ima ona ogromna kod merkatora
Daće Bog da nestane, sa sve zvonikom, koji ću im, milošću božijom, nabijati u dupe kako budu izlazili iz namastira napuštajući tu ruinu zauvek.
Link to comment

Naravno. Novi Beograd je bio najjače naselje ikada. Eto još malo slika kupanjca u boji, i u - čistoj vodi.kupanjac.jpgMislim, pogledati samo kakva je harmonična idila vladala između vlasti i okolnog stanovništva. Gde još to zgrada u kojoj je najviši organ izvršne vlasti u državi može biti ovako otvoren, pristupačan, prijemčiv, praktično nudeći dobrodošlicu običnim stanovnicima da prođu tuda, i okupaju se u veličini otvorene jugoslovenske duše?53934510151203215220943.jpg

Link to comment
Možda je više pitanje za pravnike, ali, koje su mi opcije za izmeštanje crkve postavljene usred naseljenog bloka, eventualno za zabranu degustacije zvonika?
Ako misliš na onu u bloku 26, prvo treba da istraže kako su uopšte dobili dozvolu za gradnju verskog objekta u bloku predviđenom za poslovne zgrade. Mada, ako ovde vlasništvo nad podzemnim parkingom podrazumeva vlasništvo nad građevinskom parcelom na kojoj se onda gradi tržni centar, šanse da je maknu legalnim putem su nikakve. Sa druge strane, uvek ostaje opcija sa Progrevom T.
Link to comment
Naravno. Novi Beograd je bio najjače naselje ikada. Eto još malo slika kupanjca u boji, i u - čistoj vodi.Mislim, pogledati samo kakva je harmonična idila vladala između vlasti i okolnog stanovništva. Gde još to zgrada u kojoj je najviši organ izvršne vlasti u državi može biti ovako otvoren, pristupačan, prijemčiv, praktično nudeći dobrodošlicu običnim stanovnicima da prođu tuda, i okupaju se u veličini otvorene jugoslovenske duše?53934510151203215220943.jpg
Totalni fejk za slikanje, ni kasnije kad je bilo mnogo vise zgrada u blizini gotovo niko se nije setao tuda. Ko ne zna o teroru izvodjenja dece iz skola da docekuju Tita i gosta na autoputu sa aerodroma pa posle prevodjenje da ga ista deca docekaju sa druge strane.
Link to comment
Mislim, pogledati samo kakva je harmonična idila vladala između vlasti i okolnog stanovništva. Gde još to zgrada u kojoj je najviši organ izvršne vlasti u državi može biti ovako otvoren, pristupačan, prijemčiv, praktično nudeći dobrodošlicu običnim stanovnicima da prođu tuda, i okupaju se u veličini otvorene jugoslovenske duše?
meni je tata prichao da je to najbezbednije mesto na planeti, slikano desetinama kamera ^_^
Link to comment
Totalni fejk za slikanje, ni kasnije kad je bilo mnogo vise zgrada u blizini gotovo niko se nije setao tuda. Ko ne zna o teroru izvodjenja dece iz skola da docekuju Tita i gosta na autoputu sa aerodroma pa posle prevodjenje da ga ista deca docekaju sa druge strane.
Ne pricaj o stvarima koje ne znas.
Link to comment
Totalni fejk za slikanje, ni kasnije kad je bilo mnogo vise zgrada u blizini gotovo niko se nije setao tuda. Ko ne zna o teroru izvodjenja dece iz skola da docekuju Tita i gosta na autoputu sa aerodroma pa posle prevodjenje da ga ista deca docekaju sa druge strane.
Ja sam odrastao u tom parku, kao i svi moji vršnjaci iz zabavišta. Mogao sam da šetam gde god sam hteo oko zgrade. Ljudi normalno igrali (a i dalje igraju) fudbal tamo. Jedino ne smeš na parking, a tamo je i kucica sa policajcem. Nikada nisam video, čuo ili iskusio da je postojala bilo kakva zabrana vezana za kretanje po zelenim površinama. Još uvek postoje arheološki ostaci tih plavih bandera i plavog šljunka koji je bio posut po stazi koja je vodila od Bulevara Nikole Tesle pa skoro do Bulevara Mihajla Pupina. Ranije je u parku bila i meteorološka stanica a i dalje stoje temelji nikad izgrađenog muzeja NOB-a. Što se tiče dočekivanja, ja sam ga video jednom, 1979. Izašli iz zgrade na deset minuta, prošla kolona i posle se vratili. Živeo sam u dugoj sivoj zgradi, iza sadašnjeg Mekdonaldsa. Nisam čuo da je bilo seljakanja ljudi sa mesta na mesto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...