Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Nije bilo zgrada sa druge strane skvera, ovo je slikano kad još nije bilo hale sportova, znači šesdesetih. Jedino logično je helikopter.Na ovoj slici, slikano sa druge strane, već postoji hala, nema još uvek ničeg na mestu Energoprojekta i pored.318424_10151191081350943_1187021566_n.jpg
cudo je kako su ovdasnji crveni i na praznoj ledini uspeli da naprave haos.
Link to comment
cudo je kako su ovdasnji crveni i na praznoj ledini uspeli da naprave haos.
Novi Beograd je imao nekakvu koncepciju do devedesetih, onda je ona predhodna na silu napuštena, nova nije usvojena, haotično se gradi zadnjih dve deceneije, zadnju intenzivno. Ono prvo smo nazivali spavaonicom, bila je to delimično, sada je mnogo problematičnije, stvaraju se komunalni problemi umesto da se rešavaju.
Link to comment
osim što da bi se ušlo u malu sobu, mora da se prođe kroz "veliku" ...ostalo je bilo odlično :)
pih. kod nas se u malu sobu ulazilo iz kujne ^_^no ja sam bila vrlo blagonaklona prema tom stanu :D
Link to comment
cudo je kako su ovdasnji crveni i na praznoj ledini uspeli da naprave haos.
Pati...tumblr_m3xdro7SUw1rrjfelo1_500.jpgBilbordi Novog Beograda, iz vremena kada su služili u patriotske, a ne komercijalne svrhe.
Link to comment
cudo je kako su ovdasnji crveni i na praznoj ledini uspeli da naprave haos.
Lepo, onda nam vratite blok 50, pola bloka 6,blok 9, pola bloka 9a, blok 9b, pola bloka 10, blok 11 i pola bloka 11c, da vam ne ruže austrugarsku pograničnu postaju.
Link to comment
Onda su bas dobro retusirali cvece!!!!Znali ljudi posao pa to ti je.A sa jednog bloga pise da je izgradnja bloka 30 bila 1975. god. , tako da sam verovatno nesto pobrkao.http://gioranoangelo...2011/10/30.html
pa da, blok 30 se gradio sredinom 70-ih, svaki dan sam to gledao jer sam tada isao u gimnaziju preko reke iz svog tadasnjeg bloka 1 :) a cvece u pomenutom kadru, pa sta, pilot nosio buket svojoj devojci ili zeni :D i kadar je takav da je ocigledno da je fotografisano iz letelice na visini od nekih 300-350 metara Edited by Pontijak
Link to comment

Priznajem samo napismeno. :)Vi nam više niste interesantni, ekspanzionistički smo nastrojeni sproću Surčina, tj. njihovog priobalja. Nema odmora dok Jurija Gagarina ne stigne do obilaznice i dobije izlaz na istu. :) Sada ozbiljno, da li je u planu neko skorije proširenje nasipa uzvodno, ka novom kineskom mostu? Misle li da nešto rade sa onim liticama? Primeniti recept kao kod onog vrtića? Volim ja Zemun (i ostale delove grada :)) ovo je čisto sitno međuopštinsko podjebavanje. :P

Link to comment

Os i Bataju sa sve Grmovcem i Busijama i Plavim Horizontima pride?Nadam se da nece biti, kome je do Siroke staze lako ce doci Cedina tazbina iako je prckala i asfaltirala okolinu nije narusila izgled i prilaz. Malo kasnije je cigansko naselje na obali (nisu stracare no normalne kuce samo na zaebanom mestu) posle je Pandurska skola i Sljunkara iza Zextre i veterinarskog institura nema tu mnogo da se seta ispod lesne zaravni neprirodno je cak i tamo kad se krene ka Radeckom. Vidi se da su poceli da razvaljuju levu obalu. Na ovoj treba dosta da se rusi starih baraka i nesto legalnih. zavrsava se veliki objekat poste na mestu tzv Radio Faraa nije pocela petlja koja ce umnogome odluciti sta ce biti sa krajem. tu je bila doskoro trgovina ogrevnim drvetom a blizu je i stari buvljak. Pitanje je kako ce rekonstruisati Ugrinovacku bice znatno jaci saobracaj kroz nju kad sve to bude gotovo. Sa prosirenjem keja im je uspelo da ne naprave bas ruglo ali hitno je potrebno bagerisanje priobalja do iza pontonca osim ako nece da prave barski rezervat ili novi Strand.oni su okresali liticu ispod cukovca bez zrtava i umesto da pomere zgradu dalje i da to bude nova sirina ulice za jedno 50 godina oni su ostavilifront na sadasnjoj sirini uzbrdice kod muha. ne znam neko je lud i na takvom mestu da kupi stan i investira novac.Ne znam ni da li su popravili stepenice tamo do onog kraja gde je ziveo onaj sto su ga skuvali u Spaniji

Link to comment

Što se Zemuna tiče, lično ću biti razočaran ako ta gomila za život neoptimizovanog treša radikalske provenijencije ne ode sa Vojvodinom. Molio bih da se prestane sa poređenjem sa opštinom gde je prosečna visina stambenih objekata ispod 5 metara. Zahvaljujem.

Link to comment
oni su okresali liticu ispod cukovca bez zrtava i umesto da pomere zgradu dalje i da to bude nova sirina ulice za jedno 50 godina oni su ostavilifront na sadasnjoj sirini uzbrdice kod muha. ne znam neko je lud i na takvom mestu da kupi stan i investira novac.
Eksproprijacija u gradu ide jako sporo. Ovde je decenijama Vojvođanska bila usko grlo i još uvek nema 3+3 profil celom dužinom. . Čuvena PKB poljoprivedna apoteka je godinama bila jedan od kočničara proširenja ali su i nju srušili. Na kraju je ispalo sasvim ok, prizemne kuće u vojvođanskom stilu sa jedne i četvorospratnice sa druge strane ulice.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...