Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

To bi trebalo da je slikano iz onih solitera u bloku 30, ili Bulevar umetnosti 1 ili 3 ili Bul. Mihaila Pupina 145. Oni imaju 20-tak spratova tako da je sa krova ili neke terase na zadnim spratovima uhvacena ova pticija perspektiva.

Link to comment

Nije bilo zgrada sa druge strane skvera, ovo je slikano kad još nije bilo hale sportova, znači šesdesetih. Jedino logično je helikopter.Na ovoj slici, slikano sa druge strane, već postoji hala, nema još uvek ničeg na mestu Energoprojekta i pored.318424_10151191081350943_1187021566_n.jpg

Link to comment

Ne znam bas, prve zgrade u bloku 30 izgradjene su 1967. god., na ovoj slici iza robne kuce kao da nema Hale sportova, cini se da je neka izgradnja u pitanju, a ona je otvorena 1968. godine, tako da bi moglo da bude da je to jedan od solitera u bloku 30.

Link to comment
Ne znam bas, prve zgrade u bloku 30 izgradjene su 1967. god., na ovoj slici iza robne kuce kao da nema Hale sportova, cini se da je neka izgradnja u pitanju, a ona je otvorena 1968. godine, tako da bi moglo da bude da je to jedan od solitera u bloku 30.
Zar nije blok 30 tamo, preko puta SIVa, otprilike. Slika je iz drugog ugla, preko skvera, a sa visine iznad svih solitera, nema ni sada zgrade u tom delu koja je toliko visoka.
Link to comment
Ne znam bas, prve zgrade u bloku 30 izgradjene su 1967. god., na ovoj slici iza robne kuce kao da nema Hale sportova, cini se da je neka izgradnja u pitanju, a ona je otvorena 1968. godine, tako da bi moglo da bude da je to jedan od solitera u bloku 30.
Pobrko si blok 30 i blok 21.
Link to comment
52715310151191772780943.jpggledao sam jednom prilikom onog matorog arhitektu koji je projektovao nbg. veliki car. baš je dosta govorio o ovoj aveniji koja od siva ide južno ka savi. prilično se smorio što su u jednom momentu odustali od toga.
Link to comment

Onda su bas dobro retusirali cvece!!!!Znali ljudi posao pa to ti je.A sa jednog bloga pise da je izgradnja bloka 30 bila 1975. god. , tako da sam verovatno nesto pobrkao.http://gioranoangelo.blogspot.com/2011/10/30.html

Edited by dobar1
Link to comment
Jel bese u ovim solterima ide stub posred stana?
jeste, zivela, fascinirala. zalim sto je bila tudja gajba, zelela sam da iscrtam 1 totem na taj stub. no gazda je bio takav zalosni smotani konzervativac, pa nisam smela da se ostvarim :( Edited by thermal bug
Link to comment
i ja živeo (u žutom), lepo smo izmedju stuba i zida nakačili police, a iza stajao radni sto ... ne znam koji je to genije smislio, ali je fakat debil
a. da je bila nasha gajba, skockali bi stuba samo tako ^_^nije mi smetao, naprotiv. mislim da je to trebalo da bude terasa, pa da su predomislili.a mislim i da smo ovo diskutovali ranije, mozda i na ovom topiku.mi smo, ustvari, vec sve rekli :lolol: Edited by thermal bug
Link to comment

ništa specijalno, običan stub 0,5x0,5m. nije u sred sobe, nego ako je soba 4x5 , stub je na 1m od spoljnjeg zida i 1,5m od zida susedne sobe. ceo stan ima 42kvm, pa da su ostavili terasu, tek bi onda bio minijatura.intersantno kod tog stana je što je spoljni zid u kuhinji bio ukoso, ali sada ne mogu tačno da vizelizujem kako je izgledao.

Link to comment
ništa specijalno, običan stub 0,5x0,5m. nije u sred sobe, nego ako je soba 4x5 , stub je na 1m od spoljnjeg zida i 1,5m od zida susedne sobe.ceo stan ima 42kvm, pa da su ostavili terasu, tek bi onda bio minijatura.intersantno kod tog stana je što je spoljni zid u kuhinji bio ukoso, ali sada ne mogu tačno da vizelizujem kako je izgledao.
bio je vrlo ukoso, jao, obozavala sam tu kuhinju, bez obzira na svu egzotiku, tih chetrdesetak kvadrata je bilo retko lepo resheno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...