Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Idealno mesto za život

Ovo me vuče... 91 members have voted

  1. 1. Selo-grad?

    • Megalopolis (preko 4 miliona)
      18%
      17
    • Grad od 500 hiljada do milion
      23%
      21
    • Grad od 100 do 500 hiljada
      22%
      20
    • Grad ispod 100 hiljada
      10%
      9
    • Palanka
      2%
      2
    • Selo
      2%
      2
    • Zaselak, gudura, izolovana farma, salaš
      6%
      6
    • Kelija na Gori sinajskoj
      0%
      0
    • Veliki grad po meri čoveka i čovečkinje (milion do dva)
      10%
      9
    • Megalopolis po meri čoveka i čovečkinje (2 do 4 miliona)
      4%
      4
  2. 2. Kontinent

    • Evropa
      60%
      71
    • Severna Amerika
      15%
      18
    • Azija
      2%
      3
    • Južna Amerika
      5%
      6
    • Australija
      11%
      13
    • Afrika
      2%
      3
    • Ostalo
      3%
      4
  3. 3. Klima

    • tropska
      3%
      3
    • suptropska/mediteranska
      65%
      59
    • kontinentalna
      24%
      22
    • atlantska
      5%
      5
    • pustinjska
      1%
      1

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

Ništa, dođi 2035. da ostarimo zaaaajednoooo. Imam tople vode.
ipak,kad bolje razmislim..niska mi je FG,mogao bi neki gradic u Sloveniji/Shvajcarskoj..mozda Fr ako su Alpi blizu..blizina viissookkee planine bi bila odluchujuca
  • Replies 74
  • Views 10.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema Barselona ni 2 miliona, a pogotovo ne 4. Tvoja cifra je broj stanovnika provincije, ali to daleko prevazilazi cak i BCN metropolitan area po povrsini. L'Hospitalet i Badalona i ova ostala naselja jesu direktno prislonjena na Barsu, ali nisu gotovo ni na koji nacin integrisani u grad. Niti se oni smatraju Barseloncima, niti ih ovi smatraju svojima. BCN je cca 1,8 miliona (ipak veca od BGD koji u urbanoj zoni ima oko 1,2 miliona, 1,3 max).

BCN je cca 1,8 miliona (ipak veca od BGD koji u urbanoj zoni ima oko 1,2 miliona, 1,3 max).
Ju samo toliko veća? :huh:Meni se činila zdravo veća, plus što mi lokalci rekoše oko 4 miliona...I sećam se kad smo jednom hteli sa plaže da dođemo peške do centra ali cvrc (ispalo premlogo daleko), mada sad kad razmislim verovatno bi bilo cvrc i od Ceraka do centra grada...Ok, sve u svemu oprostila bih joj i ta 2 :)
Bese neki clanak kako su najvece neto plate u Cirihu i Zenevi (u Evropi ili svetu, ne secam se), naravno ta dva grada su bila i najskuplja za zivot.
joj zeneva... ni lepseg grada, ni odvratnije atmosfere. nezivot.
  • Author
I sećam se kad smo jednom hteli sa plaže da dođemo peške do centra ali cvrc (ispalo premlogo daleko), mada sad kad razmislim verovatno bi bilo cvrc i od Ceraka do centra grada...
Pa niiiiiiiiiiiiiiiiiiijee baš tako daleko. Ako ideš od one zlatne ribetine polako nogu pred nogu kroz Barcelonetu, stigne se relativno lako u grad.
joj zeneva... ni lepseg grada, ni odvratnije atmosfere. nezivot.
u, zeneva je (lokalcima) poznata po tome sto su dobra mesta za izlazak nevidljiva, i sto ih je jako tesko naci ako ne znas gde da trazis.

ja kad sam u zenevi uglavnom blejim kod vuka na terasi, pijemo don perinjon i pusimo tompuse, dana kuva kavu i posluzuje.

Prezivi covek par atentata i vidi sta ga snadje :isuse:

nekad davno, želja je bila zaostrog u srednjoj dalmaciji, na dedovini sa kaićem u moru i kenjcom u dvorištu. no, zaratilo se. sada su realnost gepratova i šumadija. a glasao sam za mesto ispod 100000 stanovnika. da mi ne treba prevoz.

Ja vec zivim u Zemunu. Dobro ajde zimi mogla bi alpska vukojebina sa 200km staza.

Ja sanjuckam o Seattleu. Može i Olympia, nije bed, ili što god oko Puget Sounda..

Ja sanjuckam o Seattleu.
Зато што је ијекавски? :PЋерка била тамо у посети (код сестре), и нагледао сам се фотака, а и наслушао приче. Стварно би ми више лежали ти градови на западној обали, ем је сувље, ем мање врућина, ем сунце залази у воду уместо да излази из ње, ем је обала и штогод каменита, не сам песак као овде, да се омациш док дође до преко главе. Тј... више ми личи на Далмацију :).
  • Author

Pa sad suvlje možda u jednom smislu (ne znam), ali svakako ne u drugom :) <-- šaki bez prestanka

Ћерка била тамо у посети (код сестре), и нагледао сам се фотака, а и наслушао приче. Стварно би ми више лежали ти градови на западној обали, ем је сувље, ем мање врућина, ем сунце залази у воду уместо да излази из ње, ем је обала и штогод каменита, не сам песак као овде, да се омациш док дође до преко главе. Тј... више ми личи на Далмацију :).
Ako si ti to bacio oko na zapadnu obalu glede kupanja, nadam se da bi te zadovoljio bazen u dvoristu; sve severno od Losa Andjelesa uglavnom odgovara samo potomcima Vikinga.Inace, i moj glas ide na zapad, ali Portlandu - nigde se nisam udobnije i prijatnije osecao... Medjutim, izgleda da je moje letnje iskustvo izuzetak, buduci da je prvi na listi najdepresivnijih gradova u Americi.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.