Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

muci me nesto sto moram da resim, a ne znam odakle da pocnem, pa racunajte da pricate sa osobom ogranicenog shvatanja :)stan mi je na poslednjem spratu (polupotkrovlju) i jedan deo je malo izbacen u odnosu na ostatak zgrade. na jednoj od dve strane se nalazi oluk koji ide celom visinom zgrade (7 spratova, centralno grejanje), a na drugoj, prednjoj je prozor. izolacija je sasvim ok, ali u ovim situacijama sa snegom, oluk se ledi, ali se i prave ledenice iznad tog prozora. kad su male ledenice, mogu da ih razbijem, ali je problem sto vrlo brzo postanu velike i debele, pa nit imam cime da ih razbijam, nit mogu mnogo da im pridjem. s prozora nije bas jednostavno glumiti majmuna, a krov je i inace vrlo nepristupacan i kad je lepo vreme, a kamoli sada.za sad stvari resavam tako sto ih, kad mogu, razbijam raznim motkama, ispred zgrade je ogradjeno i postavljeno obavestenje da ima ledenica, ali je tu i ulaz u banku pa nisam bas ubedjena da svi gledaju. zovem razne sluzbe, svi sazaljevaju i stavljaju me na razne spiskove.ono sto me zanima je da li mogu nekako to majstorski da resim, prvo, kog majstora uopste da zovem (na prolece), posto je limar proslog leta pregledao oluke i tvrdio da je sve ok. drugo, sta uopste mogu da uradim da se to ne desava, ako oluci ne rade posao, ne pada mi na pamet sta drugo.

Edited by luba
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

prošle godine je bilo da ko uoči ledenice na opasnom mestu može da pozove vatrogasce, pa dovezu kran i poskidaju... e sad ne znam jel se to plaćalo ili je grad plaćao ili tako nešto

Link to comment

ma zvala sam ih i prosle i ove godine. prosle su mi rekli da sam npr 859 na redu, i do mog broja se vec sve otopilo. sad sam zvala komunalnu policiju, jer me tamo prebacili vatrogasci, ovi se zblanuli zasto ih zovem.ja bih neko trajnije resenje ako postoji :)

Link to comment
možda bi rešenje bilo ugradnja grejača u oluke. probaj da se raspitaš kod ovihhttp://www.besplatni...x0g8z5wbvu.html
mammy, hvala ti do neba za ovaj link. naravno, moram da cekam na slobodan termin jer su se, kao i ja, svi sada setili postojanja ledenica, ali je momak potpuno profi, odmah dobijes sve pluseve i minuseve, okvirnu cenu itd. bilo bi mnogo jeftinije kada bi cela zgrada ucestvovala u ugradnji grejaca, ali se ne usudjujem ni da predlozim dragim komsijama.javicu kako je na kraju sve ispalo i hvala jos jednom.
nema na cemu ;)
nabavila sam i duzu motku :)
Link to comment
možda bi rešenje bilo ugradnja grejača u oluke. probaj da se raspitaš kod ovihhttp://www.besplatni...x0g8z5wbvu.html
Svako malo u jutarnjem na studiju B gostuje reklamno firma koja proizvodi i prodaje pre svega one "norveske radijatore" ali radi i montira i grejace za staze u dvoristu i grejace za oluke.Mada je zena jednom gostujuci rekla:Sad je kasno kad je pao sneg.Ne znam da li je mislila na staze da je kasno za raskopavanje....Grejanje oluka i krovova
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...