Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ves masina Kandi stara 14 godina. Do sad radila savrseno. U posljednjih par dana tokom pranja iscuri vrlo mala kolicina vode ispod masine. Mokro je na strani na kojoj je filter. Filter je ociscen. Na crijevima za ulaz/izlaz vode iz masine ne curi sigurno.  
O cemu se radi i isplati li se popravljanje?

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    534

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

I da napravi poplavu :happy: Ne može guma da se rotira jer ima drenažni otvor koji se uvek postavlja na dno.

 

A i za skidanje i vraćanje treba imati debele živce i tanke prste :D

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Mokro je na strani na kojoj je filter. Filter je ociscen

Proveri da li je filter, gumena zaptivka, dobro zatvoren.

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, Bambula said:

I da napravi poplavu :happy: Ne može guma da se rotira jer ima drenažni otvor koji se uvek postavlja na dno.

 

A i za skidanje i vraćanje treba imati debele živce i tanke prste :D

možda se samo svukla pa ne dihtuje dobro, kako god tipujem da je tu problem :happy:

edip imao sam isti problem proletos i majstor je nešto čačkao oko te gume na vratima, nisam obraćao pažnju, tek curenje je prestalo, hteo sam i da promenimo gumu ali je on bio protiv jer kao i svaki majstor, tvrdi da zamenski delovi nisu istog kvaliteta, kao oni što dolaze uz kupljeni proizvod :D

Edited by gone fishing
  • Hvala 1
Link to comment

Ne može ta guma da se svuče, jer je drži opruga koja je toliko jaka da može ozbiljno da povredi pri montaži i demontaži :D

 

@Paul Gompitz proveri crevo koje ide u kazan, a za to moraš nakreneš mašinu i pogledaš sa donje strane, vidi dal su šelne na mestu, proveri da nije puklo.I pazi kad nakrećeš mašinu da ne ispadne amortizer,da posle ne bi lupala i skakala.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala svima.
Probacu detaljnije ocistiti filter i prostor oko njega u masini.

@x500 Dihtung na filteru mi izgleda kao da dihtuje. Mada ta kolicina vode na tom mjestu bi taman mogla poticati od slabog dihtovanja te gume.
Ako mora okretanje masine, bolje nek dodje majstor. :D

Link to comment
On 25. 8. 2024. at 8:45, Paul Gompitz said:

Ves masina Kandi stara 14 godina. Do sad radila savrseno. U posljednjih par dana tokom pranja iscuri vrlo mala kolicina vode ispod masine. Mokro je na strani na kojoj je filter. Filter je ociscen. Na crijevima za ulaz/izlaz vode iz masine ne curi sigurno.  
O cemu se radi i isplati li se popravljanje?


Meni se slično desilo - mala količina vode ispod mašine. Čistio filter - nema razlike.

Skinuo sam gornju ploču, i gledao na početku rada šta se dešava, očekivao sam tanušnu pukotinu na nekom crevu...

Kad ono bilo napuklo dno fiokice u koju se sipa prašak. Na početku rada malo vode poteče kroz fiokicu da spere taj prašak, pa deo te vode procuri kroz pukotinu.

Sreća da se ta fiokica može skinuti (izvući) pa sam pukotinu sanirao dvokomponentnim lepkom. Verovatnu ću za koju godinu morati da obnovim zakrpu, ali više ne curi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, decak Kejt said:

ima li neko dobrog i poštenog vodoinstalatera?

 

 

 

to je kao onaj trougao za svašta,

 

dobar, pošten, vodoinstalater

 

choose two

 

 

sorry, nije ti neki info ali to mi je iskustvo i zadnjih par godina za sve majstore

Link to comment

danas je u gepratovoj bio vodoinstalater, odgušivao totalno zapušenu kanalizaciju.

 

da mi je sad da vratim film unazad svugde gde sam odlučivao o kanalizaciji insistirao bih na fi50 na priključnim mestima i fi100 na izlazu. između isključivo fi75.

Link to comment
On 21.8.2024. at 7:25, đorđe geprat said:

u soliteru u rakovici, naameravali smo da menjamo prozore i balkonska vrata PVCom (budžet diktira) a onda smo skontali da je postojeća drvenarija u odličnom stanju pa smo je prebrusili i ofarbali akrilno. mnogi u zgradi su menjali, glupo mi je i mislim da je bacnje para.

 

Sad videh na drugom topiku, pa da upitam:

kako si tretirao tu staru drvenariju, čime si farbao, da li si nečim impregnirao (mazao firnajzom ili nečim sličnim), da li si popunjavao akrilnim gitom pre farbanja?

Ili samo brušenje pa akrilna farba?
 

Imam drvenariju staru pedesetak godina, zadnji put sam je farbana pre dvadesetak godina a ne znam da li je pre toga uopšte održavana. Sada je rasušena, na nekim mestima je farba potpuno oljuštena, git oko stakla je ponegde ispucao i otpao.
Pokušao bih sam da je sredim, šmirglanje i farbanje mi nije mrsko, ali mi treba tačna receptura da ne preskočim neki bitan korak ili ne upotrebim pogrešnu hemiju. 
 

Link to comment

nisamse naročito trudio, nsam perfekcionista. ravne površine sam prebusio tračnom brusilicom, ne do drveta nego samo da se poravna i orapavi za farbanje. falcovi i deo vrata koji je popunjen letvicama ručnim šmirglanjem. na kraju, samo farbanje akrilnom bojom. nekom češkom, boje bele kafe, iz "uradi sam" radnje.

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala! I od jednog komšije sam čuo isti recepat, on je koristio nekakvu farbu za drvenariju koju su mu preporučili u farbari. 
(morao sam da pitam i ovde, pošto su mi celog života punili glavu mazanjem drveta kojekakvim firnajzima)

Link to comment

@mire

 

štuko, 15% veziva VamVeova, 46% kalcijum karbonat 250 mikrona, 6% talk, 0,15% triacetin, plastifikator melment fa10 0,3%, voda, antipenušavac, dispergant tipa natrijumove soli poliakrilne kiseline, ugušćivač hidroksietilceluloza, regulisanje pH nečim baznim, može amonijačna voda, može rastvor natrijum hidroksida, materijal sve ukupno oko evra kilo

 

voda, u nju dispergant, pa kalcijum karbonat i talk, hidroksietilmceluloza i baza za pH, disolver oko pola sata, pa onda sve ostalo, na kraju vezivo

 

antipenušavac se dodaje 1/3 odmah, 2/3 na samom kraju

 

pigmenti u zavisnosti od željene nijanse, može na bilo koju mix mašinu

 

za efekte je potrebna vežba, nanosi se oko 1mm, hobla, špahtla i udri

 

Edited by Sestre Bronte
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...