Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

izneses ga na balkon? 

mada zavisno od visine i vjetra temp ne mora da se podudara sa onom koju imamo iz meteo mjerenja, naravno.

Edited by morgana
Link to comment
On 31.1.2023. at 18:09, slepa živana said:

manje više sve. osnovno, mislim da je crko grejač, a treba i viljuška na kablu da se zameni. ovo:

0099676_11111111.jpg_696.jpeg

Jesi li se već snašla?

Ukoliko je baš sve sve na tapetu, pozvao bih ovaj oglas i uradio temeljnu rekonstrukciju: https://novi.kupujemprodajem.com/bela-tehnika-i-kucni-aparati/grejna-tela-ta-peci/ta-pec-magnohrom-2-5kw-3-5kw-4-5kw-6kw/oglas/143107487?filterId=2140103513

Uzmi u obzir da nova izolacija TA peći po uključenju uglavnom smrdi kao đavo i da je potrebno vreme da se taj neprijatni miris izgubi, pa je to bolje raditi van grejne sezone i van stana (terasa, dvorište...).

Sa ovima sam nedavno imao korektno iskustvo u jednoj prilici, ako bi ti bilo dovoljno za preporuku. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Jesi li se već snašla?

Ukoliko je baš sve sve na tapetu, pozvao bih ovaj oglas i uradio temeljnu rekonstrukciju: https://novi.kupujemprodajem.com/bela-tehnika-i-kucni-aparati/grejna-tela-ta-peci/ta-pec-magnohrom-2-5kw-3-5kw-4-5kw-6kw/oglas/143107487?filterId=2140103513

Uzmi u obzir da nova izolacija TA peći po uključenju uglavnom smrdi kao đavo i da je potrebno vreme da se taj neprijatni miris izgubi, pa je to bolje raditi van grejne sezone i van stana (terasa, dvorište...).

Sa ovima sam nedavno imao korektno iskustvo u jednoj prilici, ako bi ti bilo dovoljno za preporuku. 

hvala puno!

guglala sam, ima nekoliko sličnih sajtova ali ne znam kako da znam da nisu neki ludaci šarlatani. samo na jednom je bio cenovnik pa sam počela da razmišljam da li se uopšte isplati popravljati... razmisliću. hvala u svakom slučaju!

Link to comment
15 hours ago, jimi said:

Kako da proverim tacnost jeftinog sobnog termometra tj. sa cim da uporedim rezultate pa da priblizno saznam koliko je tacan?

Tesko mozes da ga stvarno proveris koliko je tacan i gde "baca".

 

Zasto ti je to bitno? Temperatura je generalno subjektivan osecaj.

 

Jedino sto mi pada na pamet je frizider. Ubacis termometar preko noci u frizider koji radi na 5C i pogledas temperaturu ujutro. 

 

Sto se tice balkona, tu dobijas lokalnu temperaturu koja zavisi od puno toga. Meteorozi vrse merenje na specifican nacin (mesto u senci, visina 2m i sl). Zato balkon i zvanicna vest mogu da se jako razlikuju.

Link to comment
1 hour ago, x500 said:

 

 

Sto se tice balkona, tu dobijas lokalnu temperaturu koja zavisi od puno toga. Meteorozi vrse merenje na specifican nacin (mesto u senci, visina 2m i sl). Zato balkon i zvanicna vest mogu da se jako razlikuju.

 

 

 

zimi se manje razlikuju nego leti,ako si na istoj nadmorskoj visini naravno

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 31.1.2023. at 12:54, slepa živana said:

da li neko ima da preporuči majstora ili servis za popravku ta peći?

 

 

Imam ja trenutno dve peci da ti poklonim da se ne mucis da popravljas.

  • +1 1
Link to comment

jesi li isprobao sa cevolom ili sajlom? trebalo bi da može ako nije neki bašbaš zayeb.

 

živka, jel' popravljena peć?

Edited by djordje geprat
Link to comment
3 hours ago, djordje geprat said:

živka, jel' popravljena peć?

nije đorđe, ne isplati se... sve živo joj je pocrkalo a i kad je radila nije bila dovoljna da zagreje taj prostor. odustala sam od popravke. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...