Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

12 minutes ago, Valkyrie said:

A možeš i da mi daš neki DIY tutorial ako imaš link pa da probam opet...

:D 

 

Ne znam ovako na slepo, obaska sto tih produznih ima svakojakih, cini mi se da je vecina pravljena za jednokratnu upotrebu i zabranjeno otvaranje...

Za svaku opravku te vrste - a ovo je opste mesto - skidati dvostruko duze izolacije nego sto ne odoka potrebno da stane tamo gde treba da stane.

Kada skines, uvijes, ono k'o kike :D, prepolovis, presavijes na pola, ako treba potpomognes se моторцанглама :D i uguras tamo gde treba, taman tako da stoji relativno cvrsto, samo i bez шрафа.

Ako je kabl deblji, preskoci se dupliranje, ali uvijanje uzmi kao obavezno, ako neka жичка, лицна ostane da strci, otkines je ali ne preteruj...

Na stranu opomena da se pazi i pamti, pise ako treba, koji kabl je odakle skinut...

Preko ovog ne smem :D, ako neko ima jaca iskustva, praksu...

  • +1 1
Link to comment

pa ne moze samo recima, mora da vidi, ne znam jel ima na you tube al ni to nije resenje ako nesto ne deluje da je sasvim leglo, moze za telefonske zice i spajanje interneta i sl, struju ne dirati bez da si siguran

najbolje majstor da se gleda kako radi

Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

kako sam pokušala da popravim ovaj utikač od produžnog :isuse:

Najbolji nacin da popravis produzni je da odes u prodavnicu (WobyHouse npr.) i kupis novi produzni. Imaju vrlo pristojan kvalitet i notmalne cene. Ja imam dosta njihovih produznih, vecinu koje sam uzeo imaju i 2 usb prikljucka.

Ovaj postradali das nekom ko se razume u popravke da ga stredi i ostavis ga da ti bude u rezervi. 

  • Wub 1
Link to comment
9 hours ago, Valkyrie said:

@namenski ja ne smem ni da ti pokažem kako sam pokušala da popravim ovaj utikač od produžnog :isuse:

 

Otvorila ga, videla da mu se pokidala neka žičica, odšrafila ih, skratila žice i skinula malo izolacije, nagurala posle žice opet i pritegla ali ne radi. Bar me nije ubila struja, za sad sam ga ostavila tako otvorenog dok ne vidim šta ću s njim (ide kod električara, najverovatnije). 

 

 

A možeš i da mi daš neki DIY tutorial ako imaš link pa da probam opet :inn:

daj tu sliku otvoreno pa da znamo o cemu pricamo. bice sigurno vise predloga.

 

gosn @djordje gepratbi morao da da poslednju rec!

Link to comment
On 12.12.2022. at 10:11, ivy said:

kod mene u kuci nema produznog kom nije menjan utikac..to moj tata budzi..ne znam kako se do sad nismo zapalili..

sto biste se zapalili?

ako je nesto prosto, to je zameniti utikac

 

---

da se pohvalim: popravljao sam ves masinu jer nisam hteo da je bacim (radi motor, svi grejaci, dugmici, lepo prala do tog trenutka odumiranja)

javlja da se vrata ne zatvaraju.

zamenio bravu na vratima - nije.

zamenio upravljacku elektroniku (kad sam izvadio staru, videh da je gorelo po plocici), nije ni ona.

pitao posle drugara koji se time bavi ima li jos ideja - kaze, ako to nije upalilo bolje batali i kupi novu... i kupih je

 

al mi je drago sto sam bar pokusao. +naucio sam svasta beskorisno dok sam to radio :)

  • +1 2
Link to comment

Poslednji "kvar" na veš mašini je bio - zidna utičnica. Mašina se isključivala posle par minuta pranja. Prvo sam mislio da je kondenzator (RSO filter) ali se ispostavilo da je utičnica imala problem.

Sada se spremam da otkrijem zašto jedan TV neće iz prve da uključi pozadinsko osvetljenje već je potrebno malo ubeđivanja preko fizičkog on-off tastera.

  • +1 2
Link to comment

tražio, "našao", nije došao, sledeći isto tako. na kraju, u farbari mi je sugerisano da uzmem kobit (imam ga) i mrežicu (imao onu za fugne gipsanih ploča i da omotam tu cev. rekoše da je ona masa za krpljenje poliurestera zajebana za rad, da mora pažljivo iu jednom smeru a i skupa je. tako da, pošto sam u selu zaboravio fen (onaj za skidanje farbe) da zagrejem kobit, ostaje za sledeću godinu- iz cevi ne kaplje, valjda neće još neko vreme.

 

jebeš državu u kojoj ne možeš da nađeš majstora, zanatliju.

  • +1 3
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...