Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

On 13.11.2022. at 12:23, Azdaja said:

Ćao drugari, ima neko majstora za laminat da se postavi. BG.

 

Hvala

moj savet je da to sam odradiš. treba ti samo ubodna testera i nešto vremena. koliko zavisi od spretnosti. da prostiš na izrazu, pičkin dim od posla.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

moj savet je da to sam odradiš. treba ti samo ubodna testera i nešto vremena. koliko zavisi od spretnosti. da prostiš na izrazu, pičkin dim od posla.

Hm, zar nije bitna i kakva je podloga, mozda tu ima da se uradi nesto? (Verovatno zavisi i od tipa laminata, kao i sa parketom)

Link to comment

laminat ide na ravnu podlogu. ako nije ravna, to je posao za majstora zidara ili nekog takvog. ako je ravna, složi se podloga na nju pa se slažu "daske". poslednja u redu se iseče na meru pa se sa ostatkom nastavi drugi red. jedino treba voditi računa da li se ide s leva na desno ili obrnuto.

  • +1 1
Link to comment

@Braća Strugacki
Evo moje male avanture:
Komoda u kojoj držim pantalone i ma bravicu.
Određena osoba (koja nisam ja) je iz nepoznatih razloga zaključavala vrata od tih pregrada.
Onda je u jednom trenutku ta brava rešila da se više ne otključava. Ide slika brave i jbnog ključa
5876dd3f25123f10b4ac66096cf7cb30.jpg
Probao sam sve i svašta "brava i ključ" se nisu povinovali mojoj volji.
Osoba koja je zaključala bravu je videći me u stanju sužene svesti i sa pajserom u ruci stala ispred komode i rekla "ne dam, to je jedino što mi je ostalo od porodice ne dam".
Pošto sam bio u cajtnotu trebale mi pantalone, a nije mi trebala milicija i uviđajci na gajbi, razmislio sam:
"Što ne bi skinuo "oplatu" sa zadnje strane nije valjda puno drvo nema logike da jeste."
Proverio izvukao fioke pored i video da su "leđa" tanka.
Okej zanesem komodu "odvalim" leđa
eeab944ae86a020a15a24294d3b78fe5.jpg
Računam:
Ok sad je lako, odšrafiću bravicu iznutra i to je to, mogu kasnije da stavim magnete i biće ok. Ali...
2b8302deb52c105bc57beb25115e84c7.jpg
Nema bravice tj mehanizma![emoji30][emoji30][emoji30]
I onda pogledam vrata na susednoj strani
5022761d3197ec46142bc17c56d54747.jpg

I sad pitam ja vas, šta mi je činiti?
Kako da otvorim vrata na komodi i izvadim mehanizam?



....shiit has hit the fan.

Link to comment

ako mozes skini sarke pa vrata. koliko vidim to nije plakar i nisu ogromna vrata, pa ih odnesi kod bravara.

oni vole izlazak na teren da zacepe solidno.

ako ne mozes da skines sarke onda zovi majstora i pravi se da ti nije hitno, neka svrati kad mu odgovara i slicno.

budi max cool.

  • +1 1
Link to comment

Casovnicar moze da proba sigurno ali imam ja takvu bravu, isto nesto staro i samo sam bio uporan sa kljucem. Delovalo je nemoguce ali je samo u jednom momentu sve leglo, to su neki stari zljebovi i mehanizmi, to je taj kljuc. Unutra se vremenom nesto rasklimalo, nisam koristio sprej. Ako kljuc ulazi trazis prave polozaje i njega i onoga sto je unutra. Ako ne moze da se krece napred nazad onda casovnicar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...