Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Koliko bi otprilike kostala zamena elektro instalacija u stanu od 50ak kvadrata?

 

Znaci cena za kompletnu instalaciju u dvosobnom stanu i cena od dozne do uticnih mesta. Odokativno...

Link to comment

500-600

zavisi od broja utičnica, 10ak € je po mestu

 

pričamo o štemovanju zidova, menjanju svake žice, povećanju broja utičnih mesta, menjanju el. galanterije, zamene table sa osiguračima, postavljanju kojekakvih ledova i sl

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

To je otprilike nedelju dana posla ili vise? Ono sto znam, da su instalacije u losem stanju, da je predhodni vlasnik to nesto sam povezivao i to jako lose, da ispadaju osiguraci...

 

Ono sto mi je receno, to je da mora kompletna instalacija da se izvede i da se postave automatski osiguraci.

 

Moja procena je bila oko 800-900e i bar nedelju dana posla u zavisnosti od broja uticnica i kakve zajebancije zeli u stanu.

 

Ako je cifra za to sto kaze kums oko 600 evra i jos 100-150e za automatske osigurace i malo naduvano sto kaze Frenk...to mu dodje maximalno 1000 evra cela prica... Otprilike?

Link to comment

Ako je cifra za to sto kaze kums oko 600 evra i jos 100-150e za automatske osigurace i malo naduvano sto kaze Frenk...to mu dodje maximalno 1000 evra cela prica... Otprilike?

ne bi trebalo da bude 1000. sad sam proverio u mojim knjigama i struja je po stavkama ispala ovako 250 ruke, 150 galanterija i 200 kablovi i dozne

naknadno sam uzimao neke led ugradne plafonjere al to je bilo cca par soma po komadu, mislim i da je promena table sa osiguračima(80€) ušla u ovu cenu

samo za galanteriju možeš da daš 100€(buvljak) a možeš i 1000€(italijansko nemačka glosi, sve da šljašti)

sad ako majstor vidi da si se opredelio za galanteriju od 300 i više, naravno da će i on tu pokušati da nadje svoju dodatnu računicu

Link to comment

kako se ovo restaurira, mislim i na metode uradi sam al pre svega na nekog majstora?

 

 

attachicon.gif14569656_10154582014354621_376849201_n.jpg

 

Imaš npr. antikvarnicu/radionicu na kraju Kralja Petra (poslednji ćošak pre Cara Dušana) gde se mogu videti slične škrinje. Ništa te ne košta da se prošetaš i raspitaš. Skidanje svih tih okova i ukrasa je ubistvo a mora da se radi kako bi se restauriralo drvo i spolja i iznutra.  

Link to comment

Meni je to prvo palo na pamet, to skidanje okova. Koliko vidim to su oni zakivci ili kako se već zovu, dakle nisu šrafovi...

Pakao, i verovatno skuplja dara nego mera. Na žalost...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...