Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

 

 

to je jeziv posao. ne planiraj ga ako ne računaš na kompletno sređivanje zidova posle

 

hvala jos jednom. ne znam sta znaci kompletno sredjivanje zidova, planirano je krecenje samo izvan tog kopanja kanala za dodatne uticnice i njihovog zatvaranja. pokusavam da saznam koji je razuman iznos koji treba platiti za tih nekoliko zahvata (otvaranje 4 nove uticnice i sanacija stemovanih kanala, zamena svih ostalih postojecih uticnica i prekidaca, produzavanje  do plafona gipsom jednog poluzidica duzine osamdesetak santima, i krecana). pokusavam da zavrsim posao a da se ne posvadjam s majstorima jos na startu, mnogo su mutni svi.

Link to comment

hvala jos jednom. ne znam sta znaci kompletno sredjivanje zidova, planirano je krecenje samo izvan tog kopanja kanala za dodatne uticnice i njihovog zatvaranja. pokusavam da saznam koji je razuman iznos koji treba platiti za tih nekoliko zahvata (otvaranje 4 nove uticnice i sanacija stemovanih kanala, zamena svih ostalih postojecih uticnica i prekidaca, produzavanje  do plafona gipsom jednog poluzidica duzine osamdesetak santima, i krecana). pokusavam da zavrsim posao a da se ne posvadjam s majstorima jos na startu, mnogo su mutni svi.

 

 

Поред нас оволико овде ти би са неким мајсторима да се посвађаш :naughty:.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Treba nešto da se mlatim oko jednog ruiniranog stana ovih dana, pa me zanima zna li ko kako se najefikasnije i najbrže skida itison zalepljen za betonsku podlogu? Ono, koji su potrebni alati za tu rabotu ili neka hemijska sredstva pogodna za isto....Hvala unapred

Link to comment

 

Treba nešto da se mlatim oko jednog ruiniranog stana ovih dana, pa me zanima zna li ko kako se najefikasnije i najbrže skida itison zalepljen za betonsku podlogu? Ono, koji su potrebni alati za tu rabotu ili neka hemijska sredstva pogodna za isto....Hvala unapred

 

Онај скалпел служи да исечеш итисон на траке ширине 10-30цм (зависно колико је јак лепак), онда шпаклом одвојиш ивицу и уз мало среће почнеш да вучеш. Ако немаш среће, помози шпакли чекићем.

 

Link to comment

Ufff to moze da bude nezgodno u pm, ja i drugar smo krv propisali oko itisona u novembru(isto renoviranje i adaptacija). Ne znam za hemijsak sredstva, ali mi smo radili po principu skalpel pa vuci, spakla slabo tu pomaze, onde gde je bas krvnicki zalepljen(obicno na nekim mestima zapekne valjda) preskoci, tj ostavljaj za kraj a vucite delove koji lakse idu. Tu gde nemas srece moze da pomogne struganje pajserom, ili struskom za skidanje parketa.

Link to comment

Није ово на слици обична шпахтла.То је мултифункционална,оштра је на крају па тамо где не иде њу набијеш па удри чекићем.

Можда би нитро разређивач ти мало помогао да лепак попусти али и то је дискутабилно.

Link to comment

Није ово на слици обична шпахтла.То је мултифункционална,оштра је на крају па тамо где не иде њу набијеш па удри чекићем.

Можда би нитро разређивач ти мало помогао да лепак попусти али и то је дискутабилно.

 

Kombinacija dleta i špahtle? Interesantno. 

Link to comment

Сјајна ствар,ова са слике и није нешто ако се сетим сликаћу ти моју,мислим да је плаћена око 10-12 евра и баш доста функција од,вађења ексера до цеђења ваљка.Стварно добар алат.

Link to comment

Hvala!    :thumbsup:

 

ne bih se toga setio, a decenijama skupljam alat, verovatno zato što eskiviram radove gde se koristi valjak, od "moleraja" samo kompresor 24l i pištolj i to za čelik i drvo

Edited by J-♣
Link to comment

Сјајна алатка стварно.Има и отварач за флаше.

Моја одприлике изгледа овако

 

multi.jpg

Edited by Блок_64
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...