Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Imate li kog stolara koji bi pravio obicne stolove? Selim firmu, a izgleda cemo u prostor koji je prazan, pa mi sleduje opremanje. Gledah nesto po KP i Halooglasima, ali bih pre da narucim da mi neko uradi. Hvala na kontaktima :)

Link to comment

Mada ko zna da li oni sto peskare gruvaju neku hemiju uz pesak.

pitacu ovog sto peskira, za svaki slucaj

 

Peskiranje je čista fizika, kvarcni pesak pod pritiskom "šmirgla" površinu (mada ima raznih granulata kojima se peskira, suvi led između ostalog).

Kapiram da bi to trebalo da bude "zdravo", ili makar najmanje nezdravo...

Link to comment

Imate li kog stolara koji bi pravio obicne stolove? Selim firmu, a izgleda cemo u prostor koji je prazan, pa mi sleduje opremanje. Gledah nesto po KP i Halooglasima, ali bih pre da narucim da mi neko uradi. Hvala na kontaktima :)

poslao sam ti kontakt na pm

 

:)

Link to comment

Имам неку дечију играчку која користи D батерије (оне најдебље).

Како је стара батерија наравно исцурела, један од федера је у потпуности зарђао (остали изгледају добро).

Ишмирглао сам врх федера, и целог га попрскао са WD-40.

Контакт се вратио, али се лако прекине опет.

 

Има ли неки савет како то може да се брзо санира?

Да ли да поновим исту процедуру, у још већој мери?

Брине ме спој федера и металне плоче, урађен је без лемљења, и тамо се завукла рђа, а тешко је приступачно.

Link to comment

Имам неку дечију играчку која користи D батерије (оне најдебље).

Како је стара батерија наравно исцурела, један од федера је у потпуности зарђао (остали изгледају добро).

Ишмирглао сам врх федера, и целог га попрскао са WD-40.

Контакт се вратио, али се лако прекине опет.

 

Има ли неки савет како то може да се брзо санира?

Да ли да поновим исту процедуру, у још већој мери?

Брине ме спој федера и металне плоче, урађен је без лемљења, и тамо се завукла рђа, а тешко је приступачно.

 

Nemoj wd40, tu ima ulja, ne doprinosi provodljivosti. Šmirglanje bi trebalo da bude dovoljno.

Proveri da baterija nije procuirila dublje, da nije oštećeno još štogod osim kontakata nosača baterija.

 

Najjednosavnije je da bajpasuješ zarđalu oprugu i njen nosač. Uzmeš tanji licnasti kabl, na jednom kraju skineš izolaciju u dužini 3-4 cm i to namotaš na kraj opruge gde je kontakt sa baterijom. Otprati vodove, drugi kraj kabla zalemi na zdrav provodnik koji vodi dalje u uređaj. To je ružno i klimavo rešenje, ali poslužiće.

Link to comment

Uzmi malo "antirosta" ili nešto sl. (ima po farbarama),natopi malo,ostavi da odstoji,prebriši...možeš posle malo što čistijeg alkohola po svemu i prebrišeš,on bi trebalo da neutrališe sredstvo ali i da očisti kiselinu od bat ako je pustila.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...