Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Сан марко има одличан квалитет,ниси погрешио уопште.

 

Што се плафона тиче,опет подлога и полудиспрезија и кречи,те флеке тешко да су од пушења.

 

И имао бих само једно питање,јесу ли ти мајстори глетовали плафон пре кречења.

Edited by Блок_64
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Kod nekih "plastika" se u praksi pokazalo drugačije,ali pošto sve zavisi i od drugih faktora (kvalitet i stanje stare boje,godine,stanje zida...),a nemam iskustva sa konkretno gore pomenutom izlišno je raspravljati.

 

Слажем се,али ако будеш имао прилику пробај њихове боје.То када пробаш онда схватиш колико нам ђубре продају ови што важе за јаке брендове на нашем тржишту.

Link to comment

Hvala na preporuci,imaću je u vidu,tj prvo sl malanje biće sa njom.

Imao sam inače svojevremeno iskustvo,nzm koliko je ovde poznata, Džonsonova boja...traži potez samo u jednom smeru-nema popravke...ali kada ubodeš,kao umetničko delo.

Link to comment

 Џонсон је џудо.Одлична боја.Били су раније присутни и код нас на тржишту али само у пар објеката,увозила их је фирма која је увозила и ппг ауто боје.Због цене на жалост нису опстале али ја верујем да ће се вратити.

Edited by Блок_64
Link to comment

Џонсон је џудо.Одлична боја.Били су раније присутни и код нас на тржишту али само у пар објеката,увозила их је фирма која је увозила и ппг ауто боје.Због цене на жалост нису опстале али ја верујем да ће се вратити.

Da,bruka farba...za sve živo.Radio sam sa njom pre 10-15 god i šta je sa njom ofarbano i danas izgleda vrh.Ostalo mi još par kutija i ljubomorno ih čuvam bez obzira na godine, samo za "svečane" situacije.Neki poznanici su bili zastupnici tako da znam da nisu mogli cenom da prođu pored ostalih... ali im je zato kvalitet bio tri koplja ispred svih.

Link to comment

Сан марко има одличан квалитет,ниси погрешио уопште.

 

Што се плафона тиче,опет подлога и полудиспрезија и кречи,те флеке тешко да су од пушења.

 

И имао бих само једно питање,јесу ли ти мајстори глетовали плафон пре кречења.

Mislim da su sve gletovali, jer se cela kuca renovirala do golih zidova,

jedino ako me nisu prevarili, jer nisam bio sa njima non stop, odnosno kada se krecilo par dana sam otisao na odmor

Link to comment

Da,bruka farba...za sve živo.Radio sam sa njom pre 10-15 god i šta je sa njom ofarbano i danas izgleda vrh.Ostalo mi još par kutija i ljubomorno ih čuvam bez obzira na godine, samo za "svečane" situacije.Neki poznanici su bili zastupnici tako da znam da nisu mogli cenom da prođu pored ostalih... ali im je zato kvalitet bio tri koplja ispred svih.

 

Само ти друже реци где их чуваш :naughty: .

За квалитет немам речи,права је штета што их више нема.Осим ако не убедиш познаника (Марјана) да их опет увози.

Можда их џовек и има у продавници а ми смо необавештени.

Link to comment

Mislim da su sve gletovali, jer se cela kuca renovirala do golih zidova,

jedino ako me nisu prevarili, jer nisam bio sa njima non stop, odnosno kada se krecilo par dana sam otisao na odmor

 

Тражимо друже мало зезнут узрок зашто је боја пожутела на неким местима.Вероватно је глет када је наношен на плафон повукао влагу па је пожутео.У прво време је то жутило прекрила боја а сада је избило и преко боје.Размишљам о томе пошто си написао да сте комплет реновирали кућу,па је могуће да су зидови малтерисани и да је плафон глетован пре него што су се зидови осушили од малтера,па је влага из малтера завршила у глету.

Link to comment

Lose sam napisao gore do golih zidova, nije cela kuca do cigle skidano, vec na nekim delovima gde je bilo potrebe (kablovi za struju, cevi za grejanje, itd), nakon toga izmalterisano sa lepkom, ceresit ne znam tacnu oznaku i rabic mrezica, ne znam koliko su sacekali da se osusi pre gletovanja.

 

Cudno je da se te fleke pojavljuju samo u jednoj sobi, iako su sve prostorije na isti nacin radjene, iznad te sobe nije kupatilo, niti ista sto bi imalo veze sa vodom, niti se pojavljuje u jednom coskom vec su fleke razbacane na par mesta po plafonu

Link to comment

Није то ништа чудно нити ново да кажем.Једноставно дешава се.Јесте да је се то код тебе релативно брзо појавило али ние да кажем редак случај.

Немој се нервирати две руке беле боје требало би да покрију те флеке.Али гледај да одрадиш то полудисперзијом.

Ако ти је за утеху мени су се појавиле у једном стану који тренутно радим флеке појавиле  одмах чим се глет осушио иако је је зид гуљен.Некада уме да буде и до глета.

Edited by Блок_64
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...