Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Šta to znači "obična bela boja"?

Ako je polu ili puna disperzija,samo piči punom preko,obični je dovoljno 2x...

Ako je bila poluplastika onda moraš podlogu obavezno..(mada je preporučljivo mazati je u svakom slučaju).

Sam te zbunio?

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Ja sam imala neke zidove u boji koje sam sada obojila u belo. Otišla sam po preporuci u Crown boje u Karadjodjevoj. Tamo je izbor fantazija, oni sve toniraju. 

Uzela mat vinil belu (konkretno Regency nijansu, pošto skroz #FFFFFF belo deluje bolnički) i prva ruka se razredjuje sa 40% vode, a druga sa 5%. Sve je pokrilo besprekorno.

 

Inače, da se pohvalim mojim modularnim kockama što smo ih prekjuče montirali. Evo mi ga moj kućni radni prostor. :D

11tvqdu.jpg

Link to comment

Barti, ispod je neka lavanda-ljubičasta, vodoperiva boja. Ne znam za to disperzija-poludisperzija, moraću da pogledam na kutijama preostale farbe šta piše. Znam da imaju kao neke boje koje već u sebi sadrže podlogu pa je efikasnije raditi sa njima. 

 

Jurila bih možda nekog majstora ali sumnjam da će iko prihvatiti da radi samo tu 1 malu sobicu koju planiram da prekrečim 'u bolničko' :)

Link to comment

 

Ja sam imala neke zidove u boji koje sam sada obojila u belo. Otišla sam po preporuci u Crown boje u Karadjodjevoj. Tamo je izbor fantazija, oni sve toniraju. 

Uzela mat vinil belu (konkretno Regency nijansu, pošto skroz #FFFFFF belo deluje bolnički) i prva ruka se razredjuje sa 40% vode, a druga sa 5%. Sve je pokrilo besprekorno.

 

Сјајан избор.Боја којом си кречила је machperson и она даје брилијантно белу боју и може да се наноси преко било које друге боје.Јебига код нас је то врхунска боја да слободно могу рећи да спада у топ 3 у Енглеској је то економик варијанта.  

 

 

Barti, ispod je neka lavanda-ljubičasta, vodoperiva boja. Ne znam za to disperzija-poludisperzija, moraću da pogledam na kutijama preostale farbe šta piše. Znam da imaju kao neke boje koje već u sebi sadrže podlogu pa je efikasnije raditi sa njima. 

 

Jurila bih možda nekog majstora ali sumnjam da će iko prihvatiti da radi samo tu 1 malu sobicu koju planiram da prekrečim 'u bolničko'

 

Не брини прекречиће је било која озбиљна дисперзија у две или евентуално три руке.Додуше једнога дана када буде морало све то да се глетује надрљаће онај који то буде морао да ра ради.

 

Што се мајстора тиче зимско је време и има доста слободних,ако хоћеш могу ја да питам некога па да ти пошаљем број.

Link to comment

 Crown Trade је фирма која производи све те боје http://www.crowntrade.co.uk/ е сад не знам коју си тачно користила боју (мат винил,силк винил...имају стварно велики избор),све њихове боје су периве,

Edited by Блок_64
Link to comment

Pa za sobe mat vinil, a za kuhinju i kupatilo (plafon) silk vinil, pošto malo više sjaji. 

Sad kad sam sve završila nedostaje mi ta radnja. Koliko sam ja tamo sedela, birajući boje. Samo sat i po sam buljila da nadjem optimalnu british racing color za moj zeleni zid. :D

Link to comment

Срећа да те Дејан није избацио из исте :lolol: .

 

Сјани су,а штета што те ниси ушла у део продавнице који је забрањен за купце да видиш шта све имају и шта све могу те боје.Једном речју невероватни су.

Link to comment

Не брини прекречиће је било која озбиљна дисперзија у две или евентуално три руке.Додуше једнога дана када буде морало све то да се глетује надрљаће онај који то буде морао да ра ради.

Што се мајстора тиче зимско је време и има доста слободних,ако хоћеш могу ја да питам некога па да ти пошаљем број

Hvala, biću slobodna da te cimnem za neki kontakt ako ipak rešim da autsorsujem poso :)

MayDay, ti si sama krečila ili su majstori? Ne kontam skroz iz postova.

Link to comment

To ti je verovatno poluplastika čim je vodoperiva.Moraš obavezno da udariš prvo prelaz (kupuje se na litar i prilično je vodenast, da se ne zbuniš ako budeš sama radila).Možeš i disperzione boje a možeš i poluplastiku,sve jedno je i nema veze šta je ranije bilo,msm koja nijansa.Imaš i "Vitexove" boje koje muljaju u milijardu kombinacija i nijansi.U pravu je MD,moleri su sada u glavnom slobodni pa se i prihvataju sobičaka.Ako bude problema imam i ja par njih koje ti mogu preporučiti,samo viči.

Izvinjavam se na kašnjenju (moralo se odmarati).

Link to comment

Ja sam sama krečila. Možda sam pogrešila što nisam stavila podlogu, ali mi ljudi iz radnje rekli da samo teram dve ruke preko stare poludisperzije i to je to. Isto sam u jednoj sobi imala boju lavande.

Link to comment

Posle poludisp. bi i mogla ići poludisp. bez podloge ali ako je plastika ispod,onda obavezno....(ona vezuje) inače može da se desi da vrlo brzo počne da se ljušti.

Link to comment

Ti ne čitaš,u pitanju je obrnuta situacija,kada na plastiku mažeš poludisperziju.

Ed:...ali ako je plastika ispod,onda obavezno....(ona vezuje) inače može da se desi da vrlo brzo počne da se ljušti.

Edited by Barti66
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...