Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

E tuki. O tome nisam razmisljao... Mozda moze da se preko terase cisti necim dugackim... al nije bas jednostavno... A koliko te sitnice jos kostaju?

Edited by Timmy
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

E tuki. O tome nisam razmisljao... Mozda moze da se preko terase cisti necim dugackim... al nije bas jednostavno.

Pa to ti je glavni problem...Mislim moze sa onim teleskop ruckama ali mnogima je to smaranje....

Link to comment

 A koliko te sitnice jos kostaju?

uh. to se raspitaj kod njih, kada budu došli da mere, meni su dolazili dva puta da mere. prvi put da daju ponudu, a drugi put kad sam prihvatio ponudu da uzmu mere za proizvodnju.

za te daske mi se vrzma neka cifra od 20€ po metru, ali ne garantujem.

 

ja sam se zeznuo kod tog zatvorenog okna, jer nisam računao radijator, zbog koga ne mogu da priđem celoj površini prozora, a da ne dođem u opasnost da ispadnem kroz isti.

:isuse:

 

e

oni rade sa inoutic-thyssen profilima(nemačkim :ss1:) kad budeš proveravo druge cene obavezno se raspitaj koje profile ugrađuju. niže cene mogu da budu ukoliko se ugrađuju turski ili bugarski profili. bugari su inače u ekspanziji sa izradom profila, ali rade od reciklirane plastike. ova inoutic-a je konzorcijum rehau i još nekih nemačkih proizvodjača koji je nastao pre koju godinu.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

E tuki. O tome nisam razmisljao... Mozda moze da se preko terase cisti necim dugackim... al nije bas jednostavno... A koliko te sitnice jos kostaju?

Kod mene je alu (znači još skuplje od pvc) ali sećam se da su me alu roletne koštale kao 60% cene stolarije tamo gde sam ih stavila. Još ako hoćeš komarnik, solbank/okapnice (a okapnice stavi obavezno) računaj da će te cena prozora maltene duplo izaći.

 

P.S. Kad sam zastakljivala lođu bilo mi baš preskupo da namestim da se sva 4 ogromna prozora otvaraju, tako da mi se dva središnja otvaraju a dva krajnja su fiksna s tim što je majstor ostavio mogućnost i mehanizam da jednog dana ako budem htela stavim i tu pokretne prozore. Raspitaj se može li i kod tebe tako pa da u nekoj perspektivi staviš otvarajuće prozore a sad malo uštedi.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Pa to ti je glavni problem...Mislim moze sa onim teleskop ruckama ali mnogima je to smaranje....

 

Ти амерички гиљотински прозори су поприлично просеравање, јер углавном их држи трење, што ће рећи да ако се касније фарба а нови слој је дебљи хоће да запињу, или чак да главе; ако није довољно дебела фарба онда хоће да спадају сами. Оно, догађало нам се углавном са старијим прозорима, а тамо где смо имали нове нису били на гиљотину. Него су се смицали у страну - једно крило помично, једно непомично, или код ширих прозора средња половина непомична а бочне помичне. То се и лако вади, јер је жљеб са горње стране дубљи и има некакву лиснату опругу на крилу, па се само гурне навише и избаци из доњег жљеба, па тако скинеш, опереш и вратиш, а оном непомичном крилу можеш да приђеш по целој висини.

 

Мени то делује много практичније.

 

Е, да, зетови и други Амери који су ми долазили овамо су били одушевљени Јеловичиним прозорима, што могу да се отварају на кип и што су тако цакум пакум заптивени. Таквих тамо уопште нема.

Edited by расејан
Link to comment

Zasto bih farbao pvc stolariju?

Ko ce ga znati, mozda promene radi?  :)

Videh slucajno pricu o PVC i ostaloj gumom zaptivanoj stolariji: gumi prija povremeno, jednom godisnje, najbolje u prolece, mackanje tankim slojem obicnog apotekarskog glicerina, bas kao i gumi na vratima automobila.

Nista specijalno: mala djacka cetkica, tanak sloj i ocas posla, obicno ћапкање. Moguci problem je sto u prvih nekoliko dana tako namackana guma zna da izgleda ruznjikavo, skupi prasinu, mozda i malo po nekom umacka odecu ili kozu tamo gde se naginje kroz prozor, e pericoloso sporghersi, nicht hinauslehnen....

Ali vredi, pomaze gumi da ostane duze elasticna, izbegava se ono neprijatno i stetno zalepljivanje prilikom otvaranja/zatvaranja, produzava joj rok trajanja, obaska sto i nije neki posao, a ni trosak.

Edited by namenski
Link to comment

Веш машина (Горење) ми пријављује грешку и треба да зовем сервис.

Стара је неких 7-8 година и истекла је гаранција.

Грешка је вероватно мањи квар.

 

Прошли и претпрошли пут кад је отишао грејач сам звао овлашћени сервис, заменили су га, али нису баш најјевтинији. Уз то замењени грејач није радио две године.

Да ли има неко да препоручи сервис (за Нови Београд) који ради поуздано, а квалитет на нивоу овлашћених сервиса (уз мању цену, наравно)?

Edited by vathra
Link to comment

500 din.

 

Da vas pitam, oko namestaja - recimo da postoji neka steta u iverici sa unutrasnje strane (one koja se ugl. ne vidi), nastala prilikom rasklapanja, tipa razvaljena rupa za nosac, otkinut deo i sl. Da li je zgodno resenje neka smesa da se stavi tu, ds se popuni? K koja bi to bila smesa?

Link to comment

Pa ima ona fora generalno, onaj drvofix ili kako se vec zove lepak sa pomesanom strugotinom pa napunis...Verujem i da ima neka masa neki "git" bas za to ali ja sam ovo prvo radio ovo drugo nisam pitao po radnjama...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...