Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Koliko je dug optimalni radni vek PVC prozora?

 

moji zaptivaju odlicno posle 5 godina, da lli da ocekujem uskoro neke promene ili to traje duze?

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Zavisi od proizvodjaca.

Koji profil i koji okov je u pitanju?

 

Pa onako..prozori su beli i imaju stakla, toliko znam  :lolol:  :isuse:

Videću piše li negde nešto.

Link to comment

Jel to meni odgovor za prozore? :)

 

Hvala Kumse!

jeste. koliko znam, 150 x 160 je mera koja se radi po potrebi. ovo je približno.

 

meni će trebati 900 do 1000 za dva otvora ukupne mere oko 7 m2

Link to comment

Hvala :) Lupio sam dimenzije, nemam metar u stanu. Sad sam malo preciznije pogledao, cini mi se da je 175X140. sto je oko 2,5 kvadrata... Ispod 300-400 znaci nema sanse da prodjem. Nadao sam se bar malo manjoj cifri.

Link to comment

Ovi Kumsovi bas fini i predusretljivi. Sve mi lik lepo objasnio. Gornja granica po njihovoj preporuci za jednokrilni prozor je 120X140, tako da ja za ovo moje mogu jedino kao dva krila posebna. I cena za ove dimenzije je oko 200e i malo vise, plus pdv, sto dodje do 250e. Sa sve ugradnjom etc. Pa me to raduje. A svakako cu cimnuti jos jedne sto to rade, dace mi drugar kontakt, van BG su negde, ali dolaze. Pa moguce da budu i jeftiniji...

 
Inace, za ove vece dimenzije postoji opcija jednog prozora, ali koji se ne otvara i to je dosta jeftinije. Za moje dimenzije oko 150 sa porezom. A buduci da imam jos jedan manji prozor u toj trpezariji, mozda se na kraju odlucimo i za ovu opciju...
Link to comment

 

Ovi Kumsovi bas fini i predusretljivi. Sve mi lik lepo objasnio. Gornja granica po njihovoj preporuci za jednokrilni prozor je 120X140, tako da ja za ovo moje mogu jedino kao dva krila posebna. I cena za ove dimenzije je oko 200e i malo vise, plus pdv, sto dodje do 250e. Sa sve ugradnjom etc. Pa me to raduje. A svakako cu cimnuti jos jedne sto to rade, dace mi drugar kontakt, van BG su negde, ali dolaze. Pa moguce da budu i jeftiniji...

 
Inace, za ove vece dimenzije postoji opcija jednog prozora, ali koji se ne otvara i to je dosta jeftinije. Za moje dimenzije oko 150 sa porezom. A buduci da imam jos jedan manji prozor u toj trpezariji, mozda se na kraju odlucimo i za ovu opciju...

 

 

A sta su ti rekli zasto za tu velicinu nije opcija?Zato sto se to izoblici pa oni onda ne mogu da daju garanciju ili...

Zato sto samja recimo hteo za kuhinju one klizne na gore "kao u americi" . Naravno covek koji je dosao da uzme mere rekao je da oni to nemaju, da je to neprakticno za nase podneblje ovo-ono...Posle kad sam pitao majstora koji su dosli da montiraju meni covek kaze:

ma naravno da bi moglo ali procena njihova je da im treba jos jedna masina i da ne mogu da nplate koliko bi ljudi trazili tj.  koliko bi retko neko trazio to...

Link to comment

meni se to čini jednostavnim. dva rama sa fiksiranim staklima, malo da se preklapaju po horizontali, vođica za donji ram, bravica, nešto da fiksira ram kada je podignut.

 

hteo sam to da odradim ovde u selu sa ramovima od drveta (hrast) no gospođa je bila protiv. trebalo je da bude u kuhinji, uz šporet, računao sam da je bolje da se ram podigne pa kuhanjac/pohanjac lako da izađe. ovako, otvaram krilo, ono iznad gorionika........

 

papučar.

 

EDIT: da li može da se uradi dvokrilni prozor š 160 x v 200?

Edited by djordje geprat
Link to comment

@Frank, Mislim da je do prirode. Ne moze toliku kolicinu da dugotrajno drzi kvalitetno. Otvaranje je tu kljucno, to mi je objasnio... testirani su kaze na 15.000 otvaranja. Ja racunam otpriliek, tri puta dnevno i tako 15 godina :)

Edited by Timmy
Link to comment

@Frank, Mislim da je do prirode. Ne moze toliku kolicinu da dugotrajno drzi kvalitetno. Otvaranje je tu kljucno, to mi je objasnio... testirani su kaze na 15.000 otvaranja. Ja racunam otpriliek, tri puta dnevno i tako 15 godina :)

 

Pa to je ono prvo izoblici se savije ti onda zoves pozivajuci se na garanciju i oni stetuju...

Moze naravno to da se napravi cvrsce i kvalitetnije ali onda cena skace i kome ce da prodaju....

Link to comment

 

Ovi Kumsovi bas fini i predusretljivi. Sve mi lik lepo objasnio. Gornja granica po njihovoj preporuci za jednokrilni prozor je 120X140, tako da ja za ovo moje mogu jedino kao dva krila posebna. I cena za ove dimenzije je oko 200e i malo vise, plus pdv, sto dodje do 250e. Sa sve ugradnjom etc. Pa me to raduje. A svakako cu cimnuti jos jedne sto to rade, dace mi drugar kontakt, van BG su negde, ali dolaze. Pa moguce da budu i jeftiniji...

 
Inace, za ove vece dimenzije postoji opcija jednog prozora, ali koji se ne otvara i to je dosta jeftinije. Za moje dimenzije oko 150 sa porezom. A buduci da imam jos jedan manji prozor u toj trpezariji, mozda se na kraju odlucimo i za ovu opciju...

 

 

Свакако позови и питај још некога.

Link to comment

 

Ovi Kumsovi bas fini i predusretljivi. Sve mi lik lepo objasnio. Gornja granica po njihovoj preporuci za jednokrilni prozor je 120X140, tako da ja za ovo moje mogu jedino kao dva krila posebna. I cena za ove dimenzije je oko 200e i malo vise, plus pdv, sto dodje do 250e. Sa sve ugradnjom etc. Pa me to raduje. A svakako cu cimnuti jos jedne sto to rade, dace mi drugar kontakt, van BG su negde, ali dolaze. Pa moguce da budu i jeftiniji...

 
Inace, za ove vece dimenzije postoji opcija jednog prozora, ali koji se ne otvara i to je dosta jeftinije. Za moje dimenzije oko 150 sa porezom. A buduci da imam jos jedan manji prozor u toj trpezariji, mozda se na kraju odlucimo i za ovu opciju...

 

računaj još na tkz. okapnice - spoljni sims, i ako budeš hteo unutrašnju potprozornu dasku(mada može i bez nje). naravno roletne i komarnici se posebno naplaćuju. to obavezno vidi sa njima.

 

trajko je gospodin čovek

:nobles:

 

 

e

ukoliko se odlučiš za jedan prozor koji se ne otvara, vodi računa da kompletnoj spoljnoj strani možeš prići, radi čišćenja

;)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...