Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Da li postoji neka "prosečna" cena sređivanja stana ono kad se uđe u stan koji je u izvornom stanju pa u njemu faktički treba sve ispočetka? Jasno mi je da to može da bude ozbiljan raspon al dal postoji neka računica da se kaže otprilike koliko je to za stan od 90m2? Sve je u pitanju, bukvalno sve... od ulaznih vrata do spoljne stolarije - ma sve!

-stolarija 16kvm

-voda kompletna zamena instalacija

-kupatilo(keramika u kuhinji i na terasi)

-struja(celokupna zamena instalacija i izvodjenje novih mesta)

-zamena komplet stolarje oko 17kvm

-parket hoblovanje

-termoizolacija 50kvm

-priprema, gletovanje, krečenje celokupne površine zidova i plafona. priprema i farbanje dvoje vrata.

-servis dve klime sa premeštanjem unutrašnjih i spoljnih jedinica

 

185€ kvm

 

e

realna cena u bgd je oko 200€ po kvadratu, jeftinija varijanta je da dovedeš majstore iz unutrašnjosti koji rade po nižim cenama i da ti oni spavaju na gajbi. tako možeš da spustiš cenu na oko 150kvm(i možda još koji evro niže)

 

naravno sve zavisi od elemenata koje menjaš. pvc je oko 2k, alu je duplo skuplji, a drvo/pvc oko 3 puta. slavine imaš za 5k din i za 100k, pločice ok su oko 800 a ima i za 6 soma. i tako bukvalno za sve što menjaš.

moraš od samog početka biti na kratko vezan, jer kada prvi put kažeš ma to sad radim stvar se otima kontroli i onda cena renoviranja odlazi u nebesa, a time i rokovi.

 

na kraju mogu da kažem da sam imao sreću sa majstorima, rokovi su uglavnom ispoštovani, mislim 5 nedelja(od predvidjenih 4)

kako sam se nadao dobro sam se udao.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

-stolarija 16kvm

-voda kompletna zamena instalacija

-kupatilo(keramika u kuhinji i na terasi)

-struja(celokupna zamena instalacija i izvodjenje novih mesta)

-parket hoblovanje

-termoizolacija 50kvm

-priprema, gletovanje, krečenje celokupne površine zidova i plafona. priprema i farbanje dvoje vrata.

 

185€ kvm

Ovu izolaciju, to si krov radio spolja, oni koliko beše 20€ m?

Kumovi se razmišljaju u sličnoj zgradi da zovu...

Link to comment

ne, to čeka sledeću godinu, ovo je bilo unutra 5 cm kamene vune + spuštanje plafona

 

e

@singer

tu sam za bilo kakve kontakte, savete ukoliko se odlučiš da radiš

:)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

svaka čast kumse! ti si to baš momački kvalitetno odradio! ;) to su knauf ploče a ispod njih kamena vuna, unutrašnja izolacija zidova?

 

hvala ti i na ponuđenoj pomoći, za sad je to sve na nekom dugom štapu i u fazi razmatranja

Link to comment

radio sam samo izolaciju plafona. postavili su "roštilj" od meatalnih profila, u njega uglavili kamenu vunu, pa ispod mislim rigips ploče.

15€ kvm

 

 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

moraš od samog početka biti na kratko vezan, jer kada prvi put kažeš ma to sad radim stvar se otima kontroli i onda cena renoviranja odlazi u nebesa, a time i rokovi.

Ovo je ključno!

Link to comment

Ovo je ključno!

to je neko moje iskustvo do kog sam srećom došao na samom početku kada su me pitali kakav odvod hoću u tuš kabini. ja rekao onaj uski koji ide celom dužinom. onda su mi objasnili da taj košta oko 10k din, a običan 15x15 cm od 400 din. od tog trenutka sam po tri puta sve proveravao.

:)

Link to comment

radio sam samo izolaciju plafona. postavili su "roštilj" od meatalnih profila, u njega uglavili kamenu vunu, pa ispod mislim rigips ploče.

15€ kvm

 

 

a pa dobro, isti princip je i za zidove, ono što sam ja video...

 

jesi se negde hvalio™ nekim radovima na ovoj temi ili je to ostala privatna stvar?

Link to comment

to ti je potrebno samo za spoljne zidove

uglavnom sam kukao
:lolol:

blok64 mi je mnogo pomogao savetima, i sa preporukom majstora(keramičara)

 

IMG_2560.jpg

IMG_2912.jpg

IMG_3031.jpg

 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

to je neko moje iskustvo do kog sam srećom došao na samom početku kada su me pitali kakav odvod hoću u tuš kabini. ja rekao onaj uski koji ide celom dužinom. onda su mi objasnili da taj košta oko 10k din, a običan 15x15 cm od 400 din. od tog trenutka sam po tri puta sve proveravao.

:)

Ma znam, tako sam ja krenuo samo da okrečim, pa rešio (kad već radim, jel', sad pa ko zna kad) da premestim ove cevke ovde, a onaj utikač tamo, godinu dana sam se oporavljao od nepredviđenih troškova... :frust:

Link to comment

ne, to čeka sledeću godinu, ovo je bilo unutra 5 cm kamene vune + spuštanje plafona

 

e

@singer

tu sam za bilo kakve kontakte, savete ukoliko se odlučiš da radiš

:)

 

Ahaaa. Pa ti si pravio 16:9 gajbu ;)

 

Pa dobro ovima je dzabe ta izolacijea kad im curi sa krova.Dobro ne curi, vlazi...

Nego jel ta kamena vuna sad ok, mislim ono zdravlje i to...

Link to comment

nju valjda meću u sve one montažne kuće ili da kažem objekte. biraš staklena ili kamena vuna gde je ova druga daleko izdržljivija na požar

 

 

edit. i kad hladnjače prave, oni meću kamenu u zidove. prva liga izolacija ako je verovati prodavcima :D

Edited by Singer
Link to comment

Za unutrasnju izolaciju zidova koristite iskljucivo ploce od plute ili ispune od mineralne vune, nikako stiropor, stirodur i ostalu plastiku koje su idealne za razvoj gljivica i plesni. Pluta ima bolju zvucnu izolaciju od vune, dok su im termokoeficijenti priblizno isti.  

 

Pluta je moja topla preporuka. Srednja temperatura u stanu je podignuta za citavih 5 stepeni sa 19C na 24C, doduse uz malu pomoc nove PVC stolarije. Efekat zvucne izolacije je takav da niti cujem klince u skolskom dvoristu preko puta zgrade, niti leti buku sa splavova (lokacija je donji Dorcol).

Link to comment

Mene je ovogodišnje kompletno sređivanje stana od 75 kvm, koje je uključivalo :

 

- dizanje skele na peti sprat i radove na fasadi zgrade i terase (fasada propala do cigle i betonske ploče, ulazila voda kroz zid) 

- promenu okapnice na terasi (stari lim istruleo)

- zastakljivanje terase PVC-om (5 polja + ulazna vrata na terasu) i njeno popločavanje

- rušenje starih pregradnih zidova, od pola cigle i izgradnju novih, od rigipsa (ne svih u stanu, već polovine) + podizanje šanka

- promenu vodovodne i kanalizacione instalacije

- skidanje starih i stavljanje novih pločica (u znatno većoj površini)

- stavljanje nove hidroizolacije u kupatilu

- delimična zamena strujnih instalacija (fokus na veće potrošače u kuhinji i kupatilu). Ovo sam se zajebao, trebao sam sve da radim...

- postavljanje novog laminatnog parketa u novonastaloj prostoriji (cca 12 kvadrata, to je jedino što na kraju nije ispalo dobro, zbog veoma loše podloge i nemanja vremena da radimo novu)

- hoblovanje i lakiranje svog preostalog parketa (oko 50 kvadrata)

- zamena celokupne stolarije u stanu petokomornim PVC-om (2 dvokrilna, 2 trokrilna prozora, 1 terasna vrata, 1 ulazna vrata) sa alu roletnama i komarnicima

- zamena četvoro sobnih vrata novim sobnim vratima

- izrada tuš kabine od kaljenog stakla debljine 8 mm

- zamena svih sanitarnih uređaja u kupatilu (baterija, tuševa, šolje, itd.) i bojlera

- izrada kuhinje po meri sa frontom od medijapana, dužine oko 4,5 metra, sa ručkicama, usporivačima itd. 

- kupovina svih novih kuhinjskih uređaja (ravne ploče, rerne, sudomašine, aspiratora) + kupovina sudopere

- izrada dva američka plakara za sobe i jednog običnog plakara za terasu

- izrada police za knjige od poda do plafona, od duple iverice, dužine oko 2,5 metra

- "oblačenje" kuhinjskog šanka u ivericu (cca 12 - 13 kvadrata)

- restauracija starog nameštaja (šmirglanje, gletovanje, farbanje) u kevinoj sobi

- poravnavanje oko 15 kvadrata plafona

- gletovanje i krečenje svih zidova 

- odnošenje svog šuta od navedenih radova, kao i starog nameštaja i sanitarija

 

izašlo cca oko 20 soma, sa svim rukama i svim materijalom. Sve ovo je moglo da se uradi i za 13, 14 soma, ali i za više od 30 - sve zavisi od toga šta se sve radi, i kakav se materijal u to ugrađuje. Primera radi, ja sam uzimao pločice od 20 evra za kvadrat, a u istoj radnji ih je bilo i za 8 evra i za 40 evra. Kako sam imao oko 80 kvadrata pločica, mogao sam da prođem i 1000 evra jeftinije i 1600 evra skuplje, za potpuno istu stvar. Za uređaje u kuhinji sam mogao dati i 500 evra manje i 1000 evra više, itd.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...