Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Meni je taj duvac onako industrijska varijanta, da se obradi sto veca povrsina za sto manje vremena...

Grabulje dobre lepeza da je velika i cepaj....

 

Не видим чему то склањање лишћа. Глисте то поједу за месец два и нема га.

 

А имам орах који покрива цело двориште, плус две кајсије, брезу и једну ситну шљиву и смокву.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Не видим чему то склањање лишћа. Глисте то поједу за месец два и нема га.

 

А имам орах који покрива цело двориште, плус две кајсије, брезу и једну ситну шљиву и смокву.

eh, ja imam 200 metara nasutog kamenčićima puta kroz šumu do kuće bukva i cer. ako lišće ostane i istruli, kola proklizavaju. brezova metla, grabulje i na kraju duvaljka su neophodni. dalje, placmi je okružen šumama sa tri stranemora da se pokupi sve naneto i vrati nazad u šume. sizifov posao? da, ali i rekreacija.

 

danas sam dva sata duvao. :P

Link to comment

Masina za pranje sudova nocas se cudno ponasala.

Simptom: ostala je zaglavljena u modu za odvodjenje vode. Bruji u prazno, cak i posle signala za kraj programa.

Resetovao po uputstvu, cak i iskljucivao osigurac i cekao pola sata, ako ima neke rezidualne memorije u kolima, nista.

Odem na spavanje, pomiren sa time da cu zvani majstora i da ce se usrati od love, posto je masina ugradna.

Ukljucim da vidim da li se sama izlecila cudesno, kad ono jeste, radi kao sat.

 

Da li neko ima slicno iskustvo, nekakvu preskordiciju ovih dogadjanja i objasnjenje ovog fenomena?

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Slicne simptome je imala sudomasina kod mojih roditelja. Ostane da bruji nakon zavrsenog pranja ili nece da zapocne pranje po ukljucenju nego mora da se ceka satima da se odobrovolji (brujanje sve vreme prisutno). Zvali majstora i kvar je bio u nekom kondenzatoru. Cena opravke 25 evra pre nekih 12-13 godina.

 

Candy masina kupljena davne '89 i jos uvek pere k'o zmaj. Pored kondenzatora jedino zamenjena dihtung guma na vratima za sve ove godine. Eh ta stara dobra vremena.

Link to comment

Da li postoji neka "prosečna" cena sređivanja stana ono kad se uđe u stan koji je u izvornom stanju pa u njemu faktički treba sve ispočetka? Jasno mi je da to može da bude ozbiljan raspon al dal postoji neka računica da se kaže otprilike koliko je to za stan od 90m2? Sve je u pitanju, bukvalno sve... od ulaznih vrata do spoljne stolarije - ma sve!

Link to comment

eh, ja imam 200 metara nasutog kamenčićima puta kroz šumu do kuće bukva i cer. ako lišće ostane i istruli, kola proklizavaju. brezova metla, grabulje i na kraju duvaljka su neophodni. dalje, placmi je okružen šumama sa tri stranemora da se pokupi sve naneto i vrati nazad u šume. sizifov posao? da, ali i rekreacija.

 

danas sam dva sata duvao. :P

 

Добро стазе, разгрнеш да не трули баш куда се иде. Ово остало се враћа на прераду - сад, хоћеш ли да то ураде твоје глисте или шумине, од воље ти.

 

Мене чека да кад тад поскидам оних 200 стабљика парадајза који се (овог пута на време, средином новембра а не као преклане кад је био мраз првог октобра) спарушио. Пошто су ми сад леје под најлоном, мораћу то у колица па да распоредим на оне две-три крајње леје где је најлон био нешто килавији па се на сунцу распао за две-три недеље.

Link to comment

Da li postoji neka "prosečna" cena sređivanja stana ono kad se uđe u stan koji je u izvornom stanju pa u njemu faktički treba sve ispočetka? Jasno mi je da to može da bude ozbiljan raspon al dal postoji neka računica da se kaže otprilike koliko je to za stan od 90m2? Sve je u pitanju, bukvalno sve... od ulaznih vrata do spoljne stolarije - ma sve!

 

Искрено баш тешко питање.Можда би дошли до неке прецизније цифре шта то обухвата то све и писали цену за тачно то што теби треба овако се ипак доста нагађа,али свакако да може доста да се уштеди на некој разлици у цени која постоји у сваком делу посла.

Link to comment

Da li postoji neka "prosečna" cena sređivanja stana ono kad se uđe u stan koji je u izvornom stanju pa u njemu faktički treba sve ispočetka? Jasno mi je da to može da bude ozbiljan raspon al dal postoji neka računica da se kaže otprilike koliko je to za stan od 90m2? Sve je u pitanju, bukvalno sve... od ulaznih vrata do spoljne stolarije - ma sve!

 

 

Neki prosek cena za kompletno sredjivanje starog stana "from scratch", tj. dovodjenja u sivu zonu i potom sve iznova je 200-250 evra po kvm.

 

Renoviranje mog stana od 62kvm po ceni od 220e/kvm pre 4 godine je ukljucivalo:

- zamena kompletne stolarije

- zamena postojecih i dodavanje novih radijatora

- unutrasnja termoizolacija spoljnih zidova od poda do plafona (stan sa tri strane brije kosava sa Dunava)

- komplet nova elektroinstalacija od brojila

- izgradnja novog mokrog cvora za kuhinju (stara kuhinja je danas decija soba, bivsa velika dnevna soba je kuhinja i trpezarija)

- razbijanje plocica i postavljanje parketa u staroj kuhinji, obrnuta prica u novoj

- hoblovanje i lakiranje parketa u ostatku stana

- komplet rekonstrukcija kupatila i vodovodnih cevi od glavne vertikale 

- gletovanje i krecenje svih zidova i plafona

 

Ima tu mnogo inputa koji odredjuju krajnju cenu. Npr. kolika je povrsina pod prozorima na celu kvadraturu stana? Da li uz nove prozore idu roletne i komarnik? Samo ta cudesa su me kostala 600e na ukupnu cenu od 2900e za zamenu prozora, a to je dodatnih 10e/kvm u krajnjoj ceni. Termoizolacija je bila 20e/kvm, da li kod tebe postoji potreba za time? Plocice u kupatilu da li ce da idu po jus-u do 1.5m ili skroz do plafona koji je 2.6m ili 3.2m visine? Ulazna vrata imas i za 200e, ali i za 400 ili 800e. Cene sanitarija, stolarije i elektroopreme su raznolike, a sve u skladu sa dubinom dzepa. A to je opet u direktnoj vezi i sa kvalitetom iste.

 

Kao sto je vec napisano, stavi na papir sve sto planiras da uradis. Potom se raspitaj o cenama i kvalitetu materijala i opreme po prodavnicama. I na kraju ti ostaje da juris majstore i ugovaras cenu, a to je tek horor prica i za nerve i za novcanik.

Link to comment

Pisao sam vec ja sam dobio savet da bez parketa sve to sredjivanje 120-150 evra po kvadratu .I tako je i bilo...

E da preciziram:

PVC prozori dva frencha i terasa, plocice kuhinja , kupatilo, voda zamena u kuhinji i kupatilu, umesto kade tus kabina, izolacija kupatila, ulazna vrata skidanje spanca u pola stana krecenje, struja zamena osig kutije i dodavanje 2 pozicije struja u kuhinji dovlacenjem struje.Otprilike to...

Link to comment

Neki prosek cena za kompletno sredjivanje starog stana "from scratch", tj. dovodjenja u sivu zonu i potom sve iznova je 200-250 evra po kvm.

 

Renoviranje mog stana od 62kvm po ceni od 220e/kvm pre 4 godine je ukljucivalo:

- zamena kompletne stolarije

- zamena postojecih i dodavanje novih radijatora

- unutrasnja termoizolacija spoljnih zidova od poda do plafona (stan sa tri strane brije kosava sa Dunava)

- komplet nova elektroinstalacija od brojila

- izgradnja novog mokrog cvora za kuhinju (stara kuhinja je danas decija soba, bivsa velika dnevna soba je kuhinja i trpezarija)

- razbijanje plocica i postavljanje parketa u staroj kuhinji, obrnuta prica u novoj

- hoblovanje i lakiranje parketa u ostatku stana

- komplet rekonstrukcija kupatila i vodovodnih cevi od glavne vertikale 

- gletovanje i krecenje svih zidova i plafona

 

Ima tu mnogo inputa koji odredjuju krajnju cenu. Npr. kolika je povrsina pod prozorima na celu kvadraturu stana? Da li uz nove prozore idu roletne i komarnik? Samo ta cudesa su me kostala 600e na ukupnu cenu od 2900e za zamenu prozora, a to je dodatnih 10e/kvm u krajnjoj ceni. Termoizolacija je bila 20e/kvm, da li kod tebe postoji potreba za time? Plocice u kupatilu da li ce da idu po jus-u do 1.5m ili skroz do plafona koji je 2.6m ili 3.2m visine? Ulazna vrata imas i za 200e, ali i za 400 ili 800e. Cene sanitarija, stolarije i elektroopreme su raznolike, a sve u skladu sa dubinom dzepa. A to je opet u direktnoj vezi i sa kvalitetom iste.

 

Kao sto je vec napisano, stavi na papir sve sto planiras da uradis. Potom se raspitaj o cenama i kvalitetu materijala i opreme po prodavnicama. I na kraju ti ostaje da juris majstore i ugovaras cenu, a to je tek horor prica i za nerve i za novcanik.

 

Hvala ti puno. Znam da sam postavio vrlo nezahvalno pitanje jer sve zavisi od apetita investitora al neki okvir za to generalno sređivanje do unošenja nameštaja me je zanimao i ako i to ne mora da bude pokazatelj. Od radova kojej si ti izvršio, više - manje bi trebalo da budu i ovde sprovedeni.

 

Ugrubo 15-20k evra a gde je posle opremanje nameštajem? Ispade da je mnogo isplativije uzeti montažnu kuću sa sistemom ključ u ruke :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...