Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

nemam licnog  iskustva sa tim usisivacima lisca, ali ako nije neki profi deluje mi da su tu siroke grabulje bolja i brza varijanta
nije da ovo prvo radi samo, dok pijes ladno pivo u ladovini na suncu, valja i njega vuci naokolo

 

mada, jebes i usisivac i grabulje, sta fali liscu u jesen, sta vise daje na toj nekoj romanticno nostaligicnoj atmosferi

Link to comment

Imam te grabulje, rade one super posao, ali imam i 20 stabala voća raznog u dvorištu, pa mi je malo previše romantike i nostalgije u jesen. Samo sa oraha ima lišća dovoljno za mesec dana romantike <_<

Link to comment

Imam te grabulje, rade one super posao, ali imam i 20 stabala voća raznog u dvorištu, pa mi je malo previše romantike i nostalgije u jesen. Samo sa oraha ima lišća dovoljno za mesec dana romantike <_<

ne pominji orah :isuse:  ajde sto to izraste i ima lisca koliko volis, nego sto opada mesecima

Link to comment

Meni je taj duvac onako industrijska varijanta, da se obradi sto veca povrsina za sto manje vremena...

Grabulje dobre lepeza da je velika i cepaj....

Link to comment

ovako,

 

imam na placu duvač/usisivač na struju. kupio sam ga na buvljaku u bubanj potoku za 20 €. radi obe varijante. malo mi je smorno prikupljanje lišća jer se kesa brzo napuni. lišće drobi debeli najlon kakav koriste jaki trimeri. odnošenje lišće (najgori je platan, velik list i tvrd 'ko koža) mi je jednostavnije da prikupljanje odradim sa plastičnim grabuljama, natrpam na ceradu i odnesem u šumu. duvač mi služi za oduvavanje sa pošljunčane staze. grabuljama bih skupljao i kamenčiće. tako da, služi i vredan je svih 20 € koliko je plaće.

 

za motorne duvače, ne znam, vidim da ih "zelenilo" koristi u parku i da dobro obavljaju posao. ako nađem jeftin a ispravan, pazariću.

Link to comment

Fala svima, fala, gos'n Đorđe. Znači taj na struju može efikasno da radi posao što se tiče usisavanja? Pokupi i krupno i sitno lišće? Ako savlada taj vaš platan savladaće i moj orah valjda... Neće mi biti problem pražnjenje kese, jer svakako moram da skupljam lišće u džakove.

Link to comment
  • 2 weeks later...

danas je žena izduvavala lišće iz ružičnjaka i prkosišta i skupljala ga. ovo joj je bilo prvi put. kaže da je dobro.

ovako izgleda makina. samo što je ova na slici aždaja koja ima 2.75 kW a moja je sića od 0.75 kW

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...