Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

obožavam taj osećaj :lolol:

 

@mau: ostavi kabal, možeš ga ukrasiti nečim

 

daj slike lampi :)

 

Evo kako izgleda to uzglavlje i zid. Zanemariti ovo belo sa strane, tu dolazi jedan kjutač od noćnog stočića.

29a1jc.jpg

 

Uglavnom, ja ću na zid staviti samo izvesne istorijske fotografije bitne mojoj gikovskoj duši. Ići će sa onim belim unutrašnjim okvirom širokim i onda ram u boji drveta kao što je krevet.

 

I onda sam mislila na taj noćni stočić da stavim ovu lampu: http://www.lampemm.com/2015/desk-lamp.html

 

Ali sam videla da za male pare mogu da imam ove dve lampe iznad uzglavlja: http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/art/10231321/

 

I čak i ovu lampu na stolu: http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/art/30231315/

 

Meni stvarno jako lepa ova kolekcija rasvete.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

E to, tako mi je rečeno.

Da kucnem u drvo, nemam nikakve probleme sa strujom u stanu, da ne svetli ta lampica ne bih ni znala da se išta promenilo. Mire, je li to opasno što su uradili?

nije, u principu

 

jedini problem može da se pojavi ako nestane nule u zgradi, ali šanse za tako nešto su mizerne

 

nego, malo me buni ta signalna lampica što je "prosvetlela", kakav je šporet u pitanju?

Link to comment

preskočiste me. ima li koga da se razume u sunčani sat na zidu?

Ja hteo ali pošto sam shvatio da to što bi rekao nema pomoći, odustao.

Dakle, ja sam pre dve godine imao ideju da napravim "sundial" ali to što sam nalazio po netu, nije radilo.U smislu da je bilo neprecizno.

Nailazio sam po netu na druge varijante , koje su uključivale matematiku sa kojom sam posvađan, te sam odustao.

Bledi mi sećanje, čini mi se da negde u Zemunu ima na zidu neke zgrade sunčani sat...

Link to comment

nije, u principu

jedini problem može da se pojavi ako nestane nule u zgradi, ali šanse za tako nešto su mizerne

nego, malo me buni ta signalna lampica što je "prosvetlela", kakav je šporet u pitanju?

Neki prastari, nasleđeni, proizvođač je Sloboda.

Evo baš ovakav: https://www.kupindo.com/Sporeti-ploce-i-rerne/23224247_Sporet-Sloboda

Stalno planiram da ga zamenim ali mi nekako žao jer radi lepo a kuhinja tek dolazi na red za renoviranje.

Link to comment

preskočiste me. ima li koga da se razume u sunčani sat na zidu?

nije da se razumem u temu, al zdrava logika mi govori sledeće. sunce se kreće 15° na sat, zabodite štap na neki veći papir i baterijskom lampom, po mraku, simulirajte su ce tj. razmak između brojeva. posle to primenite na zid tj. mesto gde bi trebao biti sat. ili, druga varijanta, sačekajte onu prolećnu ravnodnevnicu(ili kako se već zove kada su dan i noć jednaki) i tada od sabajle štap u zemlju i polako.

 

ionako taj sat treba da predstavlja više foru nego da označava tačno vreme

 

sa srećom

:)

 

edit

a ima i aplikacija za telefone sun seeker gde na mapi možete videti kretanje sunca

;)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Znam da kad je moj cale pravio jedan poveliki suncev sat, koji se sastoji od jedne ukoso postavljene sipke na zemlji, da su nocu gledali polozaj severnjace i prema njoj usmeravali tu sipku. Treba da obratis paznju i na zimsko i letnje racunanje vremena. Pitacu ga sutra dal se seca neceg vise od toga.

Link to comment

sraf je jedno od najvecih ljuckih dostignuca.

oni tupani iz ferarija su jednom pomislili da spojlere mogu da zalepe za auto umesto da ga zasrafe...

 

et voila:

 

У Џенерал Моторсу (или беше Форд) су својевремено облоге за кочнице могли да лепе или закивају, и изабрали су јефтинију варијанту, јер на толико возила ризик од трошкова тужби због удеса изазваних тим је мањи од очекиване уштеде. А уштеда је била један цент по возилу.

 

preskočiste me. ima li koga da se razume u sunčani sat na zidu?

 

О томе сам само теоретски размишљао, јер тамо где боравим углавном ниједан зид није окренут ка југу, или је добар део године у хладовини. У начелу, треба ти шипка паралелна са земљином осом, дакле да њена вертикално бачена сенка пичи север-југ а да у односу на тле држи угао од 22 ипо степена. Баждариш један дан и то ти је то. Е сад ја то из главе, на основу пуке геометрије (нпр. угао између сати треба да је 15 степени, јер се Земља окрене 360 за 24 сата, али то је 15 степени на некој равни која је паралелна са екватором а нормална на шипку... боље обележити ручно тамо где сенка пада).

 

Мада, нисам сигуран да сам трефио геометрију, јер то паралелно са осом не мора да буде баш најпаметније, оса остаје под истим углом у односу на еклиптику, али сунце сија са различитих места пошто се, јелда, вртимо око њега. Можда да окачиш неку куглу па да бележиш где пада њена сенка сваких пар недеља.

Edited by расејан
Link to comment

gde se uopste kupuju kanalice i duplo lepljive trake?

 

upravo sam uspeo da bez povreda i bez pomoci starijih montiram zglobni nosac za TV, ponosan sam na sebe. 

 

jel postoje kanalice za uglove?

 

Ja sam problem sa dugačkim kablovima za kablovsku rešio pomoću ugaonih ukrasnih lajsni. Lemilicom pređeš preko zadnjeg dela i na taj način napraviš dovoljno mesta za kabl. 

 

http://www.jelodom.com/index.php/en/ukrasni-stiropori-i-lajsne/2-uncategorised/11-ugaone-lajsne

Link to comment

ovaj drugi link mi je poznat.

sledio sam uputstva i uradio papirni model sata. da li je greška u povlačenju crvene crte, u datumu, u tome da sam odokativno u odnosu na model zabo šipku u zid, ne znam. povlačio sam crtice na svakih pola sata, senka nije bila na ucrtanom vremenu posle nekog vremena. danas mi je šipka u 12:00 bacala senku na mestu gde je pre par meseci upisano 12:30.

probaću ponovo a imaću u vidu i prvi link.

hvala

Link to comment

Valjda je ovo pravi topić... Ako nije kažite gde da pitam :unsure: Elem, forumaši sa dvorištima, vikendicama i generalno sa travnatim površinama na koje pada lišće: da li valjaju one duvaljke/usisavači za lišće? Koliko je to efikasno kad treba da usisa lišće sa trave? Koliko dobro može da oduva na gomilu? (Više me zanima usisavanje, da ubijem dve muve jednim udarcem i uzbegnem skupljanje ako je moguće...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...