Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

aman super lepak skida aceton

 

ako ga ne skida:

 

ili nije super lepak

 

ili nije aceton

 

ili nije ni jedno ni drugo

 

nije ovo neka metafizika, aceton uvek skida super lepak, eksperiment je ponovljiv jelte

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

podsetila si me na moju muku. zajebao sam se za cca 3-5 cm za neki kabl koji ide iz zida na neku policu sa knjigama kao pozadinsko svetlo. sad imam dva rešenja ili da štemujem zid, opet, ili da dignem policu na nekakvu coklu za tih par cm-a.

 

za sada vodi štemovanje kao opcija

:isuse:

Link to comment

Btw, našli smo u čemu je problem sa strujom u stanu. Kako je u pitanju stara zgrada, uzemljenje elektro-instalacije se vršilo preko metalnih vodovodnih cevi. Ove cevi su sada povađene, a druga veza za uzemljenje nije napravljena, tako da mi je ceo stan bio potpuno neuzemljen :isuse: Naravno, niko od magaraca koji su radili stan to nije primetio, jer nikad nisu radili u zgradama uzemljenim na taj način (skinuli su staro uzemljenje, a nisu ni znali šta skidaju :ph34r: ), a kućna instalacija ima kabl za zemlju (nema uzemljenja od table nadalje). Sva sreća, pa smo sada našli način (povezali smo kablom tablu sa uzemljenjem od lifta).

I kod mene u kupatilu bilo takvo uzemljenje, majstori se krstili i bogoradali da "nikad u svojim bogatim karijerama nisu videli takvo uzemljenje iju iju ccc" i bog sveti zna šta su radili ali od onda mi stalno svetli neka indikator lampica na šporetu koja ranije nije nikad svetlela. Neki što se kao razumeju mi rekoše da je to faza blabla nula nemam pojma, znaće Blok, kako god ispade da su i meni zeznuli uzemljenje ali mene nigde u stanu ne udara struja (za sad!)

Link to comment

izgledaće ćopavo

:(

 

tek treba da saopštim ideju električaru da će opet morati da štemuje 10cm

ili ce te odrati ili ce se zaliti Vulinu iz ministarstva rada ;)

Link to comment

I kod mene u kupatilu bilo takvo uzemljenje, majstori se krstili i bogoradali da "nikad u svojim bogatim karijerama nisu videli takvo uzemljenje iju iju ccc" i bog sveti zna šta su radili ali od onda mi stalno svetli neka indikator lampica na šporetu koja ranije nije nikad svetlela. Neki što se kao razumeju mi rekoše da je to faza blabla nula nemam pojma, znaće Blok, kako god ispade da su i meni zeznuli uzemljenje ali mene nigde u stanu ne udara struja (za sad!)

E to kad krenu "...cccc ko vam je ovo radio ovo ono..." Šta bre nisu videli ...
Link to comment

ako me odjavi ne gine cokla

:(

Ma ja računam ponovo prašina ovo ono...ali ako su još radovi u toku onda ok. I komšije će ti se radovati ;-)
Link to comment

verovatno su "nulovali" instalaciju, tj sastavili nulu i uzemljenje

E to, tako mi je rečeno.

Da kucnem u drvo, nemam nikakve probleme sa strujom u stanu, da ne svetli ta lampica ne bih ni znala da se išta promenilo. Mire, je li to opasno što su uradili?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...