Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

pločice su hladne, nisu baš idealne za naš klimat izuzev za kuhinje i kupatila.

 

štedi pare, kupi parket

a ako ispod njih ide grejanj

;)

Link to comment

da, jeste toplije mada sad imaš izbor pločica da nema šanse da provališ da li je drvo ili keramika

 

a ima i onaj bambus od 1000€ metar. kao da je tartan. ugiba se pod nogom.

 

@fp

da li si lud?

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

pločice su hladne, nisu baš idealne za naš klimat izuzev za kuhinje i kupatila.

 

Нису, него је хладно оно испод њих, ако је директно везано за баба Земљу. Ми још нисмо почели да ложимо, оџачар долази тек за две недеље, грејемо се на климу... У ово доба године сам вазда нешто најежен, кад падне испод 20Ц унутра скочање ми се прсти, свих 20, а није ми хладно да станем бос на плочице - јер је испод њих само 5цм бетона, а испод бетона 10цм изолације. Уопште нису хладне него су на собној температури.

 

u celoj gajbi je strava

 

samo je ozbiljna peripetija uvoditi ga umesto cg-a

 

Било пре 20+ година кад смо ми то уводили. Недавно смо га проширили и на спрат, и ово данас је кева у односу на оно тада. Јесте треба да испразниш просторије или макар прво једну половину па другу, и да рачунаш да ће под да ти се дигне за 10цм - али је зато ово сад лакше него са радијаторима. Под један све већ има готово да се купи - не мора нико да ти прави разделник, цеви су кева (пластика-алуминијум-пластика, како савијеш тако остану, а не оно жилаво и зајебано Тотратермово с којим смо се патили и који ево још увек стоји укруто, бар они остаци што се вуку по подруму), од зидова ти заузме укупно 50цм у неком буџаку и то је све. Мени било готово за три дана цеве/цевове и повезивање разделника, и после један дан док су зидари излили кошуљицу. Плочице још нисмо завршили :).

Link to comment

Ja sam stavio Tarketov laminatni parket (ne laminat) u centralnu prostoriju stana, ali mi je majmunčina od preduzimača kao podlogu stavila stiropor. Sada moram da dižem sav taj parket i da stavim stirodur, jer je parket   počeo da se krivi posle dva meseca. Sva sreća, pa sav parket može još uvek da se iskoristi, platiću samo 15 kvadrata stirodura i ruke, cca 100 evra.

 

Btw, našli smo u čemu je problem sa strujom u stanu. Kako je u pitanju stara zgrada, uzemljenje elektro-instalacije se vršilo preko metalnih vodovodnih cevi. Ove cevi su sada povađene, a druga veza za uzemljenje nije napravljena, tako da mi je ceo stan bio potpuno neuzemljen :isuse: Naravno, niko od magaraca koji su radili stan to nije primetio, jer nikad nisu radili u zgradama uzemljenim na taj način (skinuli su staro uzemljenje, a nisu ni znali šta skidaju :ph34r: ), a kućna instalacija ima kabl za zemlju (nema uzemljenja od table nadalje). Sva sreća, pa smo sada našli način (povezali smo kablom tablu sa uzemljenjem od lifta). 

 

Kakve sam ja priučene debile našao da mi rade stan, majko moja...

Link to comment

A da li je normalno da ima oko 1 cm vode u masini? Kad je postavljena, pre nedelju dana, pustio sma 2 puta program za ispiranje od 8 minuta. Voda je ostala u masini, ali sam racunao da je to vise-,manje normalno. Zena se tek danas odvazila da napunimo masinu, i posle 10ak minuta E1. Pricao sam sa elektricarem, on kaze da moze da bude aquastop koji je blokirao masinu, da se crevo uvilo i da treba da se skrati. Moracu izgleda da zovem i ovlasceni servis da to pogleda.

Mene vise brine sto bruji kad je ukljucim u struju, bez obzira da li sam je ukljucio na dugme ili ne.

 

Moram da nadjem macolu negde, kad dodje vodovdzija, prvo kolena da mu polomim pa onda nek radi svoj posao kako treba. Besan sam, uzasno!

 

 

Elem resenje problema.

 

Iz sudopere ide sifon (mali plasticni dodatak koji razdvaja ne znam kako bih ga nazvao) koji ima 3 kraka, jedan ka samoj sudoperi, drugi ka masini za sudove i treci ka zidu.

Onaj deo ka masini za sudove je bio ULIVEN i sve sto je majstor trebalo da radi kad je postavljao sudoperu i povezivao sa crevom za masinu za sudove je da srafcigerom PROBIJE taj zaliveni deo, da bi masina mogla da izbacuje vodu! Dosao je serviser iz Gorenja, uzeo mi 1500 dinara, probio mi rupu na tom sifoncicu i sve radi kako treba!

 

Vidim nisam jedini koji ima debile-majstore, ali mi nije nimalo lakse :ph34r::frust:

Edited by Milosh76
Link to comment

A kako ide sa zidnim lampama ako bih htela da ih stavim (dva komada) iznad kreveta u spavaćoj sobi? Je l moraju da imaju struju tu u toj rupi gde se ubacuju ili mogu da ih utaknem u power outlet koji se nalazi dole bliže podu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...