Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Naravno da neću ništa sama da menjam, ni delove ne raspoznajem  :lolol:. Bojleru na nalepnici piše "Rankom - bojler", a ispod toga "inox". Definitivno nema termostat na poklopcu, niti igde drugo.

 

Moguće je da ne pišti/bruji stalno. Noćaš sam se nešto ranije probudila i čini mi se da ga nisam čula od samog početka, već da se aktiviralo nešto kasnije.

 

Ovo se dešava već izvesno vreme - ne mogu sada tačno da odredim da li su nedelje ili meseci u pitaju, ali se nadam da bi ventil pukao da je hteo da pukne. Naravno, videću da ipak pozovem majstora.

Link to comment

Naravno,zovi stručno lice u svakom slučaju a ovog trenutka ti je najbitnije da ti topla voda na bateriji nije toplija nego inače ili ne daj bože da ima pare.

Link to comment

Iskreno, nisam obraćala pažnju, ali ne bih rekla da se išta naročito promenilo. Inače, nama se voda nikada ne zagreje do najviše tačke, tj. onaj pokazivač najviše bude negde oko polovine "toplog" dela. Jednostavno ne stigne jer se upali negde u toku noći, a isključi već oko 6 ujutro.

Edited by kiki
Link to comment

Puno je to vremena za zagrevanje do polovine "toplog" dela,što ukazuje da je grejač "izolovan" debelim slojem kamenca(odatle potiče i taj zvuk koji se javlja...a i povećana potrošnja el energije što nije nebitno u ova krizna vremena).Nađi iole pouzdanijeg majstora i tvoj će problem biti rešen.

Link to comment

Ovo je kamenac na grejacu...

 

 

Onda je poveća količina kamenca na grejaču.Kada je poslednji put menjan grejač ili ako nije koliko je star bojler?

 

Bojler bi u principu trebalo otvarati jednom u šest meseci. Nakupi se bar pola kile kamenca na dnu plus onaj na grejaču. Sirće i limuntus mogu da skinu kamenac sa grejača. Radi boljeg prijanjanja, na navoje ventila može da se stavi tanka plastična traka (izgleda kao izolir traka ali nije lepljiva i mnogo je tanja - ranije se za te namene koristila kudelja). 

Link to comment

To je teflon traka ili teflon konac mada je kudelja u nekim situacijama bolja.

Ako grejač baš dugo nije čišćen kao u njenom slučaju onda od tog posla najčešće nema nušta,jer čak i da nije deformisan posle čišćenja neće dugo raditi,tako da je najbolja varijanta zamena novim.

Link to comment

pokušao sam da na zidu vikendice nacrtam sunčani sat. pošto ništa ne znam na polju astronomije obratio sam se sajtu www. sundialzone.com.

sledio sam uputstva i uradio papirni model sata. da li je greška u povlačenju crvene crte, u datumu, u tome da sam odokativno u odnosu na model zabo šipku u zid, ne znam. povlačio sam crtice na svakih pola sata, senka nije bila na ucrtanom vremenu posle nekog vremena. danas mi je šipka u 12:00 bacala senku na mestu gde je pre par meseci upisano 12:30.

 

ponavljam da pojma nemam o toj stvari pa pitam: da li je sunce uvek na istom mestu u isto vreme a da njegova "visina" pa i dužina senke variraju u savisnosti od datuma? ja sam mislio da jeste ali, izgleda da nije. ima li koga ko može da mi odradi sat na zidu. plaćam u naturi (hrana i piće)?

Link to comment

pre neki dan sam skinuo metalčev bojler koji je prokapao. u servisu su mi rekli da, pošto je zaliven u pur penu, nema ništa od zamene kazana. bojler je star reda 7 - 8 godina. izvadio sam grejač i prikupio otprilike 2 kila kamenca. mislio sam da grejač nije ni za  šta no, kamenac je lako skinut sa njega i sasim je OK. ona šipka uz grejač koja je zadužena da štiti bojler je bila pristojno pojedena. elem, nov bojler je plaćen 8500, montaža je bila besplatna, jebada oko zamene kazana (da je bilo moguće) donela bi neku ušštedu, verujem malu.

Link to comment

Prohromski kazan za metalčev bojler je bio oko 80€ a običan 30-ak manje(nemam pojma trenutne cene kako se kreću),tako da ti se sigurno isplatilo.Anoda se obavezno menja a to što ti je grejač izgledao ok ništa ne mora da znači.

Link to comment

Kupio sam prokletu ugradnu Gorenje masinu za sudove. Prvo su mi doneli sa polomljenom plastikom, pa su je zamenili. Povezao je majstor, namestio slavinu i povezao vodu i konacno je pustena u rad. Posle 10ak minuta javila je gresku E1 sto znaci slab pritisak i dovod vode. Medjutim kad je iskljucim na dugme ON/OFF ona i dalje bruji, tek kad je iskljucim iz struje ne cuje se nista. Na samoj cesmici curka voda.

Da li da ubijem mastora cim se pojavi na vratima ili da ocekujem da moze to brzo i efikasno da mi resi?

Edited by Milosh76
Link to comment

vrlo lako mož da se desi da posle dugog nepuštanja vode prvo grune kamenac pa probaj da sam skineš crevo i pročistiš, trebalo bi da ima onu mrežicu. a to što curka trebalo bi bolje da se za rne ili postavi ona teflon traka/kudelja

Link to comment

A da li je normalno da ima oko 1 cm vode u masini? Kad je postavljena, pre nedelju dana, pustio sma 2 puta program za ispiranje od 8 minuta. Voda je ostala u masini, ali sam racunao da je to vise-,manje normalno. Zena se tek danas odvazila da napunimo masinu, i posle 10ak minuta E1. Pricao sam sa elektricarem, on kaze da moze da bude aquastop koji je blokirao masinu, da se crevo uvilo i da treba da se skrati. Moracu izgleda da zovem i ovlasceni servis da to pogleda.

Mene vise brine sto bruji kad je ukljucim u struju, bez obzira da li sam je ukljucio na dugme ili ne.

 

Moram da nadjem macolu negde, kad dodje vodovdzija, prvo kolena da mu polomim pa onda nek radi svoj posao kako treba. Besan sam, uzasno!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...