Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

kako se zove shrafciger koji na vrhu ima onaj shuplji valjak kojim se obuhvati shraf da bi se odvrnuo?

 

 

Ако мислиш на овај

 

01450.jpg

Насадни шрафцигер,шестоугани шрафцигер....

 

Најбоље је да купиш у сету са измењивим врхом,у зависности од величине која ти треба.

Edited by Блок_64
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Imam jedan vrlo neprijatan i potencijalno opasan problem :

 

Naime, skoro sam završio renoviranje kupatila (i ostatka stana, ali to nije sada bitno), što je podrazumevalo promenu bojlera, vodovodnih cevi i baterija u tuš kabini i na lavabou. To je sve postavljeno, ali sada imam problem sa vrlo jakim statičkim elektricitetom koji mi se javlja na bateriji u tuš kabini, kada je bojler uključen u struju. Taj elektricitet postoji uvek dok je bojler uštekan u šuko, ali je jači kada se pusti voda iz bojlera (peče vrlo neprijatno). Takođe, ne nestaje ni kada se bojler isključi na prekidaču ispred kupatila, ali se potpuno povlači kada bojler iščupam iz šukoa (tada baterija uopšte ne peče i nema nikakve struje). Sa druge strane, na bateriji na lavabou nema nikada nikakvog elektriciteta, bez obzira da li je bojler upaljen ili nije.

 

Na osnovu ovoga, pretpostavljam da je problem negde u pogrešnom vezivanju bojlera. Odnosno, barem se nadam da je tako, jer ću u suprotnom morati da razbijam tek završeno kupatilo.

Link to comment

Ако мислиш на овај

 

01450.jpg

Насадни шрафцигер,шестоугани шрафцигер....

 

Најбоље је да купиш у сету са измењивим врхом,у зависности од величине која ти треба.

 

da,taj, hvala..necu da kupujem nego trazim ko ima pa da znam sta da pitam :)

Link to comment

Imam jedan vrlo neprijatan i potencijalno opasan problem :

 

Naime, skoro sam završio renoviranje kupatila (i ostatka stana, ali to nije sada bitno), što je podrazumevalo promenu bojlera, vodovodnih cevi i baterija u tuš kabini i na lavabou. To je sve postavljeno, ali sada imam problem sa vrlo jakim statičkim elektricitetom koji mi se javlja na bateriji u tuš kabini, kada je bojler uključen u struju. Taj elektricitet postoji uvek dok je bojler uštekan u šuko, ali je jači kada se pusti voda iz bojlera (peče vrlo neprijatno). Takođe, ne nestaje ni kada se bojler isključi na prekidaču ispred kupatila, ali se potpuno povlači kada bojler iščupam iz šukoa (tada baterija uopšte ne peče i nema nikakve struje). Sa druge strane, na bateriji na lavabou nema nikada nikakvog elektriciteta, bez obzira da li je bojler upaljen ili nije.

 

Na osnovu ovoga, pretpostavljam da je problem negde u pogrešnom vezivanju bojlera. Odnosno, barem se nadam da je tako, jer ću u suprotnom morati da razbijam tek završeno kupatilo.

 

 

Посалћу ти број од одличног електричара,није то ствар за зезање.

Link to comment

Sjebala bi se sarka na prozoru u sobi. Za sada stoji, ali cini se da u nekom trenutku moze da se skroz odvali. Kapiram da moram da stavljam nove sarke i stra vec tu ide. Koji majstor se zove za to :) Imate neki prepuruku? Zahvalan :)

Link to comment

Imam jedan vrlo neprijatan i potencijalno opasan problem :

 

Naime, skoro sam završio renoviranje kupatila (i ostatka stana, ali to nije sada bitno), što je podrazumevalo promenu bojlera, vodovodnih cevi i baterija u tuš kabini i na lavabou. To je sve postavljeno, ali sada imam problem sa vrlo jakim statičkim elektricitetom koji mi se javlja na bateriji u tuš kabini, kada je bojler uključen u struju. Taj elektricitet postoji uvek dok je bojler uštekan u šuko, ali je jači kada se pusti voda iz bojlera (peče vrlo neprijatno). Takođe, ne nestaje ni kada se bojler isključi na prekidaču ispred kupatila, ali se potpuno povlači kada bojler iščupam iz šukoa (tada baterija uopšte ne peče i nema nikakve struje). Sa druge strane, na bateriji na lavabou nema nikada nikakvog elektriciteta, bez obzira da li je bojler upaljen ili nije.

 

Na osnovu ovoga, pretpostavljam da je problem negde u pogrešnom vezivanju bojlera. Odnosno, barem se nadam da je tako, jer ću u suprotnom morati da razbijam tek završeno kupatilo.

 

Kuku lele to nije statički elektricitet... ne zezaj se sa tim ni sekunde, isključi bojer iz zida dok kršten električar to ne sredi.

 

Nemam pojma šta bi moglo uzrok, ako električar bude blagoglagoljiv prenesi ovde njegovu dijagnozu.

Link to comment

Kuku lele to nije statički elektricitet... ne zezaj se sa tim ni sekunde, isključi bojer iz zida dok kršten električar to ne sredi.

 

Nemam pojma šta bi moglo uzrok, ako električar bude blagoglagoljiv prenesi ovde njegovu dijagnozu.

Ono sto je jasno na keca je da je prekidac namesten da preseca kolo odvajanjem nule, a ne faze, pa bojler i kad je iskljucen na prekidac ima doveden napon. A negde kaci zicka unutra, dal negde kvasi, dal je lose izolovano, bem li ga.

Link to comment

@Ayatollah

 

Problem lošeg nulovanja može da bude sa bilo kog šuko uređaja a najčešći izvori su grejač bojlera i problemi u razvodnoj tabli sa osiguračima. Ovo je veoma opasno stanje jer ti očigledno probija faza preko vode a pošto više nemaš metalne cevi tvoj bojler nema uzemljenje. Pre par godina je tako poginula ćerka moje koleginica sa posla.

Zovi dobrog majstora odmah, a dok se ne sredi ne koristi to dok je bojler uključen. 

Edited by zmanic
Link to comment

Hvala na savetima, rešiću ovo bez odlaganja. Od kada sam ovo primetio (ima par dana), bojler uključujem u struju samo preko noći, kada niko nije budan, i isključujem ga čim ustanem. 

Link to comment

može biti da je prsla keramička platna u bojleru, na ulazu grejača, vrlo česta situacija

 

ona odvaja grejač od cevi za vodu

 

ajatolah, imaš fidovku (sklopku)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...