Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Moja tetka ima stan u Zemunu i hoće da se isključi sa CG, infostan joj odobrio ali da dostavi potpise saglasnosti svih stanara zgrade (?!)

 

Mi se raspitivali u zgradi za skidanje sa grejanja. Rekli komšiji da može, al da se onda plaća 50% od sadašnje cifre. Da li je moguće da je tako?

 

A najbolje da se cela zgrada dogovori i da se uvedu pojedinacni merači u svakom stanu. Tako je najekonomicnije.

najbolje je da se zgrada dogovori, svi daju saglasnost svima i svi se isključe sa grejanja tamo dole u podrumu.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

najbolje je da se zgrada dogovori, svi daju saglasnost svima i svi se isključe sa grejanja tamo dole u podrumu.

 

 

ovo je tako lepa utopija s obzirom na nase naravi i celu etnografiju™ :cry:

 

moja zgrada ima 120 stanova u 2 ulaza, mogu da zamislim na sta bi licili pregovori oko dogovora svih stanara :lolol:

Link to comment

najbolje je da se zgrada dogovori, svi daju saglasnost svima i svi se isključe sa grejanja tamo dole u podrumu.

Eeee bio je neki cirkus sa celom zgradom koja se dogovorila da ih otkace sa centralnog u Pancevu.Krenuli da ih vozaju...

Link to comment

Da postavim jedno, naivno pitanje. Šta se dešava ako se plaća Infostan ali bez stavke za grejanje?

Naprimer ceo račun za Infostan je 8.500 rsd a grejanje je 5.500 rsd. I sad naprimer plaćam samo 3.000 rsd za ostale "sitnice" (zajednička voda, svetlo i sl)

Šta se u tom slučaju dešava? Hoće dođe neko iz Elektrane da mi seče cevi od radijatora?

Prvo ti stave administrativnu zabranu na platu. Ako nemaš platu, privatni izvršitelji.
Link to comment

da li je moguće da se ja sad prijavim u be da mi ugrade kalorimetre i da plaćam po potrošnji, ako jeste koliko to košta?

 

danke

:)

Link to comment

kalorimetar je za čitavu zgradu.

to po stanovima su deljitelji toplote koji mere količinu emitovane toplotne energije po grejnom telu.

stavljaju se na svaki radijator/grejno telo u stanu. šta dalje rade, koliko su pouzdani- nemam pojma.

za detalje se raspitaj kod mašinjista termotehničara

Edited by beta kentauri
Link to comment

Da čuo sam da sistem ima "dva dela" i ne sumnjam da je pogodan za muljanje ????. A obračun se vrši , kako ?

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

kalorimetar je za čitavu zgradu.

to po stanovima su deljitelji toplote koji mere količinu emitovane toplotne energije po grejnom telu.

stavljaju se na svaki radijator/grejno telo u stanu. šta dalje rade, koliko su pouzdani- nemam pojma.

za detalje se raspitaj kod mašinjista termotehničara

je*eš mi sve ako ova beta kentaur nije siniša mali
Link to comment

kalorimetar je za čitavu zgradu.

to po stanovima su deljitelji toplote koji mere količinu emitovane toplotne energije po grejnom telu.

stavljaju se na svaki radijator/grejno telo u stanu. šta dalje rade, koliko su pouzdani- nemam pojma.

za detalje se raspitaj kod mašinjista termotehničara

Kalorimetar ide kod podstanice™ (nema svaka zgrada).

Ono što on izmeri je zbir utroška onih koji nisu ugradili divajse na radijatore+zajednički troškovi+očitano na divajsima.

Šta je tu trik. Sada tj prošle godine ubiše sa isporučenom toplotom, ovi što nemaju ugrađene merače uglavnom imaju ventile koje ne mogu da zavrnu pa temperaturu regulišu otvaranjem prozora i sl.

A brojač vrti li vrti. Toplanama je prvi put u interesu da isporuče što više toplote jer će to naplatiti. Do sada su dobijali istu kintu bila temperatura vode 35 ili 55C.

Link to comment

se grejem na struju, i kada je najgore plaćam celokupnu struju kao što je mami rn za grejanje, a ona to plaća 12 meseci

 

izolovao se propisno, TA palim kada mi se pali, cela zima šorc i bos

 

kakvi crni radijatori

Link to comment

se grejem na struju, i kada je najgore plaćam celokupnu struju kao što je mami rn za grejanje, a ona to plaća 12 meseci

 

izolovao se propisno, TA palim kada mi se pali, cela zima šorc i bos

 

kakvi crni radijatori

Ne znam. Cena struje će ići gore i još gore.

Dobra tj odlična izolacija je najvažnija no mi u stanovima iz 70-80. uglavnom možemo da sanjamo o tome. E sada od prošle godine računi za grejanje van sezone oko 2500 zima max 12k.

Ali ja baš ne volim da mi je u stanu 25-26 ni leti a ne zimi tako da nisam merodavan.

Link to comment

stan iz '60, struja će ići gore, to da, ali poredim ovako

 

sada je trošak za grejanje na godišnjem nivou 74400 tamo gde nam je toplana zadužena

 

mene na struju prošle godine koštalo 18000 

 

tako da sam izračunao da ću morati da uvodim radijatore kada umrem sledeći put

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...