Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Pričao sam sinoć sa drugarom koji radi u toplani u Jagodini i kaže da je isključivanje moguće do 31. avgusta tako da sad jurim da vidim za taj kotao šta i kako i da se isključim nek me zajebu sa tim njihovim računima na zadnjem sam spratu tako da će kod mene isključivanje biti mnogo lakše.

Link to comment

Mislim da sam vam pisala o tome kako je Užička toplana odrala moju majku i  njene komšije uvodjenjem  grejanja po potrošnji. Njihova zgrada je bila prva koja se priključila kao u nekom eksperimentalnom  programu gde je recimo neka francuska firma donirala  ventile. Pa je kao bilo malo jeftinije. Te godine se moji ne priljuče jer je ćale  bio nepokretan i nikakvi radovi u stanu nisu dolazili u obzir.  Prve zime kad je počeo obračun po potrošnji  iako moji nisu potpisali nikakav ugovr počeli su da stižu sve ludji i ludji računi.  recimo januar 20000 .  Jasno je bilo da toplana  zgradi ne smanjuje račun nego ono što je kao uštedjeno rasporedi na  10 stanova koji nisu u sistemu.  Ni oni koji su štedeli nisu prošli bolje - ako se greje više od 1 sobe   račun raste  . U sezoni nikome nije bio manji od 5000 a smrzavali su se .  Keva je sledeće sezone em platila priključenje papreno  em se smrzla kolektivmno sa svima u pokušaju da štedi. Pa su onda tražili da  se taj poso raskine i da kao i i ostali predju na stari sistem naplate.  To im je na jedvite jade odobreno u oktobru mesecu da bi im onda retroaktivno  nakalemili  na već plaćene račune iz leta kad se plaća po 1500 neko održavanje ,  cenu po kvadratu. To smo odbili da platimo nas nekoliko  jer  ti se ne može retroaktivno izdati novi račun   i   stizale su tužbe , mi pisali prigovore . To dugovanje je  lepljeno na račune  svaki put različito, nekad stave kamatu nekad ne ... prodali smo u medjuvremenu stan i odjavili s e, da li će stići još neki poziv sa suda bob sveti zna  jer te sume nije bilo na psolednjem računu . Ukratko,  kevi su izbili iz džepa jedno 800 evara    za 2 godine , d aje platila i tu razliku bilo bi 1000 .  Pri tome  je na listu  obračuna kojim pokušavaju da objasne kako se štedi   merenjem potrošnje  recimo za njen stan bilo navedeno kako je z agodinu dana uštedela   5000 , naravno jer je grejala 1 sobu i 2 meseca niej bila u stanu. Dok s ekod onih koji imaju sitnu decu  i morali su da sve greju vidi da su  potrošili  po bar 30 posto više nego  klasičnim obračunom. Uglavnom,  zajednički  merač , stare zgrade... propast po potrošače .

Link to comment

Da postavim jedno, naivno pitanje. Šta se dešava ako se plaća Infostan ali bez stavke za grejanje?

Naprimer ceo račun za Infostan je 8.500 rsd a grejanje je 5.500 rsd. I sad naprimer plaćam samo 3.000 rsd za ostale "sitnice" (zajednička voda, svetlo i sl)

Šta se u tom slučaju dešava? Hoće dođe neko iz Elektrane da mi seče cevi od radijatora?

Edited by eye of the beholder
Link to comment

isključenje sa mreže je krajnja solucija. prvo ide utuženje. može da potraje, ali i ne.

kao sa strujom.

aj čik nemoj da platiš račun za gas, ne samo što bi te  isključili sa sistema,  nego bi ti naplatili dug sa dobrooom kamatom u roku od odma

Link to comment

isključenje sa mreže je krajnja solucija. prvo ide utuženje. može da potraje, ali i ne.

kao sa strujom.

aj čik nemoj da platiš račun za gas, ne samo što bi te isključili sa sistema, nego bi ti naplatili dug sa dobrooom kamatom u roku od odma

Privatni izvršitelji namiruju dugovanja za Infostan. Nisam siguran da oni "vide" šta ti ne plaćaš od tih milion stavki...
Link to comment

onda bez dileme ide brzo.

ja u okviru infostana plaćam dimničarske usluge 70 din.

nit imam aktivan odžak, niti sam videla odžačara u poslednjih 25 godina

Link to comment

Da postavim jedno, naivno pitanje. Šta se dešava ako se plaća Infostan ali bez stavke za grejanje?

Naprimer ceo račun za Infostan je 8.500 rsd a grejanje je 5.500 rsd. I sad naprimer plaćam samo 3.000 rsd za ostale "sitnice" (zajednička voda, svetlo i sl)

Šta se u tom slučaju dešava? Hoće dođe neko iz Elektrane da mi seče cevi od radijatora?

 

utuzenje pa privatni izvrsitelj sa svojim troskovima i nagradama pa blokada tekuceg racuna u visini 2/3 plate

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...