Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Ova info za šut mi je baš trebala, fala braćo :Hail:

Taman sam gledala kolko bi me izašlo unajmljivanje nekog kamiončića ili traktora/zaprege da to otera.

 

Нама су возили одприлике пре неких два месеца шут.Ми смо све спаковали у џакове и изнели испред зграде они су дошли напаковали и наплатили 1800 дин по кубику.Ок прича са чистоћом.

Link to comment

Iskustvo mi kaže da to simbolično čašćavanje ortaka* obično izađe skuplje nego dnevnica nekim nadničarima.

Nego, kad si tu, da nisi petljao oko kupatila na novoj gajbi? Ja krećem u radove (NAPOKON) pa mi treba savet oko pouzdanih a relativno nepreskupih prodavnica sanitarija i sl.

ja našao pločice u enmonu u bloku 62, 800 i kusur je kvm verujem da ću tu kupiti i sanitarije. našao i labavo™ i slavine, a ima i sve ostalo, pa ću pokušati i neki popust da izboksujem.

bio i u diplonu(kod kineza) i u beo keramici i nikakav je izbor. diplon je ranije bio najjači sa izborom, sad se srozao. mada obiđi ga, možda tebi izbor bude odgovarao.

Link to comment

Joj, za Enmon sam instruisana da je katastrofa. Navodno nabili cene a sve kinesko :(

Ovo na netu što gledam, za sad mi Kanjiža odgovara, ima fin izbor a domaće™ je. Svakako moram da pogledam uživo sve to.

 

Blok64, ti se razumeš: koliko kubika može da izađe od rušenja pregradnog zida od pola cigle, dužine 1.8m?

Link to comment

Joj, za Enmon sam instruisana da je katastrofa. Navodno nabili cene a sve kinesko :(

Ovo na netu što gledam, za sad mi Kanjiža odgovara, ima fin izbor a domaće™ je. Svakako moram da pogledam uživo sve to.

 

 

Nije katastrofa, i nije sve kinesko. Oni imaju nešto što uvaljuju kupcima kao "njihov proizvod", a ustvari je ugovorna proizvodnja koju za njih rade neki Kinezi. Takođe, imaju i dosta proizvoda neke bugarske firme. Međutim, ako se taj krš zanemari, možeš naći i Grohe, Hansgrohe, Geberit, Ariston i ostale solidne marke.

 

Ja sam kompletne sanitarije za kupatilo, osim staklenog paravana za tuš i pločica, kupio u Enmonu, i izašlo me je cca 800 evra (sa novim bojlerom, ormarićama, WC šoljom, itd.), a uzimao sam uglavnom skupe stvari. Sad, ako ti je to mnogo, mogu da razumem.

 

Moj ti je savet da, ako se odlučiš da ideš u Enmon, ideš u onaj u Južnom Bulevaru. Veliki je salon, a i pedesetak metara od njega se nalazi i salon BG keramike, pa možeš da pogledaš i šta oni imaju. Ja sam tu sve završio, osim pločica.

 

Ako ti treba neka preporuka za bilo šta, slobodno cimaj, može i na PM.

Link to comment

Joj, za Enmon sam instruisana da je katastrofa. Navodno nabili cene a sve kinesko :(

Ovo na netu što gledam, za sad mi Kanjiža odgovara, ima fin izbor a domaće™ je. Svakako moram da pogledam uživo sve to.

 

Blok64, ti se razumeš: koliko kubika može da izađe od rušenja pregradnog zida od pola cigle, dužine 1.8m?

tamić šuta, tačno

 

oko kubik i po, rastreseno

Link to comment

Tesko ovako i odavde, cenim da bi max 300 evroa bilo tu negde, zavisi od kamena.

Problem je sto vecina ljudi - ne popujem, govorim iz nekog iskustva - na sank u pocetku i dok planira gleda samo kao na mesto za brzo jedenje, stolice, visina, lep izgled, dizajn, taj rad.

 

Sank je idealna radna povrsina i povrsina za odlaganje dok se radi po kuhinji: na ovim na slikama prikazanim nece ga majci niko nalupati meso, onako bas krvnicki, razviti testo, spustiti i rasporedjivati vecu kucnu nabavku...

Dimenzionisanje pre svega, visina narocito, ostale dimenzije koliko se moze i koliko ima mesta.

Ma jeste Ordi sve lupa meso i razvija testo.

To jede 5 dana bajatu supu i čeka da joj keva donese klopu.

Eventualno za šolju kafe, ogledalo i maskaru da stane, ujutru*.

 

 

 

*Zna kumče da se šalim. ^_^

Link to comment

Joj, za Enmon sam instruisana da je katastrofa. Navodno nabili cene a sve kinesko :(

Ovo na netu što gledam, za sad mi Kanjiža odgovara, ima fin izbor a domaće™ je. Svakako moram da pogledam uživo sve to.

 

Blok64, ti se razumeš: koliko kubika može da izađe od rušenja pregradnog zida od pola cigle, dužine 1.8m?

 

 

Одгворио ти је рођени и није промашио ни за грам,али мислим да ћеш са плаћањем проћи као за кубик и пиће за мајсторе. :naughty:

Link to comment

Ne znam gde da pišem pa neka ga ovde. Mislim da ima neka tema vezana ze grejanje ali ne mogu da je nađem.

Najavili su nam ugradnju kalorimetra u zgradi ali na nivou cele zgrade a ne po stanovima. I sada će računi biti u fazonu "Joj majko, joj familijo" pa sam rešio da proverim da li mogu da se isključim sa grejanja i pređem na grejanje na struju tj na one strujne kotlove. Drugar to ima u stanu koji je veličine mog i super je zadovoljan ali kotao je kupljen pre nego što se on uselio pa ne zna cenu. Može li mi neko reći kakva su vaša iskustva sa kotlovima na struju? Da li se isplati?Ovaj mi kaže da oni baš dosta greju i da njima račun nikada nije otišao preko 12k mesečno a uglavnom je u te zimske mesece 10k što je mnogo povoljnije nego plaćati centralno cele godine ili ovo sad kad budu krenuli da nas deru.

Link to comment

prvo priupitaj lokalnu toplanu da li je moguće raskidanje ugovora o isporuci toplotne energije tj da li možeš da se "otkačiš" sa daljinskog grejanja. dešava se da toplane prave probleme.

drugo, na to koliko ćeš struje da potrošiš na grejanje direktno utiče položaj zgrade, da li je u grupi zgrada ili sama na ledini gde duva ko na severnom polu. ako je na udaru vetra, biće hladnije.

utiče orijentacija stana, da li je orijentisan na sever ili na jug. ako je na sever, trošićeš više struje jer je ta strana zimi hladnija. dalje, zavisi od sprata na kome se stan nalazi, ako je u sredini zgrade greju ga stanovi odozdo i odozgo, shodno tome manje ti energije treba za zagrevanje. zavisi od izolazije zgrade i fasade. ako je loša izolacija trošićeš više, ako je dobra manje. ako je fasada raspala, trošićeš više. kakvi su ti prozori i ulazna vrata. ako su loši, trošićeš više.

sve u svemu ima tu gomila parametara koji se vrednuju.

nađi dobrog majstora za grejanje da dođe i da pogleda stan i da ti da neke sugestije.

naravno trofazno broji se podrazumeva i ispravne elektro instalacije.

ovo je onako zbrda zdola ali se nadam da ti je jasno da nije isto za svaki stan već da je sve od slučaja do slučaja.

Link to comment

Znam znam da nije isto za svaki stan. Za našu zgradu je moguće isključivanje sa mreže pošto je jedan komšija to i uradio. Ali opet ljudima koji imaju zajednički kalorimetar zimi stižu računi po 20 hiljada što je po mom mišljenju ludački i da nema teoretske šanse da strujom nabijem toliki račun.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...