Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Osvetljenje  deluje lepo na fotki,  u praksi nepraktično i iritirajuće. Simo dodaj mi so... dangr, ljulj, krc, ustani i uzmi ga sam, ti ušata  nakazo.

Link to comment

uhvatili ste se za varijabilne detalje. visina stola, i visina lampi. što je sto viši manja je mogućnost udaranja glavom od luster. moj će biti nešto viši, taman za barske stolice. i mislim da neće biti ovog plafonskog dela.

 

inače hvala morgani za pinterest

:Hail:

 

edit

luster je dojajan. mala površina za mogući udarac, kad već glavu ne mogu da smanjim. i da sad sam nešto dumao. što je niži manja je mogućnost da se klepi glavom. takođe kad je u pitanju barska stolica, prilikom silaska sa iste, glava ide dole, a ne kao kod klasične stolice, gde ide ka gore.

nadam se da me razumete

:lolol:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Ja bih i ovaj deo što ide uz zid završio na visini koja je ista kao ovog drugog dela.

to je generalna ideja, da izviri iz elemenata

ovo je samo opcija koja mi se dopala

 

 

savet kad se pravi šank, prvo se kupe stolice, pa se po njihovoj visini određuje visina table

:fantom:

Link to comment

i kolko mu to dođe?

Tesko ovako i odavde, cenim da bi max 300 evroa bilo tu negde, zavisi od kamena.

Problem je sto vecina ljudi - ne popujem, govorim iz nekog iskustva - na sank u pocetku i dok planira gleda samo kao na mesto za brzo jedenje, stolice, visina, lep izgled, dizajn, taj rad.

 

Sank je idealna radna povrsina i povrsina za odlaganje dok se radi po kuhinji: na ovim na slikama prikazanim nece ga majci niko nalupati meso, onako bas krvnicki, razviti testo, spustiti i rasporedjivati vecu kucnu nabavku...

Dimenzionisanje pre svega, visina narocito, ostale dimenzije koliko se moze i koliko ima mesta.

Link to comment

Ja sam svojevremeno pravio sank u svojoj momackoj gajbi, visina bese 120cm, duzina isto toliko, a sirina 55... Bio sam probio zid izmedju sobe I kuhinje, napravio metalne nosace I na njih stavio onu debelu ivericu koja se koristi kao radna ploca u kuhinji, nije bio bas veliki,ali sam bio ogranicen prostorom... Taj sank je vrlo brzo postao centralno mesto u kuci, mnogo je zgodan za razne namene I desavanja, od dorucka do partija pokera... Imao je dobro podeseno svetlo iznad, a mana je bila to sto nisam napravio neki oslonac za noge (stopala), pa su precke na barskim stolicama bili jedino mesto oslonca, a praksa je pokazala da je bolje ako postoji mogucnost da se kolena malo isprave s'vremena na vreme...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...