Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Bio majstor danas i sredio parket bez problema, sada izgleda kao na slici. Priznao mi je i da je bila njegova greška, rekao mi je da je prekjuče kod završnog brušenja greškom skinuo i ranije nanet lak. To mu je bilo jasno istog trenutka, ali je, umesto da to popravi, on prelakirao parket završnim lakom. Tako su i nastale i šare na parketu.

 

Kada sam ga pitao što mi to nije rekao kad je odmah i znao, i da li je mislio da sam ja blesav da progutam tako nešto, rekao je da je njegovo da proba da mi to uvali, a moje da to ne prihvatim.   :huh:  :ph34r:  Dripac. Nikada neću moći da prihvatim odsustvo osnovnog morala, koje vlada na ovim prostorima.

 

Jbte kao da ti je to rekao da te jos vise iznervira...Pa jbte.Ne vredi ubice nas nedostatak osecanja da je nesto sramota...

Link to comment

Ma neka ide, samo da ga ne gledam. Parket je sada dobro urađen, to je jedino bitno.

 

Preporučio mi ga je poznanik, rekao mi je da je dobar parketar, radio kod njega, trt, mrt. Doduše, nismo pričali o ljudskim kvalitetima, a sasvim moguće je da on sa njim nije imao ovakvih incidenata.

Link to comment

Шгјз, изменило се то доста. Некад су мајстори били врдаламе... ниси могао да их саваташ, обећа па трипут одложи, па три четвртине уради како треба једну скарабуџи. Башка што су добрим делом имали редован посао а мајсторисали поподне.

 

У ових пет година ми је кроз кућу прошло бар седам екипа, и само на пар њих имам неке замерке. Притисло и њих па немају пет послова започетих, него раде ово а после ко зна кад наилази следеће. Најбољег смо упецали кад смо видели по комшилуку како нешто ради, па га позвали да пређе код нас кад заврши.

 

Е сад ово је мање место и репутација се много лакше проверава.

Link to comment

Majstori su danas jednim delom postali majstori silom prilike. Hteo je nešto drugo, ostao bez posla, pa ajd' mogu da malam, video sam to na TV-u.

 

I onda dođe iole zahtevniji posao, tu bude svašta, pa onda idemo dalje. U većim gradovima, može tako da pliva, po manjim sredinama teže.

 

Takvi majstori + saveti prodavaca materijala = nesreća.

Link to comment

Ko zna dobrog stolara u Bgd, koji radi namestaj od punog drveta? Hocu da mi uradi 2 stolice po uzoru na onu koju bih mu dala na uvid ili nek nosi u radionicu dok ne zavrsi posao.

 

kad nadjes dobrog i normalnog stolara, javi. i meni treba.

Link to comment

Majstori su danas jednim delom postali majstori silom prilike. Hteo je nešto drugo, ostao bez posla, pa ajd' mogu da malam, video sam to na TV-u.

 

I onda dođe iole zahtevniji posao, tu bude svašta, pa onda idemo dalje. U većim gradovima, može tako da pliva, po manjim sredinama teže.

 

Takvi majstori + saveti prodavaca materijala = nesreća.

 

И како невоља рађа невољу, и једни и други су навикли да муштерије траже само да то некако држи и да буде што јефтиније. И онда ти ни не кажу да постоји варијанта, можда не ни тако много скупља, да се то уради ваљано и да траје сто година.

 

Ја сам натерао ове што су ми постављали гипсани плафон у поткровљу да пола скину и да угурају двоструку изолацију. Јер су као подразумевали да хоћу 10цм, ко још ставља 20. Онда је све стајало десет дана док се набавило колико фали. Нико у граду није имао количину која ми треба. Притисло и трговце, нико се не усуђује да има залиху.

Link to comment

zašto 20, koja je tu računica?

 

Толико је било празног простора под кровом. Тј било је 12 (дебљина греде) плус 2-5, колико су где већ греде биле криве. Пошто је то била камена вуна, боље да сабијемо толико него да ми се ту шета ваздух. А и није ми било жао лове, свака кинта коју сам досад турио у изолацију ми се вратила више пута.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...