Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Kreten parketar mi juče radio parket u sobi, i iza sebe ostavio poveliku fleku koja tu nije bila pre nego što je uzeo da ga radi. Posle je tvrdio da je fleka nastala jer je nešto izašlo iz drveta i da je to zbog toga što je u pitanju 50 godina star parket. Nije znao da mi objasni zbog čega takva fleka nije izašla na drugim delovima parketa, kao i u drugim sobama gde je ista vrsta i starost parketa. Nije hteo da mi to popravi, ja nisam hteo da mu platim, posle toga je ipak rekao da će doći da sredi. Evo šta je u pitanju :

 

Parket 1.jpg

 

Zna li neko šta bi ovde moglo biti zajebano, i može li se srediti bez zamene parketa.

Link to comment

ne bilo ti zapoveđeno, daj veću sliku samo dela gde je defekt, iz dva ugla ako nije problem

 

takođe, koliko je slojeva radio i da li znaš koliku je pauzu pravio između slojeva

 

da li je prvo sloj uradio sa istim lakom kao i naredne ili je koristio nitro za prvi sloj da uštedi

 

da li se tu gde je defekt vide bilo kakvi mehurići

 

da li je tu gde je defekt samo vizuleno drugačije, a lak je tvrd kao i na drugim mestima ili ima neke razlike

 

da li ti je baš toplo u stanu

 

kojim je lakom radio, tj da li je sjajan ili neki drugi

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Evo, da malo pojasnim, koliko mogu :

 

Nisam mogao da priđem bliže fleci, jer je parket bio tek izlakiran. Iz tog razloga, nisam mogao da napravim ni bliže slike, ni slike iz drugog ugla, niti da vidim ima li neke razlike u dodiru između tog dela i ostatka parketa. Nisam video bilo kakve mehuriće sa udaljenosti sa koje sam gledao (oko pola metra od vrata). U stanu je temperatura kao i spolja, možda koji stepen manje (klima mi je isključena zbog renoviranja celog stana), ali u trenutku kad je rađeno, još uvek nije bio najtopliji deo dana.

 

Navodno je urađeno hoblovanje i tri sloja laka. Ja lično mislim da je to potpuni SF, jer je cela operacija trajala nešto više od dva sata. Tražio sam da mi pokaže ambalažu od lakova koje je koristio, dao mi je samo konzervu od završnog laka (sjajan lak je u pitanju, vidim da je neki grčki proizvođač). Ambalažu od prve i druge ruke laka je navodno "bacio u kontejner". Kada sam ga pitao kako je tako brzo završio parket, rekao mi je da se prva i druga ruka laka osuše za 15 minuta. Ja sam rekao da prvi put čujem da postoje lakovi koji se suše tom brzinom, a on mi je odgovorio da bih znao da se bavim tim poslom. Tu smo i otprilike i završili razgovor - ja sam rekao da od para nema ništa dok ne reši fleku na parketu i dok ne vidim kako će cela stvar da izgleda za dan - dva.

 

Ono što ja mislim je da je on samo malo išmirglao parket i odmah udario završni lak, te da mu se u brzini da to uradi što pre nešto prosuo sam lak ili da je nešto sjebao tokom šmirglanja. Međutim, ne znam ništa o parketima, pa bi ovo moglo biti totalna budalaština. Uopšte, cela stvar je bila vrlo čudna, jer je parket u druge dve sobe urađen odlično. 

Link to comment

pu lakovi je najbolje da se rade tako da između slojeva bude po 24 sata

 

ako su radili prvi i drugi sloj sa nečim drugim, moguće je neko kratko vreme sušenja, ali i nekompatibilnost između primenjenih lakova, pa onda da dođe do raznih defekata

 

ovo meni izgleda kao da su cepali vodeni lak, pa preko njega poliuretanski, a ove fleke da su nastale od vode koja je ostala zarobljena

 

zato sam i pitao za slike, ćorav sam, a ovde se loše vidi, voda obično daje mehuriće ili kratere, zato što burno reaguje sa izocijanatom tj očvršćivačem

 

da li je ova donja fleka širine valjka?

Link to comment

Evo, slikao sam pre pola sata iz veće blizine :

 

Parket 2.jpg

 

Parket 3.jpg

 

Rekao bih da je širina fleka nešto veća od valjka kojim je rađeno, ali ne mogu da budem sada 100 % siguran, nisam baš upoređivao.

 

Btw, kad sam ušao u sobu video sam da mi je na par mesta na kontra zidu potpuno preskočio određene delove parketa kod lakiranja, moraće da ponovi celu sobu ako hoće neke pare. Ne znam koji mu je đavo, ove druge dve sobe kao da je radio drugi majstor.

Link to comment

počnem da kuckam, pa kliknem na sliku da uveličam pa sve ode  :lolol:

 

lak.jpg

 

ovo što se vidi obeleženo liči na vodeni lak za parket koji nije stigao da se osuši, beličasti tragovi emulzionog veziva - moram da kažem da ne mogu da budem 100% siguran

 

na vodeni lak ukazuje i to da je uradio dve ruke za pola sata

 

druga mogućnost je da je parket bio isprljan nečim masnim, što je isplivalo, što opet znači da nije dobro pripremio podlogu, primetio bi nešto tokom hoblovanja

 

U oba slučaja bi morali biti primetni još neki defekti, poput ključanja laka, ako ima vode - međutim, ne znam da li je on radio PU lakom - ovako kad pogledam mi ne liči ni na šta, nema sjaja, uopšte lak ni ne primećujem, osim tamo gde ima problema.

 

Ako budeš mogao, obrati pažnju kako će da izgleda kada skine lak, da li je drvo posle šmirglanja drugačije, ovo mora do balčaka sve da skine i da pošteno uradi ponovo.

Link to comment

Ko zna dobrog stolara u Bgd, koji radi namestaj od punog drveta? Hocu da mi uradi 2 stolice po uzoru na onu koju bih mu dala na uvid ili nek nosi u radionicu dok ne zavrsi posao.

Link to comment

je l ima kod nas da se pazari tih pametnih boja?

 

Има друже у роми.Они су узвозници.Прекрсти се пре него што погледаш цене

Link to comment

Kreten parketar mi juče radio parket u sobi, i iza sebe ostavio poveliku fleku koja tu nije bila pre nego što je uzeo da ga radi. Posle je tvrdio da je fleka nastala jer je nešto izašlo iz drveta i da je to zbog toga što je u pitanju 50 godina star parket. Nije znao da mi objasni zbog čega takva fleka nije izašla na drugim delovima parketa, kao i u drugim sobama gde je ista vrsta i starost parketa. Nije hteo da mi to popravi, ja nisam hteo da mu platim, posle toga je ipak rekao da će doći da sredi. Evo šta je u pitanju :

 

attachicon.gifParket 1.jpg

 

Zna li neko šta bi ovde moglo biti zajebano, i može li se srediti bez zamene parketa.

 

Имам прво питање за тебе.

 

Дали је паркет бајцован пре лакирања.

 

Дефинитивно је паркет лоше припремљен.

 

Може да се се среди тај део поновним хобловањем и лакирањем.Мало ће се вероватно приметити али не баш толико.

Edited by Блок_64
Link to comment

Bio majstor danas i sredio parket bez problema, sada izgleda kao na slici. Priznao mi je i da je bila njegova greška, rekao mi je da je prekjuče kod završnog brušenja greškom skinuo i ranije nanet lak. To mu je bilo jasno istog trenutka, ali je, umesto da to popravi, on prelakirao parket završnim lakom. Tako su i nastale i šare na parketu.

 

Kada sam ga pitao što mi to nije rekao kad je odmah i znao, i da li je mislio da sam ja blesav da progutam tako nešto, rekao je da je njegovo da proba da mi to uvali, a moje da to ne prihvatim.   :huh:  :ph34r:  Dripac. Nikada neću moći da prihvatim odsustvo osnovnog morala, koje vlada na ovim prostorima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...