Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

limun(sirće) + soda bikarbona + četkica za zube

 

a na sajtu nekog od prodavaca kupatilskog™ materjala valjali su špecije za to

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

limun(sirće) + soda bikarbona + četkica za zube

 

a na sajtu nekog od prodavaca kupatilskog™ materjala valjali su špecije za to

Hvala.

Samo sto cu prvo morati da skinem klizeca vrata, sto ce biti izazovtm

Link to comment

limun(sirće) + soda bikarbona + četkica za zube

 

a na sajtu nekog od prodavaca kupatilskog™ materjala valjali su špecije za to

 

limun(sirće) + četkica za zube su dovoljni. izbaci sodu bikarbonu iz jednačine.

 

p.s. bilo šta što ima kiselu reakciju je dovoljno. Ako u Taletovom akselu kalu ima kiseline, t.j. ako peni kada se kane na kamenac, onda je to prava stvar. Kiselina reaguje sa kalcijum karbonatom t.j. kamencem.

Edited by Frile
Link to comment

Hvala.

Samo sto cu prvo morati da skinem klizeca vrata, sto ce biti izazovtm

Samo kad trljas pazi koliko pritiskas, drugar hteo da iznenadi zenu i opere kabinu dok se vrati s decom sa Zlatibora pa prionuo malo jace i raspala mu se vrata na milijardu delica. Ali ti rece da ces da skidas pa ce verovatno pritisak ravnomernije da se rasporedi.

Link to comment

E pa ne čistim ja staklo nego mi zapinju točkići u kanalima u ramovima tus kabine. Neće da klizaju tj. da se okreću verovatno od kamenca...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

A jesi li uspeo da vidiš točkiće? Da li su zaribali, da se nisu izravnjali (pa da ne mogu da se okrenu) ili je šina po kojoj klize puna naslaga?

Link to comment

A jesi li uspeo da vidiš točkiće? Da li su zaribali, da se nisu izravnjali (pa da ne mogu da se okrenu) ili je šina po kojoj klize puna naslaga?

To tek treba da pogledam točkiće ???? A bogami mislim da je kanal po kome treba da klize prilično pun kamenca...
Link to comment

ja sam kamenac s vrata tuš kabine uspešno uklonila samo trljajući i cedeći polovicu limuna po njima. ostavila da tako kisi naredna 3 sata i potom fino isprala i glancala suvom krpom. da vidiš kako je sva gamad nestala.

točkićie sam u prethodnom stanu potapala u teglu punu sirćeta i onda ih ostavljala da prenoće sve dok mi ne dopizdi, e onda odem i kupim nove :D

Link to comment

Treba mi neka proverena firma za dijagnostiku kvarova na vodovodu. Ovi iz gradskog stambenog kopaju vec danima bez ikakvog efekta. Od 4 rupe sto su iskopali u 3 uopste nisu uspeli da nadju cevi  :isuse:

 

Sad je izgleda ideja da se odrade komplet nove instalacije jer ne uspevaju da povataju gde su stare. Ne mili mi se zbog raskopavanja al u sustini mozda to i nije lose.

Link to comment

Ma muka mi je vise koliko su nesposobni da pronadju gde uopste curi. Zanimalo me je koliko bi kostala neka sposobnija firma koja bi caskom nasla gde je kvar.

 

Ovde jedan komsija uopste nema vode dok je nama ostalima koji smo na istoj visini sa njim ili nize smanjen pritisak. Oni ispituju neka nebulozna mesta umesto da prekopaju uzduz i popreko kod ovog sto uopste nema vodu. Da ne pominjem to sto su otprilike odatle pronasli ogromnu kolicinu vode koja probija u kanalizacioni saht.

 

Meni kao potpunom laiku je maltene ocigledno da je pukla cev izmedju glavne i njegovog stana al ovi definitivno tako ne misle...

 

Sad je ideja da eliminisu problematicne instalacije i naprave nove. Ako iz njihove nesposobnosti dobijem nove instalacije to i ne mora da bude tako lose :)

 

mada mi je vec muka od cele price.

Edited by katamaran
Link to comment

 Zanimalo me je koliko bi kostala neka sposobnija firma koja bi caskom nasla gde je kvar.

 

Растошницу не зови никако ни они појма немају.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...