Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ma ostalo belo, sve kul. Doduše, sve se uvek brisalo nakon tuširanja.

 

Onda se vremenom pojave zazori, tu zaostane vlage i mora da se menja.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

silikon i lajsne.

videh utros pitanje, a baš sam u autu bio sa vodoinstalaterom i keramičarom

 

nego me malo mrzelo da kuckam

 

da, svi smo se složili sa garsijom, pvc ugaona lajsna prilepljena silikonom i mirna bosna, a i šire

 

 

fali j

Edited by rođeni
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajmo majstori!

 

Ima li neko da se razume u slavine?

 

Na sudopiri je jednoručna slavina kao što se vidi na slici 1.

 

Odozdo izgleda kao što se vidi na slici 2.

 

Problem je što SAMO kada se voda pusti, curi na ovom spoju koji je označen strelicom (slika 3). Znači ne dole, gde je guma, gde se spaja sa sudoperom, nego na dnu tog (pokretnog) prstena, na kojem se nalazi i lula slavine, i koji se rotira levo-desno.

 

Da ne zaboravim da napomenem, da nema nikakve vlage niti curenja sa donje strane (slika 2).

 

Ima li neko ideju u čemu je problem, može li se opraviti (kako se otvara), itd...

 

Ili je jedino rešenje zamena.

 

Hvala na pomoći unapred.

 

 

 

Slika 1.

 

oVQtEou.jpg

 

Slika 2.

 

f92qYB1.jpg

 

Slika 3.

 

TcuyIxR.jpg

Link to comment

Pa to ti je pokretni deo koji očigledno nije dobro izrađen. Verovatno tu nema leka...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Moja pretpostavka je da je samo mešač (onaj plastični deo unutra) ciknuo. To koliko znam košta par stotina dinara.

 

Ono što ne znam je kako se slavina rasklapa, zna li neko to?

Link to comment

Moja pretpostavka je da je samo mešač (onaj plastični deo unutra) ciknuo. To koliko znam košta par stotina dinara.

 

Ono što ne znam je kako se slavina rasklapa, zna li neko to?

 

 

300 динара ја платио пре неки дан.

Link to comment

Moja pretpostavka je da je samo mešač (onaj plastični deo unutra) ciknuo. To koliko znam košta par stotina dinara.

 

Ono što ne znam je kako se slavina rasklapa, zna li neko to?

Zaroniš ispod sudopere, zatvoriš ventil(e), odvneš te dve cevi, iza njih imaš dva dva šarafa koji s maticama drže slavinu.

Ne znam kako dobijaš toplu vodu pa povedi računa da ne napraviš poplavu dok skidaš cev koja istu (toplu vodu) dovodi do slavine.

Možda ti zatreba wd40 i gipka leđa, kvalitetan asortiman psovki (ja najčešće kombinujem jebo te onaj ko te konstruisao i sa'ću ti jebem mater).

Link to comment

Moja pretpostavka je da je samo mešač (onaj plastični deo unutra) ciknuo. To koliko znam košta par stotina dinara.

 

Ono što ne znam je kako se slavina rasklapa, zna li neko to?

 

oVQtEou.jpg

 

Vidiš ovu šestougaonu maticu gore? Nju treba odviti, ukloniti i izvući mešač.

 

Kada kupuješ mešač - obavezno ponesi taj koji si skinuo jer nisu svi mešači isti po dimenzijama.

 

Pre svega ovoga (uklanjanja ručice i odvijanja matice) treba, naravno, zatvoriti dovod vode. Iz vertikalno postavljenih bojlera će skidanjem creva isteći i voda iz bojlera..

 

U ovoj konkretnoj situaciji je najbolje zameniti celu "bateriju" jer mi se čini da je napukla na tom mestu gde curi.

Link to comment

oVQtEou.jpg

 

Vidiš ovu šestougaonu maticu gore? Nju treba odviti, ukloniti i izvući mešač.

 

Kada kupuješ mešač - obavezno ponesi taj koji si skinuo jer nisu svi mešači isti po dimenzijama.

 

Pre svega ovoga (uklanjanja ručice i odvijanja matice) treba, naravno, zatvoriti dovod vode. Iz vertikalno postavljenih bojlera će skidanjem creva isteći i voda iz bojlera..

 

U ovoj konkretnoj situaciji je najbolje zameniti celu "bateriju" jer mi se čini da je napukla na tom mestu gde curi.

 

Hvala, to e totm! Sutra odoh po mešač.

Link to comment

i ja delim mišljenje da je najbolje i najbrže rešenje zamene cele baterije. sumnjam da će mešač da reši problem. kladim se da baterija nije iz hi-end klase koja je plaćena 100+ € pa da znamo da će nadživeti i nas i decu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...