Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

tu se radi o sitnim pukotinama, kada pređe špahtlom na kraju, taman će da bude, inače bi previše materijala bacili

 

druga varijanta kada se ne puni skroz je kada malter radi iz nekog razloga, pa se elastičnim pokrije rupa, zato što bi se ponovo otvorila ako je skroz napunjena 

 

ne volim tu varijantu, mada sam receptuirao za takve zahteve

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

e sad ne znam šta im je to, 

 

piše u naslovu Plastično-elastična akrilna zaptivna masa, a posle kaže da je baza silikon

 

pa jebem ti pisca akrilat je akrilat nije silikon

 

ovde treba akrilat, silikon ne prima ništa posle

Link to comment

Ma ima gore u opisu sigurno je akril, nego im je taj deo verovatno copy paste.  mada nas narod to sve u kartuši zove silikon :D

Edited by yabadaba
Link to comment

e sad ne znam šta im je to, 

 

piše u naslovu Plastično-elastična akrilna zaptivna masa, a posle kaže da je baza silikon

 

pa jebem ti pisca akrilat je akrilat nije silikon

 

ovde treba akrilat, silikon ne prima ništa posle

 

Тачно,две тотално различите масе,силиконска и акрилна.

Link to comment

Акрилни је за попуњавање рупа у зидовима.Када траже обичан силикон то је ацетат.

Link to comment

e primakao se i dan za krečenje....

 

ima nekoliko godina kako nisam krečio pa sam ispao iz filma,.....

 

 

dajte savet, koje boje su najkvalitetnije? nemam pojma šta je izmišljeno u poslednje četiri godine.

Link to comment

ja ću ti kažem, ali nećeš da me poslušaš

 

ako sam radiš i ako su ti dobri zidovi, onda neku baš kvalitetnu i kratkodlaki valjak

 

ako si fensi onda je kvalitetna boja neka dulux colors of the worls, a ako si razuman, onda neka maximina puna disperziona

 

razlika je sledeća

 

da bi pokrio poludisperzijom, uzmeš za neki prosečan stan tipa 3 kante i sve to nabaciš na zidove, a to ti je 75 kg materijala

 

imaš posle debeo sloj u kome ima malo onoga što pokriva (tio2) i onoga što drži (neki kopolimer, vina veova ili vina etilen), a puno bezvrednog punila

 

taj debeo sloj se posle obnavlja novim debelim slojem i na kraju se sve potklubučuje otpada itd već posle par krečenja

 

sa tankoslojnim premazima, jednom izgletovano, možeš dok si živ da zanavljaš, a manje se zajebavaš, ide jedna do 2 ruke max, potrošiš 15 kila max

 

kako sam radim, meni se više isplati da kupim lakoradnu boju, a efekat je neuporediv

Link to comment

ima svašta, ali pošto nemaš ruku, da ti predložim nešto u mom stilu, posle da tražiš moj ip od radiše, da me nađeš me utepaš,  nego uzmi farbu i mlati po zidu

 

 

inače ima ovde i praktičara, ja sam samo osmišljavao materijale kojima nešto može da se izvede, a onda dođe majstor  :lolol:

Link to comment

Poludisperzije mi nisu ni na kraj pameti, poštoštedim na majstorima tj radim sam (prvi put).

Zsto i skupjam savete!

 

Ако је зид ок мајстор ти и не треба.Треба ти само добра воља и време све остало је питање ситница.

Послаћу ти поруку на пвт па одговори ако имаш времена.

Edited by Блок_64
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...