Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

+100

ako je Kiki ovaj lepak skup, uzeće nešto jeftinije - ja dadoh najbolju preporuku iz najbolje namere :)

 

ako se fijoka dosta koristi i drnda, i/ili stoje neke teže stvari (gomile papira, veša i sl.) treba je zalepiti jačim i boljim lepkom...

 

da bi spoj bio stvarno dobar i dugovečan i tipl i uopšte taj stari spoj treba očistiti od ostataka starog lepka i drveta, pa je dobro kupiti i jedno parče šmirgle ako se nema kod kuće - pa ošmirglati te spojeve....

 

 

Мислиш хенкел је бољи од свих осталих зато што пише на њему да је експрес.Далеко е хенкел од доброг и за то могу да ти дам милион примера.

Што се лепка за дрво тиче,може свако од нас и сам да га направи,а ако си већ решила да даш паре онда тражи кендин,саратогин....

 

 

Ово је нешто најбоље што постоји код нас на тржишту

 

http://www.titebond.com/index.aspx када су упитању лепкови за дрво.

Edited by Блок_64
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Pa, pošto u kući imam 2,5 šrafcigera, jedna klešta i dva čekića, moram da priznam da nisam previše ostrašćena kada je ovakva vrsta poslova u pitanju i da mi pravljenje lepka za drvo nije na vrhu poželjnih aktivnosti  :s_d:. Videću za ovo što si mi preporučio i pokušaću da primenim date savete.

Link to comment

Мислиш хенкел је бољи од свих осталих зато што пише на њему да је експрес.Далеко е хенкел од доброг и за то могу да ти дам милион примера.

Што се лепка за дрво тиче,може свако од нас и сам да га направи,а ако си већ решила да даш паре онда тражи кендин,саратогин....

 

 

Ово је нешто најбоље што постоји код нас на тржишту

 

http://www.titebond.com/index.aspx када су упитању лепкови за дрво.

Jel se to regularno prodaje?U maloprodaji?
Link to comment

Углавном увозници раде са индустријом намештаја, а с обзиром да сам видео паковања и од 200 грама вероватно има негде.

 

 

Саратогу и кенду има свака фарбара.

Edited by Блок_64
Link to comment

okej. najcesci "kvar" fioke je bas kada otpadne maska, iliti celo fioke. trebalo bi prvo izvaditi fioku zbog lakseg rada. najcesci klizaci za fioke u nas su FGV 082 (guglao:) kod njega se fioka (prazna) izvuce koliko moze, prednji deo malo podigne dok se ne oslobodi da se izvuce do kraja, kada treba samo malo podici zadnji deo, da plasticni tockici predju jedan preko drugog.

 

e sad, ukoliko su teleskopski klizaci u pitanju, fioka nece moci ni da mrdne ni gore ni dole, a onda ne gine jedan od ona 2.5 srafcigera (elem, polako, odsrafiti sraf po sraf u smeru suprotno od kazaljke na zidu) opet, postoje i fensi-smensi klizaci sa plasticnim polugama koje oslobadjaju fioku od nosaca.

 

kada fioka srecno tresne na patos potrebno je proceniti stetu. dakle, u kakvom je stanju taj deo koji treba lepiti. da li se samo izvukao tipl ili se rupa razvalila, da li se odlomilo parce univera ili se raslojio. to je malo opsiran momenat i od ostecenja zavisi sta dalje.

 

ukoliko se samo razlepilo, tiplove treba ocistiti od starog lepka, dletom ili malim nozem. bilo bi dobro iscackati i lepak iz rupa ali da se ne ostete, ja to radim nekim srafom ili tankim srafcigerom. zatim sklopiti to sve bez lepka. ako je sve kako treba, nista ne bi smelo da mrda i klima. naravno, ne bi trebalo ni da odbija. slobodno malo udariti rukom ako treba.

 

kada smo sve lepo sastavili da vidimo kako ce da izgleda, onda rastavimo i pocnemo da lepimo. ne treba prepuniti lepkom rupe za tiplove, jer tipl nece moci da udje ako je rupa knap, a ako se tipl bas mrda u rupi onda rupu napuniti lepkom. neki stolari dodaju malo fine piljevine u lepak ili iseku komadic najlon carape i time obloze tipl kada je rupa prevelika:O

 

lepak je najlakse naneti tankom cetkicom za likovno:) u tankom sloju na zidove rupe i sam tipl. lepak se nanosi samo na tiplove i rupe jer se vezuje samo za drvo, a ne za lakirani deo drveta ili foliju kojom je presvucen univer. sve bi to trebalo staviti u stege a u nedostatku stega moze super da posluzi pairna lepljiva traka. bogato sve izlepiti trakom i malo je zategnuti da ne mrda par sati, a ako su rupe malo sire pa je islo vise lepka onda neka odstoji i ceo dan. to bi bilo to

Edited by superkikiriki
Link to comment

Ne jednoj strani je rupa na masci nestala jer je deo oko nje odvaljen, a u delu iznad je izvaljen deo same fioke, onaj deo sa strane odakle tipl izlazi. Tipl je ipraktično izvučen i ostao je u rupi. Druga strana je potpuno ok i ništa nije polomljeno, drugim rečima, ona će morati da nosi glavni teret :). Fioka ne može da mrdne, niti ima šrafova za odšrafljivanje, već gledala. Ide klizač u klizač, a pojma nemam kako su natakli ovaj koji se nalazi na izvlačućem delu fioke. Ima nešto što ga pretpostavljam drži, ali to nije šraf.

 

Fioka i ovako funkcioniše samo ne smem da je gurnem baš do kraja i moram da je izvlačim lagano, bez naglih pokreta. Sa lepkom može samo bolje da bude.

Link to comment

to zvuči baš komplikovano. za lepljenje lepkom za drvo, potrebna je drvena, čista površina koja dobro prijanja na drugu drvenu površinu bez velikog lufta pošto lepak za drvo najbolje lepi kada je što tanji. za lepljenje univera kada treba nekako "premostiti" neke delove koji fale, mozda je pametnije koristiti neki univerzalni silikon u tubi (znaće već u farbari koji bi bio najbolji za lepljenje univera)

 

silikonom se može lepiti i preko folije univera, uopšte cela površina spoja za razliku od lepka za drvo kojim se lepe samo tiplovi. dakle, namazati sve što treba zalepiti, spojiti i prilepiti lepljivom trakom da ne mrda oko 24 sata. ukoliko fioka ne može da se izvuce iz ležišta, možda bi trebalo poduprti masku (stolicom, knjigama) da se za vreme sušenja lepka ne bi spustila malo jer ipak lepljiva traka ne može baš sto posto da fiksira masku dok ne veže lepak. dobro pozicioniranje maske za vreme sušenja je važno, jer ako se zalepi ukrivo, fioka neće moći da se zatvori posle. kada lepim tako nesto, obicno pripremim gomilu toalet papira za brisanje viska silikona. i to bi bilo to :)

Link to comment

ja sam sve po kuci polepio henkelovim moment superfix (montage pl50)

neke stolice, sve tri maske na fiokama sa komode a bilo je i mesta na kojima je bilo lufta,

sve je to lepo popunio lepak i drzi ko pas gace.

 meni je super zavrsio poso

Link to comment

@kiki:

 

Taj polomljeni tipl treba razbušiti i na njegovo mesto staviti novi drveni tipl:

 

56007_do_56010-1_1.jpg

 

Ovakav tipl treba zaliti tutkalom ili lepkom za drvo (meni je ovaj odlično završavao posao sa nekim stolicama):

 

Lepak%20za%20drvo.Pakovanje%20250g.jpg

 

Pomoglo bi ako bi napravila neku fotku te fioke, moguće je da može da se reši i drugačije (nekim L profilom ili slično).

 

 

 

 

Link to comment

Ma previše je nebitna stvar da bih se nešto previše zamajavala sa tim - staviću nešto za drvo (naravno, danas nisam stigla da kupim) i nabiću taj prednji deo pa šta mu bog da.

Link to comment

 

 

Ne jednoj strani je rupa na masci nestala jer je deo oko nje odvaljen, a u delu iznad je izvaljen deo same fioke, onaj deo sa strane odakle tipl izlazi. Tipl je ipraktično izvučen i ostao je u rupi. 

rupa se najlakre očisti od zaostalog lepka razbušivanjem burgijom istog prečnika kao i rupa. posle toga, lepak u rupu i tipl na staro mesto.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ajde da mi pomognete oko nekog majstorisanja...

 

Izgleda da su mi se na terasu navrzli leteci pacovi koje ljudi neopravdano zovu golubovi..E sad moja terasa ima staklenu pregradu ka susednoj terasi komsijskoj ali ne do vrha.E tu gore u tom razmaku od nekih 20 cm X 100cm se stekaju i kenjaju odatle po terasi, a cenim i da merkaju gnezdo da saviju.

E sad ja bi da to "popunim" ali mislim da mreza ne bi bas resila pitanje a cini mi se da mi je lakse da nesto "konkretno" tu stavim.

Razmisljam da li bi mi onaj stiropor sto ima po farbarama zavrsio posao?Ili onaj "rigips" ?Cenim da su mi oni najlaksi za secenje?

Link to comment

 

 

Razmisljam da li bi mi onaj stiropor

ok solucija,lako se oblikuje,ostavi recimo 1 cm vise nego tih 20 cm i samo uglavi.Dovoljno za golubove a posle kad odu lako se skida bez ostataka/tragova lepljenja ili burgijanja

Edited by Haralampije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...