Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

uzmi bolje bas za drvo, mislim da ga neces bas naci u maksiju, ali u svakoj farbari, merkuru, uradisamu ih sigurno ima.

bilo bi zgodnije da mozes da burgijom zabusis mesta gde su tiplovi, pa da ubacis nove, buduci da ih prave od presovane piljevine, ali drzace valjda i ovako.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Meni su tiplovi ono plastično što ulazi u zid :).

 

Drže li farbare taj lepak ili ga ima možda po Maksijima i slično? Pretpostavljam da ta vrsta lepka postoji za razne materijale pa treba da naglasim da je za drvo?

 

Uzmi najobičniji lepak za drvo u farbari, nanesi i sklopi, mokrim sunđerom obriši višak što iscuri sa strane. Optereti nečim sklopljenu fioku da dobro drži i ostavi preko noći.

 

Ne reče da li su drveni tiplovi slomljeni - ako nisu, ne diraj ništa, pre sklapanja sipaj lepka i rupe gde su se tiplovi izvukli.

Link to comment

Nisu tiplovi slomljeni, a neću moći da opteretim fioku jer ne mogu (tačnije, ne umem) da je izvučem - moraće da stoji onako kako obično i stoji. Sa jedne strane tiplovi i daska gde su ručke sve je sasvim normalno, a ova druga strana je malčice uništenija. Jedan tipl je normalan, ali tamo gde treba da je rupa je odvaljeno, tj. rupe nema  :ss1:. Tipl iznad je ostao u rupi, ali je izvaljen iz ove bočne strane odakle i izlazi pa ću za nju morati da ga lepim.  

Link to comment

Hmm, ne kapiram sve ali nema veze. Vidim da je jedan tipl sa strane polomljen.

 

Ovako naslepo, fioka se drži baš na tiplovima, tako da će sa tim slomljenim zalepljena fioka biti dosta slabija. Mislim da nema puno vajde od lepljenja bočne strane pored slomljenog tipla, pravo rešenje je ono što ti Toni kaže, da izvadiš slomljeni tipl pa staviš novi zdrav (pazi, ako ih ikad kupuješ,  nisu svi tiplovi isti, prave se u par različitih prečnika).

 

Bitno je to pritiskanje pre lepljenja, ako je ikako moguće probaj da izvadiš fioku. Kada skroz izvučeš fioku, probaj da malo podigneš prednji kraj i vuci napolje još malo.

Link to comment

Meni su tiplovi ono plastično što ulazi u zid :).

 

Drže li farbare taj lepak ili ga ima možda po Maksijima i slično? Pretpostavljam da ta vrsta lepka postoji za razne materijale pa treba da naglasim da je za drvo?

 

Лепак иако је на бази воде не држе га максији.Имаш у свакој фарбари само тражи лепак за дрво.Веруј ми не бацај џаба на хенкел,који год да купиш исто је.

Link to comment

Лепак иако је на бази воде не држе га максији.Имаш у свакој фарбари само тражи лепак за дрво.Веруј ми не бацај џаба на хенкел,који год да купиш исто је.

+1

beli onaj na bazi vode, dosta sam ga koristio svojevremeno, sad ne mogu da se setim imena.

Link to comment

jeste kitu isto, samo što je henkel preskup

 

d1 d2 d3 d4

 

+100

ako je Kiki ovaj lepak skup, uzeće nešto jeftinije - ja dadoh najbolju preporuku iz najbolje namere :)

 

ako se fijoka dosta koristi i drnda, i/ili stoje neke teže stvari (gomile papira, veša i sl.) treba je zalepiti jačim i boljim lepkom...

 

da bi spoj bio stvarno dobar i dugovečan i tipl i uopšte taj stari spoj treba očistiti od ostataka starog lepka i drveta, pa je dobro kupiti i jedno parče šmirgle ako se nema kod kuće - pa ošmirglati te spojeve....

Link to comment

Ma naravno. Zato sam i pitala koji je najbolji, znam da sam mogla da pitam u farbari za neki lepak za drvo. A ako je baš skup, onda ću tražiti najbolju moguću kombinaciju.

 

Ova fioka  (čarape su u njoj) sada stoji, samo nataknuta, a ja je otvaram nežno - nekad je otvorim, nekad ova prednja ploča padne. Nema šanse da je izvadim jer se izvlači samo do pola, tako je napravljena. Deo je ormara i četiri su u nizu, a ona je ona do poda (zato sam je i razvalila, lupila sam nogom ne videvši da je otvorena).

 

Videću u ponedeljak nešto da kupim, teško da će biti gore nego sada :).

Link to comment

jel imas neku stegu kojom bi stegnula?

ako ne, mozda bolje da kupis nesto brzostezuce, pa makar bilo i univerzalno. ovaj obican za drva vodorastvorljivi je super, ali trazi vremena da se stegne, a ne verujem da si bas u fazonu da par sati rukama stezes fijoku.

Link to comment

pa nista, ako ne mozes da izvadis ladicu, sto bi bilo najbolje, opcija ti je ili da nadjes stegu, ili da ponovo zabusis rupe za tiplove, lepo ismirglas obe povrsine, sipas prvo lepak u rupice na ladici pa ubacis tiplove, onda kad se stegne sipas lepak u rupice na licu ladice, pa namontiras na tiplove. tako ce sigurno drzati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...