Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Jel su oni tebe uputili tamo da ti oni kažu kod kojih majstora oni nose nešto, ili oni imaju neku radionicu?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

cik ima centar za izuchavanje i restauraciju konzervaciju tekstila (i pripadajuce profesionalce), al ne znam da li rade za privatna lica. rade za muzeje.

najbolje da se pita njih, po telefonu, pa ce sami da kazu.

 

imaju oni chesto i radionice, pa moze i sama da nauchi da opravlja svoje tepihe ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Pošto ću da kupim pištolj za lepljenje plastikom, neki od ovih (uzgred, ako neko ima preporuku, neka napiše), zanima me za koje vrste lepljenja ću moći da ga koristim nakon što obavim posao za koji ga kupujem, gde još može da mi koristi? Zna neko?

Link to comment

:lolol:  ja radila u cvecari i bio na vrh

 

i mislila sam se i sama da ga kupim... a ima i kod kineza,nije to neka tehnologija da se trebaju davati neki novci,on greje ide ta plastika koja se topi,curi kroz rupu..prosto je..znaci od jeftinijih...i taj ,,var,, je prilicno krut tako da puca pri nekim mrdanjima,moze ako zalepis i ne diras ali ako treba nesto da radi i da se mrda onda nista od toga...a lepi plastiku,prirodne matrijale,tekstil,sundjer..ko u cvecari..

Edited by ivy
Link to comment

Pošto ću da kupim pištolj za lepljenje plastikom, neki od ovih (uzgred, ako neko ima preporuku, neka napiše), zanima me za koje vrste lepljenja ću moći da ga koristim nakon što obavim posao za koji ga kupujem, gde još može da mi koristi? Zna neko?

 

Користан је за баш доста ствари.Знам да их користе рецимо да каблове по стану лепе са њим уз ивицу,ја сам неку пластику лепио са њим.Има стварно велику примену.Не мораш да дајеш неке велике паре за њега и ови до 1000 динара раде одличан посао.

Edited by Блок_64
Link to comment

Ja imam sličan ovom, i taj wireless fazon vredi svaku paru...

 

35484.jpg

 

Ovaj košta manje od 1500 kinti, ja sam svoj platio oko 1200 jesenas u Woby House-u u V. Stepe.

Link to comment
  • 2 weeks later...

drugari, ima li ko iskustva sa onim aparatima za vlagu? Ono sa tableticama /Ceresit/ ili prahom /UHU/?

 

pokušavam da rešim problem vlage u sobi i u fioci kreveta pa mi ovo dodje fino i (relativno) jeftino rešenje.

Link to comment

Mnogo sam se time bakćao i ima raznih fungicidnih premaza koji drže godinu,dve, ali jedino preavo rešenje je utopliti zid spolja.

Sve ostalo je privremeno i dosadno po principu "seči uši - krpi dupe".

 

PS

Ako misliš na silikonske vrećice, to je samo za zatvorene prostore reda do pedesetak litara, reda pakovanje nekog aparata u transportu, nije za ovo što treba tebi.

Edited by zmanic
Link to comment

drugari, ima li ko iskustva sa onim aparatima za vlagu? Ono sa tableticama /Ceresit/ ili prahom /UHU/?

 

pokušavam da rešim problem vlage u sobi i u fioci kreveta pa mi ovo dodje fino i (relativno) jeftino rešenje.

 

Ако није тајна како је влага доспела у фиоку кревета,предпостављам да је од зида.

Апсорбер влаге мало ће ти ублажити стање то је сигурно има оне кристале који сукпљају влагу,али ти неће решити проблем ако је влага у зиду.

Ако већ нис у ситуацији да се решиш тог кондеза из зида купи онај пермавајт или неки сличан производ и премажи зид са њим.Он је у белој боји али може да се кречи у било коју боју није проблем.

 

 

Meni je jedan zid mokar kad mi je prokisnjavao krov. Krov vise ne kisne ali zid nikako ne uspevam da isusim do kraja.

 

У твом случају (ако си сигуран да ти кров још увек не прокишањава или нема неког другог извора влаге),валга ти је "заробљена" у зиду.

На којој висини зида ти је та влага ?

Основни проблем код тебе јесте што зид није осушен пре свих ти радова.Нема кратог решења,оно што сам можеш да урадиш јесте грејање зида и промаја.

Edited by Блок_64
Link to comment

Kompletan krov sam zamenio tako da curenja vise nema :)

 

Poslednjih par dana pokusavam da ga do kraja isusim sa nekom peci. Ide nekako ali sporije nego sto bih ocekivao. Ostala mi je jedna fleka na nekih pola metra visine i polako je smanjujem ali mi je neverovatno da tu i dalje ima vode kada je satima bukvalno pecena.

 

I ona gornja pri plafonu je donekle posvetlela otkad grejem sa tom peci ali se ona sporije susi. Probacu jedan dan da stavim neke crepove na ovu pec pa onda uspravno norveski radijator direkt naslonjen na zid. Radije bih nekako namestio da ima jedno pola cm izmedju zida i grejnog tela al ne znam kako bih to izveo.

Edited by katamaran
Link to comment

moraš da rešiš kondenzaciju tj da stvoriš uslove da vlaga odlazi, a ne da dolazi

 

praškovi raznih vrsta nisu od velike pomoći, osim u slučajevima kada je dobro i bez njih

Link to comment

 

Kompletan krov sam zamenio tako da curenja vise nema :)

 

Poslednjih par dana pokusavam da ga do kraja isusim sa nekom peci. Ide nekako ali sporije nego sto bih ocekivao. Ostala mi je jedna fleka na nekih pola metra visine i polako je smanjujem ali mi je neverovatno da tu i dalje ima vode kada je satima bukvalno pecena.

 

I ona gornja pri plafonu je donekle posvetlela otkad grejem sa tom peci ali se ona sporije susi. Probacu jedan dan da stavim neke crepove na ovu pec pa onda uspravno norveski radijator direkt naslonjen na zid. Radije bih nekako namestio da ima jedno pola cm izmedju zida i grejnog tela al ne znam kako bih to izveo.

 

 

Веоватно ћу те разочарати ако ти кажем да ћеш још доста времена потрошити док осушиш тај зид.Требало је то да урадиш пре него што си заменио кров.Ако ти је флека била на тих пола метра и пре замене крова зид је требало да се суши најмање месец дана.Иде лепо време тако настави са том пећи и промајом.

Edited by Блок_64
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...