Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

@ Frau Gabrijela:

 

Trebalo bi da na strujnom satu imaš dva odvojena brojača (za skupu i jeftinu struju) i strelicu koja pokazuje koja je tarifa aktuelna, kao na ovoj slici:

 

Ovako je bar kod mene, možda na modernijim satovima to radi drugačije.

 

 

pa zapiši obe vrednosti, bilo da je stari, ili novi digitalni, pa vidi koji se menja i to je to

aha, sad, na osnovu slike, znam šta je to. međutim kod mene su ti strujomeri na prizemlju, zaključani u nekom ormaru. ključ ne posedujem, a neću nikoga ništa da pitam. sačekaću račun.

 

hvala vam na objašnjenju.  :)

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

imam nekakvu lampicu na tabli sa osiguračima koja pokazuje kada je jeftinija struja. ona se uredno palila u devet uveče i gasila ne znam ni ja kad ujutru. poslednjih nekoliko dana stalno svetli.

znači li to da mi je stalno jeftinija struja ili je moguće da se nešto pokarabosilo na lampici ili negde drugo u sistemu? ne pada mi na pamet da bilo kome prijavljujem, pitam da bih znala da li da se radujem i bahatim :-).

Kakva jeftina struja u devet uvece? Zar nije od ponoci do osam ujutro?

Link to comment

Kakva jeftina struja u devet uvece? Zar nije od ponoci do osam ujutro?

Kod mene bila od devet kad je zimsko vreme, a od deset kad je letnje. Sad je stalno ????.
Link to comment

Mislio sam da je svuda 00-08

 

Neki b92 clanak kaze ovako

 

Osam sati jeftine noćne tarife koja negde počinje od 22 časa sata, negde od 23, a najčešće od ponoći

 

 

A eps

 

"Po Odluci o tarifnom sistemu za prodaju električne energije, vreme trajanja nižeg tarifnog stava (jeftina struja) se primenjuje svakog dana. Početak nižeg tarifnog stava je negde u intervalu od 22:00 do 24:00 sata i traje neprekidno osam časova."

 

Link to comment

Ajde preporuku za električara pouzdanog ovde u savskim blokovima.

Riknuo mi onaj " kao sklopka" prekidač za bojler, što je deo onog celog sklopa prekidača za kupatilo.

Ostao zaglavljen na "upaljeno".

Ja kad sam skinuo masku da pogledam usrao se na šta liče te žice unutra.

Pa mislim da bi neko sa majstorskim iskustvom trebao da pogleda to...

Dakle majstor električar, blokovi...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

arslanagić se fali sa nekim

 

nego de ima da se pazari onaj laserski metar al da nije boš ili makita, bio u uradi sam i nema. treba mi živa radnja, ne on line.

 

hvala

Link to comment

arslanagić se fali sa nekim

 

nego de ima da se pazari onaj laserski metar al da nije boš ili makita, bio u uradi sam i nema. treba mi živa radnja, ne on line.

 

hvala

 

Ако тражиш цену,најповољније ћеш наћи код кинеза а по главлитету ништа лошије од ових воби хауса и осталих,а ако тражиш квалитет узми то што си ти рекао,Мада мислим да постоји и апликација за неке мобилне телефоне са ласерским метром и нећеш пуно погрешити ако и са тим покушаш.

Link to comment

nemam električara, imam majstora koji mi je radio cevi i pločice i za njega garantujem.

Pu pu daleko bilo ;) nema ni 2 godine  kako sam to radio...Mada nikad se ne zna...

Link to comment

Da li je neko imao iskustva ili bilo kakva neposredna saznanja o majstorima cilimarima u Beogradu? Imam 3 cilima rucne izrade kojima treba popravka. Na netu sam nasla Kavkaz i Persepolis koji reklamiraju ovu uslugu.

Da li je svejedno popravljala ih u Bgd ili u Bosni odakle i poticu?

Edited by halloween
Link to comment

Ozbiljnije, načeo ih je moljac pa treba prava reparacija. Nije strašno, ali ipak treba da se popravi. Bila je tabla na kući u Resavskoj u blizini Kliničkog centra "Radionica za izradu ćilima". Delovalo je kao da tu stoji od pre 100 godina pa je neko zaboravio da skine, ali ću da proverim.

Link to comment

Zvala Kavkaz, rade samo persijske tepihe i ćilime.

Uputili su me na Centralni institut za konzervaciju.

http://www.cik.org.rs/

 

Usput, primetila sam da je radno vreme prodavnice Kavkaz 11-18.  Uvek sam zastajala pored njihovog izloga u Resavskoj,  zaintrigirana sadržajem radnje i aktivnostima zaposlenih unutar objekta. Imajući u vidu čime se bavi vlasnik, kao i njegovo radno vreme,  te način na koji je komunicirao sa mnom, naslućujem da vodi jedan veoma zanimljiv život,  hobi koji je postao posao u kome zarada jeste bitna ali ne i primarna. I mogao bi tako bilo gde u nekoj  svetskoj metropoli, u svom svetu i sa svojim mušterijama. Jednom rečju, zavidim mu.

Link to comment

Jel su oni tebe uputili tamo da ti oni kažu kod kojih majstora oni nose nešto, ili oni imaju neku radionicu?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...