Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Cisto simnjam da ovo moze da izdrzi 3 KW a za pec nisam siguran al mi se cini da je mozda i jaca. Mislim da je 4.5 KW

 

 

Ljudi, ne zajebavajte se sa jakim potrošačima, ako je snage x VA (W), svi uređaji kroz koje struja prolazi do potrošača moraju da budu spremni za minimum 1.5 x.

(npr. ako je potrošač 2kW, tajmer bi trebalo da bude spreman da izdrži  3kW). U suporotnom, ako uređaj radi na graničnoj snazi, može doći do pregrevanja koje može da izazove požar, a to je mnogo veća šteta od crknutog tajmera.

 

+ što je 4.5 kW malo mnogo za monofaznu utičnicu.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Iskreno pojma nemam. Znam da ima 3 grejaca ali da li su od 1KW ili 1.5... Velika je pa mi se po tome cini da bi mogla biti ona od 4.5. Mozda se desilo ovako nesto

 

Najveci broj ovih tajmera je predvidjen za maksimalnih 3 kW, a ako se na njega priključi TA peć od 3,5kW i noću skoči napon za 15% kao što je obično slučaj, termo peć povuče iz mreže 4kW, i eto problema

 

Ono ispod tajmera na slici je plasticni deo uticnice :) Nije se bas toliko deformisao al sam morao da ga izlomim srafcigerom da bih ga skinuo

 

Metalni deo uticnice najnormalnije izgleda ali plastika nije mogla da izdrzi temperature. Cak i programator jos uvek radi.

Link to comment

Da ti nisi kao jedan moj ortak što mu crkavao stalno termostat u bojleru, pa je to rešio tajmerom? :ph34r:

Samo smo čekali kad će stan da mu odleti u vazduh.

 

Srećom, opametio se i kupio novi bojler.

Не, само ми треба да се аутоматски угаси у осам навече кад крећемо на купања и упали у поноћ. Неки груби рачун каже да би тако уштедели двадесетак дин дневно. Edited by vathra
Link to comment

imam nekakvu lampicu na tabli sa osiguračima koja pokazuje kada je jeftinija struja. ona se uredno palila u devet uveče i gasila ne znam ni ja kad ujutru. poslednjih nekoliko dana stalno svetli.

znači li to da mi je stalno jeftinija struja ili je moguće da se nešto pokarabosilo na lampici ili negde drugo u sistemu? ne pada mi na pamet da bilo kome prijavljujem, pitam da bih znala da li da se radujem i bahatim :-).

Link to comment

Koliko je tesko zameniti gumicu na slavini? Kapiram da je to, ne moze skroz da se zatvori slavina na sudoperi, samo vrti u krug tj. oblaznulao kako se narodski kaze.

 

Dal da zovem majstora ili da se drndam sam, a posedujem kilavo majstorsko znanje? Hvala :)

Link to comment

Ništa lakše. Bitno samo da znašš gde ti je ventil pa da zatvoriš vodu. Onda skineš plastični deo, vidi da li je na šraf ili se samo svlači, pa odviješ deo gde je gumica, staviš novu i sve vratiš. Sve gotovo za 5 minuta

Link to comment

imam nekakvu lampicu na tabli sa osiguračima koja pokazuje kada je jeftinija struja. ona se uredno palila u devet uveče i gasila ne znam ni ja kad ujutru. poslednjih nekoliko dana stalno svetli.

znači li to da mi je stalno jeftinija struja ili je moguće da se nešto pokarabosilo na lampici ili negde drugo u sistemu? ne pada mi na pamet da bilo kome prijavljujem, pitam da bih znala da li da se radujem i bahatim :-).

Desilo se kod mojih jednom to, zabagovao taj automat ili šta je već, pa svetlela lampica nedelju dana. Bila jeftinija tarifa stalno, stigao račun sa mnogo jeftine i malo skupe struje, regularno sve. Međutim, već sledećeg meseca stiglo korigovano zaduženje za prethodni mesec, skontali grešku, izvukli valjda prosek na osnovu prethodnih meseci...

Link to comment

Pa proveri stanje skupe struje i znaćeš

lepo je što ti delujem kao neko ko to zna  :lolol:. mislim ako se ne odnosi na račun kad stigne.

 

Desilo se kod mojih jednom to, zabagovao taj automat ili šta je već, pa svetlela lampica nedelju dana. Bila jeftinija tarifa stalno, stigao račun sa mnogo jeftine i malo skupe struje, regularno sve. Međutim, već sledećeg meseca stiglo korigovano zaduženje za prethodni mesec, skontali grešku, izvukli valjda prosek na osnovu prethodnih meseci...

hm, dakle, ne može im se doakati, tako sam i mislila.

uživaću dok traje.

Link to comment

@ Frau Gabrijela:

 

Trebalo bi da na strujnom satu imaš dva odvojena brojača (za skupu i jeftinu struju) i strelicu koja pokazuje koja je tarifa aktuelna, kao na ovoj slici:

elektricno-brojilo.jpg

 

Ovako je bar kod mene, možda na modernijim satovima to radi drugačije.
 

Edited by Reaktor
Link to comment

Ništa lakše. Bitno samo da znašš gde ti je ventil pa da zatvoriš vodu. Onda skineš plastični deo, vidi da li je na šraf ili se samo svlači, pa odviješ deo gde je gumica, staviš novu i sve vratiš. Sve gotovo za 5 minuta

 

Dobro sto me podseti na taj ventil, napravio bih sranje :D  Setio sam se sad da tu nema ventil i da kad je pre nekoliko godina bio problem sa tom slavinom, morao sam da idem negde u podrum da tamo nesto zatvorim uz pomoc predsednika kucnog saveta, pa cu onda akciju ostaviti za sutra.

 

Sto se tice slavine, lako sam skinuo onaj plasticni deo. I sta se sad tu odvija, pretpostavljam klestima? koliko mi se cini to je sve jedan deo - ima uski srafcic, a do same slavine je onaj sestougaoni deo. A gumica ne vidim... jebote, stvarno sam debil za ove stvari :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...