Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ja imam to kući samo meni je to na običnom dovodu gde posle ide protočni bojler

 

Да, тако нешто има и код моје таште, а проточни је управо кључна реч, јер ту имаш само једну цев која иде из зида. Кад хоћеш да убациш такав комад на обичну славину, онда ти треба неки сличан комад и за другу цев, јер ће овај вентил да одмакне славину бар 5цм од зида. Ако је нека славина само за хладну воду, нема проблема. Или ако је судопера са славином за онај ручни туш, лако се на то црево од туша да накачити рачва.

 

Колико год да је светска пракса да трговци немају појма о роби коју продају, ипак ми се чини да код таквих ствари - алата, струје, воде - већином имају. Кад год сам имао сличан проблем, отишао сам у дућан, објаснио шта хоћу да урадим, и шмекер би већ искомбиновао оно што ми треба.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

ok, tnx. Nadam se da moze da ide i na ventil za toplu vodu...

Ne bih ja eksperimentisao da topla voda ide direktno

 

Послато тетејцем

Link to comment

ok, tnx. Nadam se da moze da ide i na ventil za toplu vodu...

Ne bih ja eksperimentisao da topla voda ide direktno

 

Послато тетејцем

Link to comment

jel postoji nešto što može da se montira pre baterije za sudoperu što bi obezbedilo dodatni dovod za mašinu za sudove? Sve u cilju da se izbegne štemovanje zida, nastavak cevi, .... s tim što je u pitanju centralni dovod tople vode

 

imas nastavke koji se dodaju izmedju zida i same slavine. nisu skupi, a prodaju se u paketu, ako imas posebno slavine za toplu i hladnu, na hladnu zabodes crevo, a na toplu samo taj nastavak. nemoj direkt na ventil, tako sam ja tripovao prvo pa mi rekli ni slucajno.

 

eto, napisao i rasejan, a prodaju se u paru nastavci, tako da za duplu slavinu nije frka.

Edited by Aće
Link to comment

ok, tnx. Nadam se da moze da ide i na ventil za toplu vodu...

 

Може у теорији, али... онда ће перилица стално да ти вуче топлу, и за прање и за испирање. И ко зна како би се њени термостати снашли са тим.

Link to comment

misis da to moze, ajd javi kad probas. moja npr ima dva temperaturna moda, 55 i 65 c. kolika je uopste temperatura vode iz slavine? znam samo da je bojlerska mnogo vrelija od gradske tople vode.

Link to comment

Још летос сам обећао да ћу фоткати оно степениште кад буде готово... е па није, целе зиме нам се није дало (хрв: недало), тек смо се сад померили с мртве тачке. Нисам заборавио, кад буде биће.

 

У међувремену, 1 гранд хотел за кокошке:

 

iA4L2cORmcB5u.jpg

Link to comment

Да ли је и како могуће херметички затворити процеп између палфона на тераси и стаклено-челичне конструкције која има улогу да застакли терасу? Та конструкција је заједничка за све терасе по вертикали. Стиропор и није од неке помоћи кад груне вода са виших спратова.

ter.jpg

Edited by dekki
Link to comment

Ne vidim bas najbolje ali mislim da ipak sta god radis moras sa "spoljne" strane da radis.Sika i jos neki imalu neke silikone ili tako neke mesavine....

Link to comment

Možda je bolje bataliti teško izvodljivu hermetizaciju, umesto toga možeš napraviti neki odvod vode pri tavanici, poput oluka, tako da u njega ide voda što se sliva niz staklo i voda koja bi se podlizivala na plafon.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...